10 Adımda Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Yenilenir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 219 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    219

Aycan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
35
1,213
83

İtibar Puanı:

1. Sehpanın şekline ve boyutuna uygun bir örtü seçin. Bu örtü, sehpanın yüzeyini koruyacak ve dekorasyonunuza uygun bir temel sağlayacaktır.

2. Bir çiçek veya bitki vase gibi bir aksesuar yerleştirin. Bu, doğal ve canlı bir dokunuş ekleyerek, yaşam dolu bir his verir.

3. Sehpanızı kitaplar, dergiler ve kahve masası kitapları gibi okuma malzemeleriyle donatın. Bu, sehpanızın hem dekoratif hem de pratik olmasını sağlayacaktır.

4. Kupalar, tabaklar veya meyve kaseleri gibi aperatifler için yer açın. Bu, davetkar bir his verir ve misafirlerinizin rahatlamasına yardımcı olur.

5. Küçük mumlar, şamdanlar veya aydınlatma ürünleri de kullanabilirsiniz. Bu, sehpanıza yumuşak ve davetkar bir ışık kaynağı sağlayarak rahatlatıcı bir ambiyans yaratır.

6. Değiştirilebilir örtü veya değiştirilebilir çerçeveler kullanarak, sehpanızı mevsimlere veya tatil dönemlerine uygun olarak dekore edin.

7. Film veya müzik kutuları veya ses sistemleri için yer açarak, oturma odanızda bir eğlence merkezi sağlayabilirsiniz.

8. Farklı malzemelerden yapılma aksesuarlar kullanarak, sehpanızın duyarlılığını ayarlayabilirsiniz. Ahşap, cam, metal veya mermer gibi ürünler kullanarak farklı bir his verilebilir.

9. Sehpanızın düzenli ve temiz olduğundan emin olun. Bu, dekorasyonunuzu koruyacak ve ortamınızı daha da iyi hale getirecektir.

10. Son olarak, farklı renkler, desenler ve dokular kullanarak dekorasyonunuza biraz çeşitlilik katabilirsiniz. Farklı konumlarda, farklı örtüler veya aksesuarlar kullanın. Bu, yaratıcılık düzeyinizi artırır ve sehpanızı her zaman taze ve ilgi çekici tutar.

Yelizabet

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 May 2020
21
3,896
78

İtibar Puanı:

1. Sehpaya yeni bir renk verin: Sehpanın kendisiyle ilgili değişiklik yapmak istiyorsanız, ona yeni bir renk verebilirsiniz. Bunun için, sehpanın mevcut rengini kum kağıdı ile açın ve ardından ahşap boyası veya spreyi ile boyayın.

2. Süsleyici aksesuarları kullanın: Sehpanızı canlandırmak için, süsleyici aksesuarlar kullanın. Bu, çiçekler, kitaplar, mumlar, heykeller veya dekoratif süsler olabilir. Sehpanızın tarzına uygun seçim yapın.

3. Bitki ekleyin: Evinize daha sıcak bir görünüm vermek için bitki ekleyin. Sehpanın üzerine bir saksı ile çiçek ekleyebilirsiniz.

4. Mumlar kullanın: Romantik bir atmosfer yaratmak isterseniz, sehpanın üzerine mumları koymayı deneyin. Bunların yanı sıra, küçük bir mum tutucu veya şamdan da kullanabilirsiniz.

5. Kitaplar koymak: Okumayı seviyorsanız, sehpanızı okuma malzemelerinizle dekore etmeyi düşünebilirsiniz. Kütüphanenizden birkaç kitap ve dergi alın ve sehpanın üzerine yerleştirin.

6. Fotoğraflar: Sehpanınüzü kişiselleştirmek istiyorsanız, fotoğraflarınızı koymayı düşünebilirsiniz. Sehpanın üzerine yerleştirdiğiniz fotoğraflar, evinizdeki sıcak bir atmosfer yaratır.

7. Tablo örtüleri: Bir tablo örtüsü kullanarak sehpanızı dekore edebilirsiniz. Sehpanın boyutu ve tarzına uygun bir örtü seçin.

8. Yastıklar kullanın: Koltuklarınıza ek olarak sehpanıza da yastıklar ekleyebilirsiniz. Bu, sehpanızın daha rahat bir oturma yeri haline gelmesine yardımcı olacaktır.

9. Sehpa altı saklama: Sehpanızın altında saklama alanınızı düzenleyerek daha fazla depolama alanı yaratabilirsiniz. Sehpanın altındaki bölme için bir sepet veya kutu kullanın.

10. Renk tonları: Sehpanın üzerindeki aksesuarlarınızın bir renk tonuna sahip olmasını sağlayarak daha estetik bir görüntü elde edebilirsiniz. Aksesuarlarınızı seçerken aynı renk tonlarına sahip olanlarını seçin.

Kikikuki

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 May 2020
35
6,338
83

İtibar Puanı:

1. İlk adım, mevcut dekorasyonu kaldırmak ve sehpanın temizlenmesidir.
2. Bir sonraki adım, renk seçimidir. Sehpanın etrafındaki mobilya ve aksesuarlara uygun bir renk seçilmelidir.
3. Aksesuarlar kullanarak, sehpanın ortasında bir ayar oluşturun. Bu, çiçek, mum, kitap ve heykel gibi dekoratif öğeler içerebilir.
4. Sehpanın üstünde küçük gruplar halinde fotoğraf çerçeveleri yerleştirin.
5. Yarım ebatlı bir örtü kullanarak sehpayı kaplayın. Bu, sehpanın yüzeyindeki birçok lekeyi ve hasarı gizleyecektir.
6. Sehpanın iki tarafında kullanabileceğiniz iki büyük mum veya vazo gibi nesneler ekleyin.
7. Sehpa üzerinde, kitap bulundurabileceğiniz bir sepet ekleyerek biraz farklılık yaratın.
8. Sehpanın ayağını dekore edebilirsiniz. Dekoratif bir süsleme kullanarak, sehpanın ayağına görsellik katabilirsiniz.
9. Sehpanın etrafına küçük gruplar halinde fotoğraf çerçeveleri yerleştirin.
10. Sehpanın üstünde, bir arada durabilecekleri paternler oluşturarak, birkaç dekoratif ekleyin.

Buğlem

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
54
1,577
83

İtibar Puanı:

Orta sehpa dekorasyonu yenilemek, evinize yeni bir soluk kazandırmak için harika bir yoldur. Bu makalede, size 10 adımda orta sehpa dekorasyonu nasıl yenilenir sorusunun cevabını vereceğim.

1. İlk adım, orta sehpanızın boyutunu ölçmektir. Bu sayede, aşağıdaki adımları daha kolay uygulayabilirsiniz.

2. İkinci adım, orta sehpanızın üzerinde bir tema belirlemenizdir. Bu tema, tarzınızı yansıtabilir ya da evinizin genel dekorasyonuna uygun olabilir.

3. Üçüncü adım, taban seçimini yapmaktır. Orta sehpalar için, cam, ahşap veya metal seçenekleri bulunmaktadır. Seçiminizi yaparken, evinize uygun olanını seçmeniz önemlidir.

4. Dördüncü adım, üst örtülerin seçimidir. Örtüler, renk, dokuma ve desen açısından birçok seçeneğe sahiptir. Dekorasyonunuza uygun bir örtü seçerek, orta sehpanızı yenilemenizi kolay hale getirecektir.

5. Beşinci adım, aksesuar seçimidir. Orta sehpanızda, mumlar, süsler veya bitkiler gibi aksesuarlar seçebilirsiniz. Bu aksesuarlar, sehpanızın tarzını ve karakterini artırabilir.

6. Altıncı adım, düzenlemedir. Orta sehpanızı yeniden düzenleyerek, farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Örneğin, aksesuarları farklı bir düzene yerleştirerek, tasarıma daha canlılık katacaktır.

7. Yedinci adım, ışıklandırmadır. Ortamın ışıklandırmasını artırarak, orta sehpanızı daha cazip hale getirebilirsiniz.

8. Sekizinci adım, özelleştirilmiş yöntemlerdir. Kendi tasarımlarınızı veya el yapımı ürünleri orta sehpanıza ekleyerek, kişisel bir dokunuş katabilirsiniz.

9. Dokuzuncu adım, temizliktir. Orta sehpanızın sık sık temizlenmesi, dekorasyonunu yenileyerek görünümünü taze tutacaktır.

10. Son adım, orta sehpanızı yılın mevsimine göre güncellemektir. Bu, sehpanızın her zaman taze ve yenilenmiş görünmesini sağlar.

Orta sehpa dekorasyonu yenilemek için bu 10 adımı takip ederek, evinizdeki orta sehpanın ihtişamını artırabilirsiniz. Bu adımlar, size birkaç küçük ipucu ve fikir vererek, dekorasyonunuzun tarzını yansıtabilir ve eviniz daha da güzel hale getirebilir.

Ahmer Aksoy

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Ocak 2021
16
1,466
78

İtibar Puanı:

1. Adım: Öncelikle, mevcut orta sehpa dekorasyonunsuz olduğunuz alanı inceleyin ve yenilenmesi gereken alanları belirleyin.

2. Adım: İster büyük, ister küçük olsun tüm eşyaları ortadan kaldırın. Sehpada sadece dekoratif eşyalar bulunacak şekilde alan açın.

3. Adım: Sehpanın üzerindeki örtü, örtüsüz veya değiştirilecekse yenisi ile değiştirin.

4. Adım: Rengi, deseni ve dokusu birbirinden farklı vazo, mumluk, biblo benzeri dekoratif objelerle sehpanızın merkezinde bir grup oluşturun.

5. Adım: Gruplamayı yaparken parçaların birbiriyle uyumlu olduğundan emin olun.

6. Adım: Kullanılmayan fotoğrafları rafa kaldırın ve yerine sehpa üzerinde gösterilebilecek birkaç güzel kare seçin.

7. Adım: Gazete, dergi vb. okuma malzemeleri de önemli bir yer tutar. Bunu yine dekoratif bir araç haline getirerek düzenli bir şekilde istifleyin.

8. Adım: Sadece dekoratif amaçlısal olarak kullanabileceğiniz, farklı dokularda yastıklar ile sehpanızın etrafını çevreleyin. Bu aynı zamanda sehpa etrafında rahat bir oturma alanı da yaratacaktır.

9. Adım: Aydınlatma unsuru olarak farklı boyutlarda lambalar kullanabilrsiniz. Bunlar da sehpanızın görsel görüntüsüne katkı sağlayacaktır.

10. Adım: Son olarak, dikkatli pozisyonlama yaparak tüm aksesuarları sistematik bir şekilde yerleştirin ve birkaç kere kendinize sorun: "Bu görüntü hoş görünüyor mu?" ve "Bu günlük kullanım için uygun mu?" ve buna göre gerekli değişiklikleri yapın.

DapperDingo

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
88
1,574
83

İtibar Puanı:

1. Sehpanın Boyutunu Belirleyin: Orta sehpa seçimi, alanınızın boyutuna ve mobilyalarınızın konumuna uygun olmalıdır. Bu yüzden ilk önce sehpanın boyutunu belirleyin.

2. Renkleri Seçin: Evinizdeki diğer mobilyalar ve dekorasyon unsurlarıyla uyumlu seçimler yapın. Sıcak tonlar, ahşap gibi doğal renkler ve açık tonlar rahat bir atmosfer yaratır.

3. Osmanlıyı Değiştirin: Birçok orta sehpa, ağır bir osmanlıya sahiptir. Bunları kaldırarak yerlerine daha şık ve işlevsel seçenekler koyabilirsiniz.

4. Örtüyü Değiştirin: Eski veya düz renkli örtülerin yerine, leke tutmayan veya yıkanabilir olan ve tarzınıza uygun örtüler seçebilirsiniz.

5. Aksesuarları Ekleyin: Küçük aksesuarlar, özellikle de seçtiğiniz renkleri yansıtanlar mekanı tamamlamak için harikadır.

6. Değişen Trendlere Ayak Uydurun: Kullanışlı ve modern hale getirmek için stillere ve trendlere dikkat edin. Örneğin, şık bir tablo, modern dekoratif objeler veya kaplamalar eklemek oldukça etkili bir yöntem olabilir.

7. Kitaplar ve Dergiler: En sevdiğiniz kitapları ve dergileri el altında tutmak için sehpayı kullanabilirsiniz. Ayrıca, bu seçenek, oturma odanıza kişilikli bir hava katmanın harika bir yoludur.

8. Mumlar: Mumlar ev dekorasyonunda çok kullanılır. Orta sehpa dekorasyonu için de tek yapmanız gereken zevkinize uygun mumları seçmek olabilir.

9. Yaşam Bitkileri: Orta sehpa, doğal dokunuşlar eklemek için harika bir yerdir. Canlı bitkiler seçerek ortamınıza daha ferah bir hava katabilirsiniz.

10. Yenilikçi Aksesuarlar: Dekorasyonunuza biraz yenilik katmak istiyorsanız, sıra dışı aksesuarları kullanabilirsiniz. Örneğin, yeşil renkli bir flamingle süs ekleyerek odanıza renk katabilirsiniz.

KanunGözcüsü

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
14
54
13

İtibar Puanı:

Orta sehpa dekorasyonunu yenilemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Temizleme: Öncelikle orta sehpayı temizleyin. Tozunu alıp, su ve sabun ile silerek temizleyebilirsiniz.

2. Eşyaları kaldırma: Orta sehpada bulunan eşyaları kaldırın. Böylece sehpanın üzerini yeniden düzenleme imkanı bulacaksınız.

3. Nevresim veya masa örtüsü kullanma: Orta sehpaya yeni bir görünüm kazandırmak için nevresim veya masa örtüsü kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz örtüyü sehpanın üzerine özenle serin.

4. Mumluklar: Mumlar orta sehpanın atmosferini değiştirmek için harika bir seçenektir. Farklı boy ve renklerde mumlarla zengin bir görünüm sağlayabilirsiniz.

5. Çiçek veya bitki: Orta sehpaya canlılık katmak için bir vazo içerisinde çiçek veya bitki kullanabilirsiniz. Teraryum veya sukulent gibi bakımı kolay bitkiler de tercih edebilirsiniz.

6. Kitaplar: İlgi çekici ve renkli kitaplar, orta sehpaya karakter katabilir. Üst üste yerleştirerek değişik bir görünüm elde edebilirsiniz.

7. Dekoratif objeler: Kişisel tercihlerinize uygun şekilde seçtiğiniz dekoratif objelerle sehpanıza özgün bir hava katabilirsiniz. Örneğin, heykeller, figürler veya resim çerçeveleri gibi.

8. Renk uyumu: Orta sehpanın rengi ve şekli ile diğer dekoratif eşyaların uyumlu olmasına dikkat edin. Renkler ve desenler arasında uyum yakalamak sehpaya estetik bir görünüm sağlayacaktır.

9. Denge: Dekorasyonu yenilerken dengeyi gözetmek önemlidir. Büyük ve küçük objeleri dengeli bir şekilde yerleştirmeye çalışın.

10. Kişiselleştirme: Orta sehpa dekorasyonunu kendi zevklerinize göre yapılandırın. İster minimalist, ister renkli bir tarzı tercih edin, seçimlerinizi yaparken kendi tarzınızı yansıtmaya özen gösterin.

SağlıklıYaşamKeşfi

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
47
246
33

İtibar Puanı:

1. Adım: Orta sehpalarınızın kullanıldığı odadaki diğer dekoratif öğeleri gözden geçirin ve mevcut dekorasyon tarzınızı belirleyin.
2. Adım: Eski veya aşınmış bir orta sehpaysa, yüzeyindeki çizikler veya lekeleri gidermek için bir cila veya vernik uygulayın.
3. Adım: Eğer orta sehpalarınızın rengi odanızın yeni dekorasyon tarzıyla uyumlu değilse, boyayarak yenileyebilirsiniz. Sehpanızın boyasını kum kağıdı veya zımpara ile hafifçe zedelemeden önce yüzeyi temizleyin.
4. Adım: Sehpanızın üzerine bir sofra örtüsü veya runner koyarak şık bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Bu, sehpanıza renk veya desen eklemek için harika bir yoldur.
5. Adım: Çeşitli boyutlarda ve farklı tarzlarda dekoratif tablolar, aksesuarlar veya çerçeveler kullanarak sehpanıza kişisel bir dokunuş ekleyebilirsiniz.
6. Adım: Çiçek veya bitki aranjmanlarıyla sehpanızı canlandırabilirsiniz. Yeşillikler, orta sehpalar için harika bir dekoratif öğe olabilir.
7. Adım: Şamdanlar veya mumlar kullanarak orta sehpaya biraz romantik bir hava katabilirsiniz.
8. Adım: Kitaplar, dergiler veya sevdiğiniz sanatçıları veya sanat eserlerini içeren birkaç kahve masası kitabı ekleyerek sehpanızı ilgi çekici hale getirebilirsiniz.
9. Adım: Sehpanızın altına bir ahşap tepsi yerleştirerek düzeninizi koruyabilir ve daha organize bir görünüm elde edebilirsiniz.
10. Adım: Sehpanıza bir ayna yerleştirerek odaya daha fazla ışık ve genişlik hissi katabilirsiniz. Aynı zamanda ayna da orta sehpanıza zarif bir dokunuş ekleyebilir.

Feride Demirhan

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
55
266
53

İtibar Puanı:

1. İlk adımda, orta sehpanızı temizleyin ve üzerindeki tüm öğeleri kaldırın.
2. Bir bez veya sünger ile sehpayı temizleyerek üzerindeki lekeleri ve kirleri çıkarın.
3. Yeniden boyamak istiyorsanız, sehpayı zımparalayın ve bir astarlama işlemi yapın.
4. Boya için uygun bir renk seçin ve sehpayı boyayın. İsterseniz dekoratif bir efekt elde etmek için iki veya daha fazla renk kullanabilirsiniz.
5. Sehpanın üzerine yeni bir tabaka vernik veya vernik sürerek daha parlak ve dayanıklı bir yüzey elde edebilirsiniz.
6. Yeniden boyamayı düşünmüyorsanız, sehpanın üzerine desenli bir folyo veya örtü kaplayarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.
7. Sehpayı yenilemek için, üzerine çıkartmalar, yapıştırma kağıtlar veya şeritler ile farklı desenler yapabilirsiniz.
8. İlginç bir görünüm elde etmek için üzerine aynalar doğrayabilir veya mozaik tasarımlar yapabilirsiniz.
9. Sehpanın altına mobilya kaydırmazlar yerleştirerek daha stabil bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz.
10. Yenilikçi ve ilginç bir görünüm için sehpa üzerine çeşitli dekoratif öğeler ekleyebilirsiniz, örneğin mumlar, çerçeveler, bitkiler, kitaplar veya heykeller.

Zeki Yıldız

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
35
241
33

İtibar Puanı:

1. Adım: Temizlik - Öncelikle orta sehpanızı temizleyin. Tozunu alın, lekeleri çıkarın ve yüzeyini temizleyin.

2. Adım: Yüzeyi Hazırlama - Eğer orta sehpada boya veya cila varsa, biraz zımpara kullanarak yüzeyi düzleştirin ve yeni bir boya veya cila uygulamadan önce yüzeyi hazırlayın.

3. Adım: Boya veya Cila - İstediğiniz renkte bir boya veya cila seçin ve orta sehpanızı boyayın veya üzerine yeni bir cila uygulayın. İki kat boya veya cila uygulaması yapmanız gerekebilir.

4. Adım: Stencil veya Desenler - Eğer daha yaratıcı bir görünüm istiyorsanız, stencil veya desen uygulayabilirsiniz. Seçtiğiniz deseni orta sehpanızın üzerine yerleştirin ve boya veya sprey boya kullanarak deseni oluşturun.

5. Adım: Sticker veya Etiketler - Sehpanıza kişisel bir dokunuş katmak için çeşitli sticker veya etiketler kullanabilirsiniz. Stickerları sehpanın üzerine yapıştırın veya etiketleri kullanarak sehpanın üzerine istediğiniz yazıları veya desenleri ekleyin.

6. Adım: Örtü veya Runner - Eğer sehpanızın üzerinde lekeler veya çizikler varsa, bir örtü veya runner kullanarak bu kusurları örtebilirsiniz. Işıltılı veya desenli bir örtü seçerek sehpanıza yeni bir hava katabilirsiniz.

7. Adım: Ahşap Dekorasyon - Ahşap detayları sevenler için, sehpanızın üzerine ahşap süslemeler ekleyebilirsiniz. Örneğin, ahşap oyuncaklar, ahşap çerçeveler veya ahşap süsler kullanarak sehpanızı dekore edebilirsiniz.

8. Adım: Bitkiler - Sehpanızın üzerine bitkiler eklemek, doğal bir ve canlı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Uygun bitkileri seçip sehpanızın üzerine yerleştirin ve düzenli olarak sulayarak bitkilerin sağlıklı kalmasını sağlayın.

9. Adım: Aksesuarlar - Sehpanızı daha ilgi çekici hale getirmek için çeşitli aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Örneğin, mumlar, kitaplar, süs objeleri veya fotoğraf çerçeveleri kullanabilirsiniz. Sehpanızı kişiselleştirmek için kendi zevkinize göre aksesuarları seçin.

10. Adım: Düzen - Son olarak, sehpanızın üzerindeki eşyaları düzenli bir şekilde yerleştirin. Düzenli bir görünüm elde etmek için düzgün bir şekilde yerleştirin ve gerektiğinde eşyaların yerini değiştirin.

ZenithMind3

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
20
118
28

İtibar Puanı:

1. Adım: Temizlik yapın - Orta sehpanızı temizleyin ve üzerinde biriken toz, leke veya kirleri temizleyin.

2. Adım: Sehpa üzerindeki eşyaları düzenleyin - Üzerindeki kitaplar, dergiler veya diğer eşyaları düzenleyin ve gereksiz olanları kaldırın.

3. Adım: Düzenli bir tema belirleyin - Orta sehpanıza düzenli bir tema belirleyin. Örneğin, doğal bir tema seçebilir ve üzerine bitkiler, taşlar veya ahşap aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

4. Adım: Yeni bir şeyler ekleyin - Orta sehpanıza yeni bir şeyler ekleyerek dekorasyonunu yenileyebilirsiniz. Örneğin, bir vazo, çiçek veya dekoratif bir obje ekleyebilirsiniz.

5. Adım: Renkli aksesuarlar kullanın - Renkli aksesuarlar kullanarak orta sehpanıza canlılık katabilirsiniz. Örneğin, renkli mumlar, renkli tabaklar veya renkli bir aksesuar ekleyebilirsiniz.

6. Adım: Farklı yüksekliklerdeki objeleri kullanın - Farklı yüksekliklere sahip objeler kullanarak orta sehpanıza derinlik ve çeşitlilik katabilirsiniz. Örneğin, farklı boyutlarda ve yüksekliklerdeki mumlar veya çerçeveler ekleyebilirsiniz.

7. Adım: Kişisel dokunuşlar ekleyin - Orta sehpanıza kişisel dokunuşlar ekleyerek dekorasyonunuzu özelleştirebilirsiniz. Örneğin, kişisel fotoğraflar, hatıra parçaları veya sevdiğiniz bir konuya ait bir obje ekleyebilirsiniz.

8. Adım: Yaratıcı düzenlemeler yapın - Orta sehpanızı yaratıcı düzenlemelerle yenileyebilirsiniz. Örneğin, farklı şekillerdeki objeleri gruplayarak veya simetrik olmayan bir düzenleme yaparak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

9. Adım: Işıklandırma düzenlemeleri yapın - Orta sehpanızdaki ışıklandırmayı yenileyebilirsiniz. Örneğin, bir masa lambası veya bir dekoratif lamba ekleyerek farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

10. Adım: Sehpanızın boyutlarını değiştirin - Eğer mevcut orta sehpa boyutlarından memnun değilseniz, daha büyük veya daha küçük bir sehpayı tercih edebilirsiniz. Bu, dekorasyonunuza farklı bir boyut ve şekil katacaktır.

İlhamKıvılcımı

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
19
111
28

İtibar Puanı:

1. Adım: Mevcut orta sehpayı temizleyin. Üzerindeki toz, leke veya kirleri bir bez veya temizlik spreyi ile temizleyin.

2. Adım: Eğer orta sehpanızın üzerindeki boya veya kaplama hasar görmüşse, yenilemek için boya veya vernik uygulayın. Seçtiğiniz renk veya kaplama stilini mevcut dekorasyonunuzla uyumlu olmasına dikkat edin.

3. Adım: Orta sehpaya görsel bir cazibe katmak için bir tablo örtüsü veya runner kullanın. Seçtiğiniz örtünün desen ve renkleri odanızın genel dekorasyonuna uyumlu olmalıdır.

4. Adım: Sehpayı düzenli tutmak ve üzerindeki eşyaları organize etmek için dekoratif kutular veya sepetler kullanın. Bu, sehpanızı daha temiz ve düzenli bir görünüme kavuşturacaktır.

5. Adım: Dekoratif aksesuarlar ekleyin. İlginç ve dikkat çekici bir görünüm için mumlar, çiçekler, biblolar veya küçük heykeller gibi dekoratif aksesuarlar kullanabilirsiniz.

6. Adım: Kitaplar veya dergiler için bir kitaplık veya düzenleyici ekleyin. Bu, sehpanızı daha kullanışlı hale getirecek ve aynı zamanda dekoratif bir dokunuş sağlayacaktır.

7. Adım: Aydınlatmayı güncelleyin. Yeni bir masa lambası ekleyerek sehpanıza daha fazla aydınlatma sağlayabilirsiniz. Şık bir lamba seçerek dekorasyona da katkıda bulunabilirsiniz.

8. Adım: Renkli yastıklar ekleyin. Orta sehpanızı daha rahat bir oturma alanı haline getirmek için koltuk veya sandalyelerinizde kullandığınız renkli yastıkları sehpanıza da ekleyebilirsiniz.

9. Adım: Evinizdeki diğer dekoratif unsurları kullanarak sehpanızı tamamlayın. Örneğin, duvarda asılı olan bir tablodaki renkleri veya desenleri sehpaya yansıtan küçük bir obje ekleyebilirsiniz.

10. Adım: Sehpanızı düzenli olarak temizleyin ve bakım yapın. Tozunu silin, üzerindeki lekeleri hemen temizleyin ve ahşap veya cam gibi malzemelerin doğru bakımını yapın. Bu, sehpanızın daha uzun süre dayanmasını sağlayacak ve her zaman şık bir görünüm korumasına yardımcı olacaktır.

İlk sevda

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
29
138
28

İtibar Puanı:

1. Adım: Temizlik yapın: İlk adım, orta sehpayı temizlemektir. Tozunu almak ve temiz bir bezle silmek, yenileme işlemine başlamadan önce önemlidir.

2. Adım: Yüzeyi zımparalayın: Eğer orta sehpanız ahşap ise, yüzeyi zımparalayarak eski verniği veya boyayı çıkarabilirsiniz. Bu adım, yeni bir boya veya vernik uygulaması için hazırlık aşamasıdır.

3. Adım: Boya veya vernik uygulayın: Sehpanızın rengini veya görünümünü değiştirmek isterseniz, uygun bir boya veya vernik kullanarak yenileyebilirsiniz. Kendi tarzınıza uygun bir renk seçin ve boyayı veya verniği düzgün bir şekilde uygulayın.

4. Adım: Stencil veya şablon kullanın: Sehpanızı daha ilgi çekici hale getirmek için stencil veya şablon kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz desenleri sehpanın üzerine uygulayarak özgün bir görünüm elde edebilirsiniz.

5. Adım: Yeniden kaplama yapın: Eğer sehpanın yüzeyinde çizikler veya lekeler varsa, bu bölgeleri yeniden kaplayabilirsiniz. Ahşap için dökme reçine veya kaplama malzemesi kullanarak bu sorunları gidermek mümkündür.

6. Adım: Yüzeysel değişiklikler yapın: Orta sehpanızın görünümünü değiştirmek için yüzeysel değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin, sehpanın kenarlarına yeni bir süsleme veya kaplama ekleyebilirsiniz.

7. Adım: Dekoratif aksesuarlar ekleyin: Sehpanızı daha şık ve ilgi çekici hale getirmek için dekoratif aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Örneğin, çiçek vazoları, mumlar, kitaplar veya tablolar gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz.

8. Adım: Yeni bir cam tabaka ekleyin: Eğer sehpanın üzerindeki cam tabaka hasar görmüş veya eskimişse, yerine yeni bir cam tabaka ekleyebilirsiniz. Bu yöntem sehpanın daha modern ve zarif bir görünüm kazanmasını sağlar.

9. Adım: Ayakları değiştirin: Eğer sehpanızın ayakları eski veya görünümüyle uyumsuzsa, yeni ayaklar ekleyebilirsiniz. Farklı tarz ve malzemelerde ayaklar kullanarak sehpanıza yeni bir karakter katabilirsiniz.

10. Adım: Yeni bir tepsi kullanın: Orta sehpanızın üzerine yeni bir tepsi ekleyerek pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda tepsi, sehpanızın daha düzenli ve organize görünmesini sağlar.

Ruhumun İzi

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
20
100
28

İtibar Puanı:

1. Adım: Mevcut orta sehpanızı temizleyin ve üzerindeki herhangi bir tozu veya kiri temizleyin.
2. Adım: Orta sehpanızı yüzeyine uygun bir boya ile boyayın. Eski bir sehpanız varsa, onu tamamen yeni bir görünüm kazandırmak için farklı bir renge boyayabilirsiniz.
3. Adım: Orta sehpada kullanacağınız bir dekoratif çıkartma veya sticker ile sehpanıza kişisel bir dokunuş ekleyin. Bu şekilde sehpanızı daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.
4. Adım: Sehpanızın üzerine dekoratif bir örtü veya runner ekleyebilirsiniz. Bu, sehpanıza renk ve desen eklemek için harika bir yol olabilir.
5. Adım: Orta sehpanın üzerine çeşitli boyutlarda ve şekillerde dekoratif objeler yerleştirin. Bunlar, mumlar, çerçeveler, bitkiler veya dekoratif objeler olabilir.
6. Adım: Sehpanın altına bir sepet veya saklama kutusu yerleştirin. Bu, sehpanın üzerinde düzeni sağlamak için kullanabileceğiniz ekstra depolama alanı sağlar.
7. Adım: Orta sehpa için yeni bir cam tabaka alın veya mevcut olanı yenileyin. Temiz ve parlak bir cam yüzey sehpanızı daha modern ve şık bir görünüm kazandırabilir.
8. Adım: Orta sehpanın altına halı veya kilim yerleştirin. Bu, sehpanın altında daha fazla renk ve doku ekleyebilir ve aynı zamanda zemininizi korur.
9. Adım: Sehpanın etrafına yerleştirilmiş sandalyeler veya minderler gibi ek oturma alanları oluşturun. Bu, sehpayı daha kullanışlı hale getirebilir ve misafirleriniz için ekstra oturma alanı sağlayabilir.
10. Adım: Sehpa üzerinde kullanacağınız dekoratif objeleri düzenli bir şekilde yerleştirin ve düzenli tutmaya özen gösterin. Bu, sehpanın daha organized ve düzenli görünmesini sağlar.

ZihinZamanı

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
17
80
13

İtibar Puanı:

1. İlk adım olarak, orta sehpayı tamamen boşaltın ve tüm eşyaları kaldırın.

2. Sehpanın yüzeyini temizleyin ve bir bezle ya da temizleyiciyle silerek toz ve kiri temizleyin.

3. Sehpayı boyayarak veya yeni bir kaplama ile yenileyebilirsiniz. İstediğiniz renkte bir boya veya kaplama malzemesi seçin ve sehpanın yüzeyine uygulayın. Boyayı veya kaplamayı kurumaya bırakın.

4. Sehpa üzerine yeni bir çizim yapmak veya desen oluşturmak isterseniz, mobilya için uygun bir boya kalemi veya şablon kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz desenleri ekleyerek sehpanı daha özgün hale getirebilirsiniz.

5. Sehpa üzerine yeni bir kaplama yapmadan da değişiklik yapabilirsiniz. Bunun için, sehpanın üzerine güzel bir kumaş veya döşemelik malzeme sererek yeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Kumaşı sehpanın üzerine düzgün bir şekilde yerleştirin ve kenarlarını düzgünce katlayarak yapıştırıcı veya zımba yardımıyla sabitleyin.

6. Sehpa üzerindeki aksesuarları yenileyerek de değişiklik yapabilirsiniz. Örneğin, yeni ve şık bir vazo, çiçekler veya dekoratif objeler ekleyebilirsiniz.

7. Sehpa üzerindeki eşyaları düzenleyerek daha sade ve minimalist bir görünüm elde edebilirsiniz. Gereksiz eşyaları kaldırın ve sadece önemli olanları bırakın.

8. Morsof ya da öğelerin oranlarıyla oynayarak yeni bir denge oluşturun. Büyük bir vazo veya heykel gibi büyük bir öğe ekleyerek farklı bir odak noktası oluşturabilirsiniz.

9. Işıklandırmayı güncelleyin. Yeni bir masa lambası ekleyerek veya sehpanın yakınına biraz parlak bir ışık kaynağı getirerek daha canlı ve davetkar bir atmosfer elde edebilirsiniz.

10. Son olarak, yeniden düzenlediğiniz sehpanın etrafını da yenileyebilirsiniz. Duvarlara yeni bir boya sürerek veya mobilyaları düzenleyerek sehpanın çevresini şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

MuzMüzik

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
69
1,289
83

İtibar Puanı:

1. Adım: İlk olarak mevcut sehpayı temizlemek için bir bez veya temizlik ürünü kullanarak tozunu alın.

2. Adım: Eğer sehpanın üzerinde lekeler veya çizikler varsa, bir mobilya yağı veya ahşap cilasıyla yenileyin.

3. Adım: Sehpanın üzerine yeni bir görünüm katmak için bir tabaka boya uygulayabilirsiniz. Ahşap için uygun bir boya tercih edin.

4. Adım: Eğer sehpanın yüzeyinde desenler veya resimler gibi ek dekorasyonlar istiyorsanız, bir şablon veya çıkartmalar kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

5. Adım: Sehpanın üzerinde birkaç kitap veya dergi yerleştirmek için bir kitaplık veya dergi rafı ekleyebilirsiniz. Bu, sehpayı hem daha işlevsel hem de dekoratif hale getirecektir.

6. Adım: Bitmiş bir sehpa görünümü için, üzerine bir vazo veya bitki koyarak doğal bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

7. Adım: Sehpanın üzerinde düzenli olarak kullanacağınız eşyaları saklamak için küçük bir sepet veya kutu ekleyebilirsiniz.

8. Adım: Sehpanın altına bir halı yerleştirerek zeminle daha iyi bir uyum sağlayabilirsiniz.

9. Adım: Sehpanın etrafında oturma alanı yaratmak için onu koltuk veya sandalyelerle çevreleyebilirsiniz.

10. Adım: Son adımda, sehpayı tamamlayan aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Örneğin, mumlar, çerçeveler veya dekoratif objeler gibi küçük detaylar sehpayı daha estetik bir hale getirecektir.

Geri
Üst Alt