Yazılım Mühendisliği'nde En İyi Online Eğitim Platformları Nelerdir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 39 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    39

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Yazılım mühendisliğinin günümüzdeki önemi her geçen gün artıyor. Bu nedenle birçok kişi yazılım mühendisi olmak istiyor ancak bir üniversiteye gitmek veya eğitim kurumlarına kayıt olmak için yeterli zamanı veya maddi kaynakları bulunmuyor. Neyse ki bu sorunlar artık yalnızca fiziksel bir kampüse gitme zorunluluğu olan geleneksel eğitim metodlarıyla çözülebilir değil. Online eğitim platformları, bu süreçte ihtiyaçlarımıza cevap vermek için geliştirilmiştir.

İşte yazılım mühendisliği öğrenmek isteyenler için en iyi online eğitim platformları;

1. Udemy: Udemy, dünyanın en büyük online eğitim platformlarından biridir. Özellikle yazılım mühendisliği alanındaki dersleriyle öne çıkar. Platformda bulunan derslerin çoğu video ders formunda sunulur ve sektördeki deneyimli insanlar tarafından hazırlanır.

2. Coursera: Coursera, dünyanın en saygın üniversiteleri ve kurumları tarafından sunulan online eğitim platformudur. Yazılım mühendisliği eğitiminde bulunan dersler, Harvard, Michigan Üniversitesi ve Berkley gibi ünlü okullar tarafından sunulur. Öğrencilere, eğitmenlerle ve diğer öğrencilerle tartışmalar yapmalarını sağlayan forumlar sunar.

3. Khan Academy: Khan Academy, ücretsiz olarak sunulan bir online eğitim platformudur. Site, herkesin kullanabileceği eğitim materyalleri sunar. Yazılım mühendisliği alanında, temel programlama becerilerini geliştirmeyi öğretir.

4. Codecademy: Codecademy, programlamaya yeni başlayanlar için hazırlanmış bir online eğitim platformudur. Platform, interaktif öğrenme yöntemlerini kullanır ve öğrencilerin örnekler üzerinde çalışarak öğrenmelerini sağlar.

5. edX: edX, dünyanın en ünlü okullarının ve kurumlarının bir araya gelerek oluşturduğu bir online eğitim platformudur. Platformda birçok ücretsiz ders bulunur ve öğrenciler, sektördeki deneyimli öğreticilerden ders alabilirler.

Yazılım mühendisliği öğrenmek isteyenler, online eğitim platformlarını kullanarak, çevrimiçi olarak eğitim alabilirler. Bu platformlar, her seviyedeki öğrencinin ihtiyaçlarına göre programlar sunar ve öğrencilerin iş dünyasında talep edilen becerileri öğrenmelerini sağlar. Online eğitimde zaman veya fiziksel kısıtlamalar olmadığı için öğrenciler, yaşadıkları yerden bağımsız olarak eğitim alabilirler. Bu nedenle, yazılım mühendisliği öğrenmek isteyenlerin online eğitim platformlarını kullanmaları, onların kariyerlerine önemli bir katkı sağlayabilir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,150
673,368
113

İtibar Puanı:

Güzel bir açıklama olmuş, eklemek istediğim bazı platformlar var:

6. Pluralsight: Pluralsight, yazılım geliştirme, bulut bilişim, veritabanı yönetimi, siber güvenlik ve veri bilimi gibi birçok konuda eğitim imkanı sunan bir online platformdur. Platform, tecrübeli endüstri liderleri tarafından hazırlanmış interaktif video dersleri sunar.

7. Treehouse: Treehouse, web tasarımı, web geliştirme, mobil uygulama geliştirme ve oyun geliştirme gibi konulara odaklanan bir platformdur. Kendi hızınıza göre öğrenim sağlamayı destekleyen interaktif kurslar sunar.

8. Lynda.com: Lynda.com, Microsoft, Adobe, Apple ve diğer büyük teknoloji şirketleri gibi global ölçekte ödüllü eğitimcilerle birlikte çalışarak, yazılım, web geliştirme, grafik tasarımı, fotoğrafçılık, video prodüksiyonu gibi birçok farklı konuda yayınlar yapar.

9. LinkedIn Learning: LinkedIn Learning, LinkedIn'in bir yan kuruluşudur ve özellikle iş dünyasında kullanılan yazılım araçları, yönetim, liderlik gibi konulara odaklanır. Uzmanlar tarafından hazırlanan video dersleri sunar ve öğrencilerin kurs sonunda kendilerini güncellenmiş ve daha yetkin hissetmelerini sağlar.

Bu platformlar, kariyerlerine yön vermek isteyen, yazılım mühendisliği alanında kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilere alternatif eğitim kaynakları sunar. Her seviyedeki öğrencinin ihtiyaçlarına uygun programlar sunarak, iş dünyasında talep edilen becerileri öğrenmelerine yardımcı olur.

Geri
Üst Alt