inanmak istemiyorum, bilmek istiyorum

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 78 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    78

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

"İnanmak istemiyorum, bilmek istiyorum" ifadesi, bir konuda kesin ve doğru bilgi edinmek isteyen bir kişinin kullanabileceği bir ifadedir. Bu ifade, kişinin konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını ve sadece başkalarının söylediği ya da yazdığı şeylere inanmak istemediğini ifade eder. Bunun yerine, kişi konu hakkında gerçek ve doğru bilgi edinmek istiyor ve bu bilgiye sahip olmadan önce kesin bir sonuç çıkarmak istemiyor.

Bu ifade, genellikle bilimsel ya da akademik çalışmalarda kullanılır. Bilimde, doğru ve kesin sonuçlar için kanıta dayalı yöntemler kullanılır. Bu nedenle, bir kişinin sadece inanarak değil, kanıta dayalı bilgi edinerek bir konuda kesin bir sonuç çıkarması önemlidir.

Bazı durumlarda, kesin bir bilgi elde etmek mümkün olmayabilir ve belirli bir konuda sadece spekülasyonlar ve varsayımlarla yetinmek gerekebilir. Ancak, genel olarak "İnanmak istemiyorum, bilmek istiyorum" ifadesi, insanların bilgi sahibi olmak için çaba göstermesi ve kendi görüşlerini oluşturmak için verileri değerlendirmesi gerektiğini vurgular.

Beldann

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Haz 2020
202
8,021
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Söylediğiniz cümle, genel olarak bir konuda inanmak yerine, o konuda bilgi sahibi olmayı tercih ettiğinizi ifade ediyor. Bu da, doğru bilgiye ulaşmak için araştırma yapmak ve öğrenme sürecine girmek istediğinizi gösteriyor. Böylece, sorgulayan bir zihniyet sergiliyor ve bilgiye açık olduğunuzu belirtiyorsunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt