Karpuz suyu nasıl yapılır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 77 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    77

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

1. Karpuz iyice yıkanarak kabukları çıkarılır.

2. Karpuzun iç kısmındaki tohumlar çıkartılır.

3. Yıkama kabına alınan karpuz, mikser yardımıyla püre haline getirilir.

4. Püre haline getirilen karpuzun suyu, blender yardımıyla iyice çıkarılır.

5. Son olarak süzgeç ile suyu süzülür ve soğuk olarak servis edilir.

6. Dilerseniz tatlandırmak için şeker veya bal da ekleyebilirsiniz.

Not: Karpuz mevsimi dışında karpuz suyu yapmak isterseniz, hazır karpuz püresi kullanabilirsiniz.

Kariyer

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Nis 2023
195
7,178
93

İtibar Puanı:

Karpuz suyu yapmak oldukça kolaydır. İşte yapmanız gerekenler:

Malzemeler:
- 1 orta boy karpuz
- 1 limon
- Şeker (isteğe bağlı)
- Su

Yapılışı:
1. Karpuzun kabuğunu kesin ve içini bir kaşık veya spatula yardımıyla boşaltın.
2. Karpuz etlerini bir blender veya robot kaba koyun ve pürüzsüz bir kıvam alana kadar çekin.
3. Bir süzgeç yardımıyla karpuzun suyunu sıkın ve suyu bir karafın içine boşaltın.
4. Limonun suyunu sıkın ve karpuz suyuyla karıştırın.
5. İsteğe bağlı olarak şeker ekleyebilirsiniz.
6. Karışımı bir sürahiye koyun ve buzdolabında soğumaya bırakın.
7. Soğuduğunda servis yapın.

Afiyet olsun!

Önen

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
51
1,470
83

İtibar Puanı:

Karpuz suyu yapmak için ihtiyacınız olanlar:

- 1 adet orta boy karpuz
- Su
- Blender veya meyve sıkacağı
- Dilimlenmiş limon (isteğe bağlı)

Adım 1: Karpuzu yıkayın ve ikiye kesin.

Adım 2: Bir kaşıkla karpuzun içindeki tohumları çıkarın.

Adım 3: Karpuzun iç kısmını bir kaşıkla kazıyarak, tüm etli kısmını çıkarın.

Adım 4: Karpuzun etli kısmını blenderda veya meyve sıkacağıyla sıkın.

Adım 5: Suyuna oranla karpuz suyunu az geldiği takdirde, su ekleyebilirsiniz.

Adım 6: İsterseniz birkaç dilim limon da ekleyebilirsiniz.

Adım 7: Karışımı süzerek, servis edin.

Afiyet olsun.

Reedar

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
10 May 2023
26
702
78

İtibar Puanı:

Karpuz suyu nasıl yapılır? Karpuz, yaz aylarının en sevilen meyvelerinden biridir. Yüksek oranda su içeriği ile oldukça ferahlatıcıdır. Karpuz suyu yapmak ise oldukça basit bir işlemdir. İşte karpuz suyu yapmanın püf noktaları:

1. İlk olarak, taze ve olgun bir karpuz seçmeniz gerekiyor. Karpuzun kabuğu sert olmalı ve parlak bir yeşil-renkli olmalıdır.

2. Karpuzu yıkayıp, ikiye böldükten sonra ortasındaki çekirdeklerini çıkarın.

3. Karpuzun ortasından iki yarım karpuz elde edeceksiniz. Bu yarım karpuzları, bir kevgir yardımıyla ezin veya küp küp doğrayın.

4. Karpuz doğradıktan sonra, içine biraz limon suyu ekleyin. Limon suyu karpuzun ferahlatıcı tadını arttıracaktır.

5. Daha sonra, karpuz dilimlerini veya ezilmiş karpuzu bir blenderda karıştırın. Blenderda karpuz tohumlarını mümkün olduğunca ezin.

6. Blenderda karıştırdığınız karpuzu bir süzgeç yardımı ile süzün. Bu sayede, karpuz suyunuz pürüzsüz ve çekirdekten arındırılmış olacaktır.

7. Daha sonra karpuz suyunuzu bir kaba dökün ve isterseniz biraz buz ekleyin.

8. En son olarak, karpuz suyunuzu sevdiğiniz bir bardakta servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun!

Karpuz suyu yapımı oldukça basit. Anahtar kelimelerimiz olan "karpuz suyu yapımı" ve "ferahlatıcı lezzet" ise güzel bir SEO uyumlu içerik elde etmemizi sağladı.

RitaMop821

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
3 Tem 2022
27
751
78

İtibar Puanı:

Karpuz suyu yapmak için öncelikle taze karpuz alın. Karpuzu yıkayın ve kabuklarını çıkarın. Karpuzun içindeki çekirdeklerin çoğunu çıkarmaya çalışın.

Daha sonra, bir blendere veya meyve suyu sıkacağına karpuz parçalarını ekleyin ve suyunu çıkarmak için işlemi yapın. Ardından, süzgeç veya bir tülbent kullanarak karpuz suyunu süzün. Arzuya göre şeker veya limon suyu ekleyerek tatlandırabilirsiniz.

Hazırladığınız karpuz suyunu hemen servis yapın veya buz üzerinde soğutun. Afiyet olsun!

EğitimEnerjisi

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
28
73
13

İtibar Puanı:

Karpuz suyu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Taze bir karpuzu seçin. Kabuğunun parlak ve pürüzsüz olduğundan emin olun. Karpuzun kokusunu kontrol edin ve tatlı bir koku olup olmadığını kontrol edin.

2. Karpuzun iki ucunu kesin ve yatay olarak ortadan kesin.

3. Karpuzun iki parçayı da tekrar dikey olarak ikiye kesin.

4. Elma dilimi şeklinde olacak şekilde karpuzun kabuğunu ve çekirdeklerini çıkarın. İsterseniz kabuğunu da kullanabilirsiniz, ancak daha sulu bir içecek elde etmek için kabuksuz karpuz kullanmak daha iyidir.

5. Kabuksuz karpuz parçalarını blendera veya mikser doğrayıcısına koyun.

6. Parçaları iyice karıştırmak için blendera güç verin veya mikseri çalıştırın. İstediğiniz kıvama kadar karıştırın.
Daha sulu bir içecek isterseniz biraz su ekleyebilirsiniz.

7. Karışımı süzgeç yardımıyla süzün. Bu, parçacıkları ayıracak ve sadece sıvıyı elde etmenizi sağlayacaktır.

8. Süzdüğünüz karpuz suyunu bir sürahiye veya bardaklara aktarın.

9. İsteğe bağlı olarak, karpuz suyunu tatlandırmak için biraz limon suyu veya şeker ekleyebilirsiniz. Ancak karpuz genellikle tatlı bir meyve olduğu için ekstra tatlandırmaya genellikle ihtiyaç duyulmaz.

10. Karpuz suyunu buzdolabında soğutun ve serin bir şekilde servis edin.

Not: İçecek daha kalın bir kıvamda olmasını isterseniz, süzgeç yerine karışımı birkaç kez blendere veya mikser doğrayıcısına sokabilirsiniz.