Acur hangi ülkelerde yetiştirilir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 107 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    107

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Acur hangi ülkelerde yetiştirilir?

Acura, Japon otomotiv şirketi Honda'nın lüks otomobil markasıdır. Acura'nın üretim merkezleri Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin'de bulunmaktadır.

Acura'nın kökleri Japonya'ya dayanmaktadır ve şirketin merkezi hala burada bulunmaktadır. Acura modellerinin birçoğu Honda'nın Japonya tesislerinde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Özellikle, NSX modeli Japonya'daki Honda Performance Manufacturing Center'da üretilmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri, Acura için en büyük pazarlardan biridir. Acura, 1986 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya sürüldü ve 2019 yılında, Acura'nın en çok satılan modelleri olan MDX, RDX ve ILX modelleri ABD tesislerinde üretildi.

Çin, son yıllarda Acura için önemli bir pazar haline gelmiştir. Acura, 2006 yılında Çin pazarına girdi ve 2020 yılında, Acura'da satılan en popüler modeller olan CDX ve RDX modellerinin birçoğu Çin'deki üretim tesislerinde üretildi.

Sonuç olarak, Acura şirketinin üretim merkezleri Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin'de bulunmaktadır. Bu ülkeler, Acura'nın en büyük pazarlarından bazılarıdır ve Acura'nın modellerinin birçoğu bu ülkelerde tasarlanmakta ve üretilmektedir.

Son düzenleme:

Zeren

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
68
1,919
83

İtibar Puanı:

Acura, genellikle Japonya ve ABD'de yetiştirilir. Ancak Acura modelleri dünya genelinde satılmakta ve ülkelere bağlı olarak farklı üretim tesisleri kullanılmaktadır. Örneğin, Acura NSX modelleri, Ohio'daki ABD tesislerinde üretilmektedir.

AgnesTuh

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
6 Ara 2020
11
961
78

İtibar Puanı:

Acura Honda markasına ait bir otomobil modelidir. Bu nedenle yetiştiği yerler ülkelerden ziyade üretim tesisleri olarak ifade edilebilir. Acura otomobilleri Honda Motor Company tarafından üretilir ve Japonya'da, Amerika Birleşik Devletleri'nde, Kanada'da ve Çin'de üretim yapılmaktadır.