Hz. İsa'nın İncil'deki Ayrılık ve Barış Mesajları

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 65 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    65

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Hz. İsa'nın İncil'deki ayrılık ve barış mesajları arasında şunlar yer almaktadır:

1. "Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size kötülük yapanlara dua edin" (Matta 5:44). Bu sözler, İsa'nın barış mesajlarının en önemlilerinden biridir. İsa, bizi barışçıl olmaya teşvik ediyor ve düşmanlarımızı bile sevmenin önemini vurguluyor.

2. "Barış ben size bırakıyorum, size kendi barışımı veriyorum. Size dünyanın verebileceği gibi vermiyorum" (Yuhanna 14:27). İsa, dünyanın barışı ile kendi barışının farkını vurguluyor ve bize kendi barışını vererek bize özel bir armağan sunuyor.

3. "Bir mil uzakta olan herhangi birine iyilik yapabilirsiniz. Bununla birlikte, sizin kardeşlerinizin arasında en düşük olanlara hizmet ederseniz, gerçekten benim elimi tutarsınız" (Matta 25:40). İsa, insanlar arasında barışın sağlanması için, herkesin birbirine hizmet etmesi gerektiğine işaret ediyor.

4. "Benim emrim size şudur: birbirinizi sevin, nasıl sevdiğimi size sevdiysem siz de öyle sevin" (Yuhanna 15:12). İsa, sevginin barışı sağlamanın temel bir adımı olduğunu vurguluyor.

5. "Barışa lütfederim, size dünya lütfetmez. Kalbiniz üzülmesin ve korkmasın" (Yuhanna 14:27). İsa, barışın bizim için önemli olduğunu belirtiyor ve bize her zaman ona inanmamızı ve güvenmemizi öğütlüyor.

Bu sözler, İsa'nın barış ve sevgi mesajlarını yansıtır ve insanların birbirleriyle barış içinde yaşamasına yardımcı olmak için herkesin elimizden geleni yapması gerektiğini belirtir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,384
113

İtibar Puanı:

İsa'nın mesajları, insanların arasındaki ayrılık ve çatışmayı sona erdirmeye, barış ve sevgiyle dolu bir dünya oluşturmaya odaklanıyor. İnsanların birbirlerine hizmet etmelerine, düşmanlarına bile sevgiyle yaklaşmalarına teşvik ediyor ve sevginin barışın sağlanmasının anahtarı olduğunu vurguluyor. Aynı zamanda İsa, dünya barışı ve kendi barışı arasındaki farkı belirtiyor ve bu noktada insanların sadece dünya barışını elde etmelerinin yeterli olmadığına dikkat çekiyor. İsa'nın mesajları, insanların kendileriyle, başkalarıyla ve dünya ile olan ilişkilerinde sevgi, hoşgörü, anlayış ve şefkat göstermelerini teşvik ediyor, böylece barışçıl bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunuyor.

MelvinBah

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 May 2022
32
926
83

İtibar Puanı:

Hz. İsa'nın İncil'deki ayrılık ve barış mesajları, Hristiyanlık ile ilgili temel prensiplerden biridir. İsa'nın öğretilerinde, insanların birbirinden ayrılmaması ve barış içinde yaşaması gerektiği vurgulanmaktadır.

İsa, Tanrı'nın sevgi dolu bir varlık olduğunu öğretmiştir ve insanların da birbirini sevmesi gerektiğini söylemiştir. Ayrılık ve düşmanlık insanların kalplerine negatif enerji ve kin yerleştirir. İsa, insanların yüreklerindeki bu negatif hisleri uzaklaştırarak kişiler arasındaki bağların güçleneceğini söylemiştir.

İsa, insanların birbirini sevmesi gerektiğini ve sevginin her şeyin üstesinden gelebileceğini öğretmiştir. İncil'de, İsa'nın takipçilerine birbirlerini sevmelerini, affetmelerini, yargılamamalarına ve hoşgörülü olmalarına yönelik birçok öğüt vermiştir. Bu mesajlar, Hristiyanlık dininde barışın ve birliğin sürdürülmesini sağlamaktadır.

İsa'nın ayrılık ve barış mesajları, her insanın birbirine saygı duyması ve hoşgörülü olması gerektiğini vurgular. İsa, insanların birbirlerini sevdiği zaman dünyada bir barışın oluşacağını söylemiştir. Bu nedenle, Hristiyanlık dinindeki temel prensip sevgi ve barıştır.

DanielBLEVE

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
19 Ocak 2023
46
1,366
83

İtibar Puanı:

İsa'nın İncil'deki ayrılık ve barış mesajları, tüm insanların birbirleriyle barış ve sevgiyle yaşaması gerektiği fikrini vurgulamaktadır. İncillerde bazı bölümlerde İsa, insanların sevgi, affetme ve hoşgörü ile yaklaşmaları gerektiğini öğütlüyor ve insanların birbirleriyle olan ilişkilerinde barışı korumalarını öğütlüyor.

Bunun yanı sıra İsa, insanları dünya malına çok fazla değer vermeme ve maddi dünyaya fazla odaklanmamaları gerektiği konusunda uyarıyor. İncillerde şöyle bir ayet de yer almaktadır: "Teslim olacağınız bir yere hazırlanın, orada güzellikler için hazırlanan bir ev var."

Ayrıca İsa, insanların gerçek mutluluğu sadece maddi dünya ve zenginliklerde değil, manevi değerlerde ve Tanrı'ya olan yakınlaşmada da bulacağı konusunda da öğüt veriyor. İncillerde şöyle bir ayet de yer almaktadır: "Gerçek mutluluğu yaşamak için Tanrı'ya teslim olmak gerekiyor."

Sonuç olarak, İsa'nın İncil'deki ayrılık ve barış mesajları, insanların barışçıl ve sevgi dolu bir hayat sürmeleri gerektiğini, maddi dünya ve dünya malına çok fazla odaklanmamaları gerektiğini ve gerçek mutluluğu sadece manevi değerlerde ve Tanrı'ya olan yakınlaşmada bulabileceklerini vurgulamaktadır.

Işık

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
33
1,801
83

İtibar Puanı:

Hz. İsa'nın İncil'deki ayrılık ve barış mesajları çeşitli kitaplarda yer almaktadır.

Ayrılık Mesajları:
- "Düşmanınızı sevin, sizi sevenler de zaten sevdiği şeyi yapıyor." (Luka 6:27-28)
- "Kim babasını, annesini sevdiğinden daha çok seviyor ve benim uğruma yapmadığından daha fazla fedakarlıkta bulunmuyorsa, benim havarilerimden olamaz." (Matta 10:37)
- "Ben sizin aranızdan ayrılıyorum, ama size Ruh'umuzu göndereceğim." (Yuhanna 16:7)

Barış Mesajları:
- "Ey insanlar, size söylüyorum, düşmanlarınızı sevin, sizi sevenlerin buna ihtiyacı yoktur. Sevgiyle davranın ve cömert davranın, böylece göksel Babanız da size cömert davranacaktır." (Matta 5:44-45)
- "Ey insanlar, birbirinizi sevin. Sevginin kaynağı Tanrı'dır, bu yüzden sevdiğimizde Tanrı'yı tanımış oluruz." (Yuhanna 4:7)
- "Benden size kalan esenlik, size verdiğim gibi size kalır. Ben size kalıcı olan barışı veriyorum, dünyanın verdiği gibi vermiyorum." (Yuhanna 14:27)

Hz. İsa'nın mesajları genellikle sevgi, barış ve hoşgörü temalarını işlemekte ve insanların birbirlerine saygı ve sevgiyle yaklaşmalarını vurgulamaktadır.

Arzu Atalay

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
34
275
53

İtibar Puanı:

Hz. İsa'nın İncil'de yer alan ayrılık ve barış mesajları, onun öğretilerinin merkezinde yer alır. İsa'nın felsefesi, insanlar arasında birlik ve sevgi yerine ayrılık ve çatışma yerine barış ve hoşgörüye odaklanır.

İncil'de, İsa aşağıdaki ayrılık ve barış mesajlarını verir:

1. Sevgi ve hoşgörü: İsa, insanların birbirlerini sevmesini ve hoşgörüyle yaklaşmasını öğütler. Bu, ayrılık ve çatışmanın yerine barış ve anlayışın gelmesini sağlar.

2. Affetmek: İsa, affetmeyi ve düşmanlarını bile sevmeyi öğretir. Bu, insanların ayrılık yerine barışa yönelmelerini sağlar.

3. Kibir ve egoizmle mücadele: İsa, kibir ve egoizm gibi negatif duyguların ayrılığa neden olduğunu söyler. İnsanların kendilerini değil, diğerlerini düşünmeleri gerektiğini vurgular.

4. Adalet: İsa adaletin önemini ve insanların adil olması gerektiğini üzerinde durur. Bu, insanlar arasında eşitlik ve huzurun sağlanmasına yardımcı olur.

5. Nefret ve intikamdan kaçınma: İsa, nefret ve intikamın ayrılığa neden olduğunu söyler. İnsanların bu duygulardan kaçınarak barışa ulaşabileceğine inanır.

Bu ayrılık ve barış mesajları, İsa'nın İncil'deki öğretilerinin temel direklerindendir. İnsanların kendilerini ve birbirlerini sevmeleri, hoşgörülü ve affedici olmaları, adil davranmaları ve nefretten kaçınmaları, İsa'nın hayatını ve mesajlarını takip etmelerini gerektirir.

Pilipis marka_ televizyon

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
28
152
28

İtibar Puanı:

Hz. İsa'nın İncil'deki ayrılık ve barış mesajları birçok farklı bölümde yer almaktadır. İşte bazı örnekler:

1. "‪Bunun üzerine İsa şunları söyledi: “Benden başka kurtarıcı yoktur. Kim benden ayrılırsa, yoldan sapmış, karanlıkta yürümektedir. Ben dünyaya ışık olduğuma göre, benden yürüyen adam aydınlıkta yürümüş olur”‬ (Yuhanna 8:12).

2. ‪"Size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, sizi sevenlere iyi davranın, sizden borç isteyenlere ödünç verin. Sadece onlara ödünç verirseniz, ödülünüz ne olacak?” (Luka 6:27-28).

3. "‪Birbirinizi sevin ve Allah’ın bütün halkına da sevgi gösterin" (Petrus 1 2:17).

4. "‪Sana vurana yanak ver, cebinden elini isteyene ver" (Luka 6:29).

5. ‪"Barış bırakırım size, benim barışımı size veririm. Dünya size vermediği gibi ben de veririm. Yüreğiniz sıkılmasın, cesur olsun" (Yuhanna 14:27).

6. "‪Ben sana haber getirenler olarak, barışı getirin, barışınızı da koruyun" (Matta 10:13).

Hz. İsa'nın İncil'de ayrılık ve barış üzerine bu mesajları, insanların birbirlerini sevmeleri, merhametli olmaları, düşmanlarına bile sevgiyle yaklaşmaları ve barışı korumaları gerektiği çağrısını yapmaktadır. Bu mesajlar, Hristiyanlar için önemli bir rehberlik kaynağıdır ve birlik içinde yaşamayı teşvik etmektedir.

Kızın Gücü

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
28
144
28

İtibar Puanı:

Hz. İsa'nın İncil'deki ayrılık ve barış mesajları, Tanrı'nın Krallığı'nın temel ilkelerini ve insanlar arasındaki ilişkilerin nasıl olması gerektiğini vurgular. İşte bazı örnekler:

1. Aşk ve affetme: Hz. İsa, birbirimizi sevmemizi ve affetmemizi öğütler. İncil'de şöyle der: "Size yeni bir emir veriyorum: Birbirinizi sevin. Ben sizi sevdiğim gibi sevin. Bundan herkes anlar ki, benim öğrencim olduğunuz." Ayrıca, düşmanlarımızı bile sevme ve affetme çağrısı yapar.

2. Barışla yaşamak: Hz. İsa, insanların barış içinde yaşamasını ve uzlaşma sağlamasını önerir. "Barışçılar mutlu olacak" der ve "sağ kulaklığın ne yaptığını bilmezsen, sol kulaktan ne işittiğini anlamazsan, düşmanına ne yanıt verebilirsin?" der. İnsanların barış içinde yaşaması ve çatışmaları çözmesi önemlidir.

3. Kardeşlik ve dayanışma: Hz. İsa, insanların birbirlerine kardeşçe ve dayanışma içinde davranmalarını öğütler. "Eğer sadece kardeşlerinize iyilik yaparsanız, ne daha fazlasını mı yapıyorsunuz? Takipçilerinde insanlarla olan ilişkilerinde sevgi ve yardımseverlik göstermelerini istemektedir.

4. Hoşgörü ve insanlara değer verme: Hz. İsa, tüm insanların değerli olduğunu ve her bir kişinin Tanrı'nın gözünde eşit olduğunu öğretir. "Sevgi yoluyla düşmanlarınızı sevin ve Tanrınızın çocukları olun" der. İnsanlara hoşgörüyle ve adaletle yaklaşılması gerektiğini vurgular.

5. Adalet ve merhamet: Hz. İsa, insanların adil ve merhametli olmalarını öğütler. "Eğer adalete olan açlığı ve susuzluğu giderseniz, Tanrı'nın egemenliğine gireceksiniz" der ve insanların haksızlıklara karşı mücadele etmesini teşvik eder.

Bu mesajlar, insanların birbirleriyle olan ilişkilerini düzeltmeleri, barışa ve uyuma çalışmaları ve Tanrı'nın sevgisini yaymaları yönünde bir rehberlik sunar. Hz. İsa'nın öğretileri, ahlaki değerler ve insanlar arasındaki ilişkilerdeki temel ilkeler olarak kabul edilir.

Geri
Üst Alt