Gündem Deprem Bölgesine Uzaktan Yardım Nasıl Yapılır? Nerelere Yardım Edilir?

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Deprem Bölgesine Uzaktan Yardım Nasıl Yapılır? Nerelere Yardım Edilir?

Deprem bölgesindeki yaraları sarmak için öncelikle depremzedelerin ihtiyacı olan malzemeleri temin edebiliriz. Depremzedelerin bu soğuk ve fırtınalı havada daha da mağdur olmamaları adına ihtiyacı olan malzemeleri evde kolaylıkla hazırlayabiliriz. Deprem bölgesine ulaştırılması gereken ihtiyaç listesini sizler için şöyle maddeleyebiliriz:

• Isıtıcı
  • Battaniye
  • Nevresim takımı
  • Hijyen seti
  • Gıda kolisi
  • Temiz kıyafet
  • Bebek maması
  • Powerbank
  • Atkı-Bere-Eldiven
  • Kışlık bot ve mont
  • Çocuk bezi
  • Kadın pedi
  • Termal ve çocuk içliği
  • El ve kafa feneri
  • Tüp
  • Çadır
  • Işıldak
  • Uyku tulumu
  • Yağmurluk
  • Kuru gıda

Deprem bölgesine uzaktan yardım yapmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlar arasında:
  1. Para veya malzeme bağışı: Deprem bölgesindeki insanlara para veya malzeme bağışı yapmak, onların acil ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabilir. Bağışlarınızı güvenilir sivil toplum kuruluşlarına veya insani yardım kuruluşlarına yapabilirsiniz.
  2. Gönüllü çalışma: Deprem bölgesindeki insanlara yardım etmek için uzaktan gönüllü çalışma seçeneği de bulunmaktadır. Uzaktan eğitim vermek, psikolojik destek sağlamak veya koordinasyon çalışmalarına katılmak gibi birçok farklı seçenek vardır.
  3. Bilgi paylaşımı: Deprem bölgesindeki insanlara yardımcı olmak için bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Güvenilir kaynaklardan edindiğiniz bilgileri sosyal medya gibi platformlarda paylaşarak, insanların doğru bilgiye erişmelerine yardımcı olabilirsiniz.
Deprem bölgesinde yardım edilebilecek birçok farklı alan vardır. Bunlar arasında barınma, gıda, su, sağlık hizmetleri gibi temel ihtiyaçların karşılanması, hasar tespiti ve onarım çalışmaları gibi alanlar yer almaktadır. Yardım yapmak istediğiniz alana ve ihtiyaçlara göre, farklı yardım seçenekleri bulabilirsiniz.

• AFAD kampanyasına destek vermek isteyen vatandaşlar, “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS gönderebilir. (01 Ocak 2023 tarihi itibariyle SMS bedeli: 20 TL)
  • Türk Kızılay aracılığıyla depremzedelere destek olmak için; tüm GSM operatörleri üzerinden ‘AFET’ yazıp 2868'e göndererek 15 TL tutarında destek olabilirsiniz.
  • Akut için ‘DEPREM’ yazıp 2930’a (10 TL) gönderebilirsiniz.
Ayrıca Yardım Derneklerine Bağışta bulunabilirsiniz.

deprem-yardim-umuda-kosanlar---Google-Arama.png

Umuda Koşanlar Yardım Derneği İnternet Sitesi için Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayabilirsiniz.

Ahbap Yardım Derneği için Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt