Mühendislik Fakültesi İçin Online Eğitim Kaynakları Nelerdir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 52 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    52

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Mühendislik fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin başarıları, doğru kaynakları kullanmalarına bağlıdır. Ancak, mevcut pandemi koşulları nedeniyle birçok üniversite yüz yüze eğitime ara vermek zorunda kalmıştır. Bu durumda, öğrencilerin derslerde başarılı olmaları için online eğitim kaynaklarına ihtiyaçları vardır.

Mühendislik fakültesi için online eğitim kaynakları oldukça geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Öğrencilerin derslerinde başarılı olmaları için kullandıkları başlıca kaynaklar şunlardır:

1. Online Kitaplar: Birçok öğrenci, ders kitaplarını online olarak elde etmeyi tercih eder. Bu, hem zaman hem de maddi açıdan tasarruf etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, online kitaplar sürekli olarak güncellenir ve öğrencilere en yeni bilgileri sağlar.

2. İnternet Siteleri: Birçok web sitesi, öğrencilerin mühendislik derslerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu siteler, ders notları, soru bankaları ve çözümleri, video dersleri, online testler ve daha birçok kaynak sunar.

3. Videolar: Öğrenciler için online videolar, belirli konuları daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olabilir. Youtube gibi video paylaşım siteleri, mühendislik alanındaki birçok konuda interaktif dersler ve video sunuları sunmaktadır.

4. Online Tartışma Grupları: Birçok öğrenci, online tartışma gruplarına katılarak diğer öğrencilerle dersler hakkında konuşur ve yardımlaşır. Bu gruplar, öğrencilerin ders materyallerini birbirleriyle paylaşmalarına ve öğrenme ortamlarını geliştirmelerine olanak tanır.

Sonuç olarak, mühendislik fakültesi öğrencileri için online eğitim kaynakları oldukça önemlidir. Bu kaynaklar, her öğrencinin ihtiyacına uygun bir dizi materyal sunar ve başarılı bir eğitim deneyimi sağlar. Online kaynaklar, öğrencilerin derslerinde daha fazla başarı elde etmelerine yardımcı olur ve gelecekteki kariyerleri için iyi bir temel oluştururlar.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,381
113

İtibar Puanı:

Ayrıca, online eğitim kaynakları, öğrencilerin zaman yönetimi yapmalarına yardımcı olur. Çünkü öğrenciler, ders materyallerine istedikleri zaman ve herhangi bir yerden erişebilirler. Bu, öğrencilerin kendi hızlarında öğrenmelerini sağlar ve kendi öğrenme stilleriyle uyumlu materyalleri seçmelerine olanak tanır. Ayrıca, online eğitim kaynakları, öğrencilerin farklı öğrenme stillerini kapsayan farklı öğretim materyalleri sunar - görsel öğrenenler için video dersler, okuma öğrenenler için kitaplar ve teorik materyaller, pratik öğrenenler için online testler vb.

İnternetin gelişmesiyle birlikte, mühendislik fakültesi öğrencileri için online eğitim kaynaklarına erişim daha kolay hale gelmiştir. Ancak, öğrenciler kaynak seçerken dikkat etmeleri gereken birkaç şey vardır. Öncelikle, kaynakların güvenilir olması önemlidir. Kaynaklarınızı doğru ve güvenilir web sitelerinden sağlamak, yanlış bilgi veya çelişkili bilgilerin elde edilmesini önler. Ayrıca, öğrencilerin canlı bir öğretmenle çalıştıkları online öğrenme platformlarına da bakmaları önerilir. Bu platformlar, öğrencilere birebir dersler, sorularını yanıtlama ve yardım etme fırsatı vererek daha interaktif bir öğrenme deneyimi sunar.

Özet olarak, online eğitim kaynakları mühendislik fakültesi öğrencileri için çok önemlidir ve doğru kaynakları seçmek başarılı bir eğitim deneyimi için önemlidir. doğru kaynak seçimi, öğrencilerin konuları daha iyi anlamalarına, öğrenme hızlarını artırmalarına ve daha başarı elde etmelerine yardımcı olabilir.

SqueakySquirrel

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
88
1,664
83

İtibar Puanı:

Mühendislik fakültesi öğrencileri için online eğitim kaynakları şunları içerebilir:

1. Khan Academy: Matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi dersleri içeren bir platform.

2. Coursera: Dünyanın en iyi üniversitelerinden dersler alabileceğiniz bir platform.

3. edX: Dünya çapında eğitim kurumları tarafından sunulan ve sertifikalı kurslar sunan bir platform.

4. MIT OpenCourseWare: Massachusetts Institute of Technology (MIT)’nin dünya çapındaki öğrencilere online dersler sunan platformu.

5. Udacity: Bilgisayar bilimi, veri bilimi ve robotik gibi konularda öğrenme fırsatı sağlayan bir platform.

6. Engineering Village: Mühendislik konularında öğrencilerin en son araştırmaları, makaleleri ve bilimsel kaynakları bulabileceği bir platform.

7. Engineering.com: Mühendislik konularında haberler, makaleler, videolar ve bloglar sunan bir platform.

8. American Society for Engineering Education: Mühendislik eğitimine yönelik kaynaklar, eğitim materyalleri ve ders planları sunan bir platform.

9. IEEE Xplore: Elektrik, elektronik ve bilgisayar mühendisliği konularında literatür araştırması yapmak için bir platform.

10. National Science Digital Library: Mühendislik, bilim ve teknoloji konularına yönelik eğitim materyallerinin bulunduğu bir kütüphane.

İsmail Şen

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
35
224
33

İtibar Puanı:

Mühendislik fakültesi için online eğitim kaynakları şunlar olabilir:

1. Khan Academy: Matematik, fizik, kimya ve diğer teknik konuları içeren geniş bir eğitim kaynağıdır.

2. Coursera: Üniversiteler ve uzmanlar tarafından sunulan çeşitli mühendislik derslerini içeren bir platformdur.

3. MIT OpenCourseWare: Massachusetts Institute of Technology tarafından sağlanan ücretsiz ders notları, videolar ve ödevlerden oluşan bir kaynaktır.

4. Udemy: Mühendislik alanında çeşitli dersler sunan bir online eğitim platformudur.

5. YouTube: Birçok mühendislik konusuyla ilgili video içeriğine erişebileceğiniz bir kaynaktır.

6. EdX: MIT, Harvard ve diğer üniversiteler tarafından sunulan çeşitli mühendislik derslerini içeren bir platformdur.

7. Engineering.com: Mühendislik hakkında makaleler, videolar ve kaynaklar içeren bir web sitesidir.

8. Stack Exchange: Mühendislikle ilgili sorularınızı sormak ve yanıtlar bulmak için popüler bir platformdur.

9. Engineering Village: Mühendislik alanında araştırma yapmak ve makalelere erişmek için kullanılan bir veri tabanıdır.

10. Google Scholar: Akademik makalelere ve araştırmalara erişmek için kullanılan bir arama motorudur.

Bu kaynakların yanı sıra mühendislikle ilgili kitaplar, e-kitaplar ve diğer çevrimiçi kaynaklar da bulunmaktadır.

Geri
Üst Alt