Hz. İsa'nın İncil'deki Dua Öğretileri

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 32 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    32

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Hz. İsa'nın İncil'deki dua öğretileri arasında en önemlisi "Babamız" duasıdır. Bu dua, Tanrı'ya olan yakınlaşmayı ve günlük yaşamdaki sorunların çözümü için yardım istemeyi içerir. Ayrıca İsa, insanların dua ederken yalnızca sözleri değil, kalplerini de Tanrı'ya açmaları gerektiğini öğretmiştir. Başka bir dua öğretisi, İsa'nın Getsemani Bahçesi'nde öğrettiği "Baba, eğer mümkünse, bu kadehten beni kurtar, ama senin istediğin olsun" duasıdır. Bu dua, bazen acıya ve zorluğa maruz kaldığımızda kabul edemediğimiz ama Tanrı'nın bizim için en iyisini yapacağına güvenmemizi öğretir. İsa ayrıca, dua etmekten kaçınmamamız gerektiğini ve dua etmenin bize manevi açıdan güç ve destek sağlayacağını da öğretmiştir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,150
673,368
113

İtibar Puanı:

Bununla birlikte, İsa'nın İncil'deki diğer dua öğretileri de önemlidir. Örneğin, İsa'nın havarilerine öğrettiği dua öğretisi, haksızlıklara uğrayanlar için adalet ve barış istemektir. İsa, dua etmenin sadece kişisel faydalar sağlamak için değil, aynı zamanda dünyadaki adalet ve barış için de kullanılabileceğini öğretmiştir.

İsa'nın öğrettiği bir diğer dua öğretisi de, Tanrı'nın merhameti ve bağışlaması için yalvarmaktır. İsa, insanların hatalarını kabul etmelerini ve başkalarını affetmelerini öğretmiştir. İsa'nın öğretisi, Tanrı'nın da insanlara karşı merhametli ve bağışlayıcı olduğunu gösterir.

Sonuç olarak, İsa'nın İncil'deki dua öğretileri birçok farklı konuyu kapsar ve insanların Tanrı'ya yakınlaşması, günlük yaşamdaki sorunlar için yardım istemesi, adalet ve barış için dua etmesi, Tanrı'nın merhameti ve bağışlaması için yalvarması gibi konuları içerir. Dua etmek, İsa'nın öğrettiği gibi, manevi açıdan güç ve destek sağlayabilir ve Tanrı'yla yakın bir ilişki kurmanın önemli bir yolu olabilir.

Geri
Üst Alt