Sorun Cevaplayalım

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

+90 322 613 45 45

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

  • Evet

    Oy: 227 100.0%
  • Hayır

    Oy: 0 0.0%

  • Kullanılan toplam oy
    227

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
701
134,418
93
Cologne/Adana

İtibar Puanı:

Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Yatak odası dekorasyonu hakkındaki yazımıza hoş geldiniz arkadaşlar. Yatak odalarımız hayatımızın neredeyse üçte birini geçirdiğimiz bir odamız olduğu için odaya daha fazla özen göstermeliyiz. Evimizde belkide dekorasyonuna önem verdiğimiz en son oda sayılır. Genellikle yatak odasına fazla özel bir tasarım uygulanmaz. Belkide bunun sebeplerinden biri de yatak odasına misfirin gelmemesinden dolayı olabilir. Sadece geceleri uyumak için kullanılıyor. Aslında yanlış da değil doğru. Hayatımızdaki en önemli şey ise günlük olarak iyi bir şekilde dinlenerek yorgunluğumuzu atmaktır. Yatak odasının tasarımı ve ortamı bizi ruhsal ve psikolojik olarak etkiliyor. Dağınık ve göze hoş gelmeyen bir Yatak odası dekorasyon her zaman bir insan için rahatsız edici olur. Bu sebeple yatak odanızın dekorasyonunuzu yaparken yardımcı olabilmek için bu konuyu açtık...

Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri
Size birazdan aşağıdaki resimlerde yeni yatak odası trendleri sunuyor olacağım. Yılların geçmesiyle mobilyaların tasarımları ve tarzları da değişmekte. Normalde yıllar önce çok beğenerek aldığınız bir gardırobu şimdilerde ise demode olmuş veya artık pekte sizin gözünüze hitap etmiyor olabilir.

Tabi yatak odası dekorasyonuna yardımıcı olabilmek için yeni yatak odası perde modelleri de sunarak işinize yarayacağını umuyorum. Çünkü Yatak odasının dekorasyonu sadece yatak ve gardırop dan oluşmuyor bunu yanında halı, perde, yatak başlığı, gibi detaylar yatak odanızın dekorasyonunu tamamlamanızda yardımcı olacaktır. Eğer yatak odası dekorasyonunuza uygun aksesuar seçimi yapmazsanız ozaman yatak odanızda bir uyumsuzluk ve dizayn konusunda hatalarınız olur.

Yatak odanızı dekore ederken sadece şıklığı değil aynı zamanda konforu da dikkate almalısınız. Asla sadece şıklığa önem vermeyen çünkü dekoratif olarak meydana gelen her şey ile birlikte de huzur olmayacağından konfor ve kendi ihtiyaçlarınıza da uygun seçimler yapmalısınız. Geceleyin yatak odanızda uyurken konforu odanızın şıklığı değil almış olduğunuz ürünlerin kalitesi ve konforu belirleyecektir.

Yatak odanızı tasarlarken seçeceğiniz renkler sizi bunaltmayan ve gözünüzü yormayan renkler olmasına dikkat edin. Tercih edeceğiniz renkler sizi rahatlatmalı ve huzurlu hissetmenizde yardımcı olmalıdır. Bunun için ise koyu renkler yerine daha çok açık renkler seçmelisiniz. Duvar renginiz ile perde ve mobilyanızın rengininde birbiriyle uyum sağlaması oldukça önemlidir.

Bir çok kişinin yaptığı hata ise yatak odasının daha şık durabilmesi için odayı çok fazla dekoratif eşya ile doldurmasıdır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun ürünleri almalısınız sadece odanızı fazla doldurup hareket yeteneğinizi daraltmamalısınız.

Bunları dikkate aldığınız zaman daha rahat olacaksınız. Şimdi lafı fazla uzatmadan dekorasyon örneklerimize geçelim.

Bu arada sizlerinde tavsiye etmek istediğiniz tecrübeleriniz veya eklemek istediğiniz bir şey varsa aşağıda yorumlara bekliyoruz.


Yatak-odasi-trendi-1.jpg
Yatak-odasi-trendi-2.jpg
Yatak-odasi-trendi-3.jpg

433

434

435

436

437

438

439
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

MeryemKaya16

Meryem gibi ol
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Tem 2019
474
163,346
93
Bursa

İtibar Puanı:

Evin en özel köşesi yatak odalarıdır. Misafirlerinizi ağırladığınız salon ve oturma odası, sevdiklerinizle yemekler yediğiniz mutfaklar tüm bu odaların dekorasyonunu onları düşünerek yapabilirsiniz. Ancak yatak odasına geldiğinde dekorasyon tamamen size hitap eden, sizin ürününüz olabilir. Dilediğiniz renkleri, mobilyaları, dilediğiniz tasarımları kullanabileceğiniz bu odanızda yaratıcılığın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Evin geri kalanından tamamen bağımsız bambaşka bir tarzda da döşeyebilirsiniz. Tüm evi son derece modern, yenilikçi tasarımlar bezerken yatak odanızd cibinlikli prenses yatakları kullanabilir, kafide uzanma koltuğunun yanına makyaj masanızı yerleştirebilirsiniz. Tabiki yatak odası dekorasyonunu planlarken eğer bu odayı çiftler kullanacaksa ortak bir dekorasyon dili belirlemekte fayda var, yoksa tamamen prenses odası gibi döşenmiş odada uyanan kocalar sorun çıkarabilirler.

Yatak odası yerleşimi nasıl olmalı?
Ilk sorumuz tabiki yatak odası yerleşimi nasıl olmalı. Bu sorunun cevabındaki detaylara siz cevap verebilirsiniz ancak genel itibari ile bir kaç noktaya dikkat çekebiliriz. Yatak odasında yatağa uzandığınızda karşınıza pencere gelecek şekilde yatak yerleşimi yapılmamalı. Perde ne kadar kalın olursa olsun güneş doğduğu anda ışık gözünüze gelir, sizi uyandırır. Aynı şekilde yağmur yağdığı gecelerde çakan şimşekler de sizi uyandırabilir. Odada bir tarafta penere varsa bunu yatağın baş kısmına almak en doğrusudur. Genelde kalorifer petekleri ve ısıtıcılar da pencere önlerine yerleştirildiği için bu açıdan da yatağın konumu doğru olur. Yani yatağın baş kısmına kalorifer petekleri ve ısıtıcılar gelmemelidir. Eğer gece uyurken çok üşüyorsanız ısıtıcıları ayak kısmınıza yakın yerlere yerleştirebilirsiniz.
Komodinleri yatağın baş ucu kısmına yerleştirmelisiniz. Zaten genel kullanım da bu şekildedir. Başucu lambalarını aynı şekilde komodinlerin üzerine yerleştirmeli, yataktan kalkmadan yattığınız yerden yakıp söndürebileceğiniz bir şekilde yerleştirmelisiniz. Ayrıca makyaj masası ya da tuvalet aynasını günün hangi saatlerinde sıklıkla kullanıyorsanız ona göre oda içinde konumlandırabilirsiniz. Yani sabahın erken saatlerinde daha çok kullanıyorsanız güneşi karşınıza alacak şekilde yerleştirebilirsiniz.
 

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,552
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

1/2/3/4 olay yatak odaları:) fiyatlar nedir @Talha ?
 

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
701
134,418
93
Cologne/Adana

İtibar Puanı:

IkinciCansu

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Tem 2019
135
40,085
93
İstanbul

İtibar Puanı:

4 Numaralı yatak odası takımı Zebrano'nun Lorenzo serisinin Fico Yatak odası Takımı :D Detaylı bilgi için Zebrano ile iletişime geçebilirsiniz ?
Zaten bence en güzel ve şık duran da o model zaten :D Favorim Zebrano'nun yatak odası takımı. Zebrano sanki yanlış hatırlamıyorsam diğer markalara göre çok çok daha pahalı mıydı ?
 

MelikeBudak

İç Mimar
İç Mimar
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Tem 2019
326
115,753
93

İtibar Puanı:

Zaten bence en güzel ve şık duran da o model zaten :D Favorim Zebrano'nun yatak odası takımı. Zebrano sanki yanlış hatırlamıyorsam diğer markalara göre çok çok daha pahalı mıydı ?
bende çok beğendim çok tarz mobilyalar üretmişler.
 
Geri
Üst Alt