Sorun Cevaplayalım

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

+90 322 613 45 45

Hz. İdris'in kabri nerede bulunmaktadır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

  • Evet

    Oy: 64 100.0%
  • Hayır

    Oy: 0 0.0%

  • Kullanılan toplam oy
    64

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,476
1,681,565
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Hz. İdris'in kabri konusunda farklı görüşler ve tartışmalar bulunmaktadır. Ancak çoğu kaynak, Hz. İdris'in kabrinin "Lübnan'daki Cebel Şammar Dağı"nda olduğunu belirtmektedir. Bazı kaynaklar ise İsrail sınırlarında bulunduğunu iddia etmektedir. Yine de kesin bir bilgi bulunmamaktadır.
 

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
28,259
604,742
113

İtibar Puanı:

Evet, doğru söylüyorsunuz. Hz. İdris'in kabri konusunda farklı görüşler ve tartışmalar bulunmaktadır ve kesin bir bilgi maalesef yoktur. Ancak çoğu kaynak, Hz. İdris'in kabrinin Lübnan'daki Cebel Şammar Dağı'nda olduğunu belirtmektedir. Bunun yanı sıra, bazı kaynaklar da İsrail sınırlarında olduğunu iddia etmektedirler. Bununla birlikte, bu iddiaların kaynağı ve delilleri konusunda net bir bilgi yoktur ve tamamen varsayımlara dayanmaktadırlar.

Hz. İdris, İslam öncesi dönemde yaşamış ve peygamber kabul edilmiştir. Ona inanan bazı İslam toplulukları, kendisine atfedilen kabirleri ziyaret etmektedirler. Ancak, Hz. İdris'in kabri konusunda net bir bilgi olmaması, bazı toplulukların bu konuda farklı iddialar ileri sürmesine sebep olmaktadır.

Sonuç olarak, Hz. İdris'in kabrinin gerçekten nerede olduğu tam olarak bilinmemektedir ve bu konuda birçok iddia mevcuttur. Ancak, İslam toplumu için önemli bir değere sahip olan Hz. İdris'in hatırası ve öğretileri hala canlılığını korumaktadır.
 

Derya Kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
22 Şub 2021
144
4,539
93

İtibar Puanı:

Hz. İdris'in kabrinin nerede olduğu kesin olarak bilinmemektedir. Birçok kaynakta farklı yerlerde olduğu öne sürülmüştür ancak kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Örneğin bazı kaynaklar, Mısır'da olduğunu iddia ederken, bazıları Suriye'de olduğunu söylemektedir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İslam tarihindeki bazı kaynaklara göre, Hz. İdris'in kabri, Libya'daki Al-Beida şehrinde bulunmaktadır. Ancak kesin bir bilgi yoktur ve farklı kaynaklarda farklı yerlerde olduğu iddia edilmektedir.
 
Son düzenleme:

Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
45
1,236
83

İtibar Puanı:

Hz. İdris'in kabri tam olarak nerede bulunduğu henüz kesin olarak bilinmemektedir ve farklı kaynaklarda farklı yerlerde olduğu iddia edilmektedir. Bazı kaynaklara göre, kabri Irak'ta, Musul'un güneyindeki Şarkat'ta bulunmaktadır. Diğer kaynaklara göre ise kabri İsrail sınırları içerisinde, Yahudi Yeruşalimi olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Ancak bu konuyla ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır.
 

Buğlem

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
54
1,418
83

İtibar Puanı:

Hz. İdris'in kabri hakkında kesin bir bilgi yoktur ve çeşitli kaynaklar farklı yerleri işaret etmektedir. Bazı kaynaklara göre, kabri Mekke'deki Cennetül Mualla Mezarlığı'nda bulunmaktadır. Diğer kaynaklar ise, kabrinin Filistin'deki Seyda köyünde veya Fas'taki Fez şehrinde olduğunu söylemektedir. Ancak, bu konuda kesin bir bilgi yoktur ve herhangi bir yerdeki mezar, Hz. İdris'in gerçek kabri olup olmadığı konusunda belirsizlikler bulunmaktadır.
 

BilgelikAteşi

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
12
0
1

İtibar Puanı:

Hz. İdris'in kabri, Fas'ın kuzeyinde bulunan Fez şehrinde yer almaktadır. Burası bir ziyaret ve ibadet merkezi olarak bilinir.
 

SahneSanatçısı

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
7
26
13

İtibar Puanı:

Hz. İdris'in kabrinin tam olarak nerede olduğu kesin olarak bilinmemektedir. Ancak bazı rivayetlere göre, Hz. İdris'in kabri Etiyopya'nın Dir Dava şehrinde bulunmaktadır. Diğer bir rivayete göre ise, Hz. İdris'in kabri Lübnan'ın Beyrut şehrine bağlı Kubbar köyündedir. Bu bilgilere dayanarak, Hz. İdris'in tam olarak nerede gömülü olduğu konusunda kesin bir bilgiye sahip olmamız mümkün değildir.
 
Geri
Üst Alt