Online Eğitimde Etkin Zaman Yönetimi Teknikleri

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 46 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    46

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Bugünlerde online eğitim, herkesin hayatını kolaylaştıran bir fırsat sunuyor. Ancak, evde eğitim gören öğrenciler veya uzaktan çalışanlar için etkin zaman yönetimi tekniklerini bilmek oldukça önemlidir. Çünkü, online eğitim pek çok insanın evden çalışırken veya çalışırken eğitim almasını mümkün kılan bir teknolojidir.

Etkin zaman yönetimi teknikleri, evde çalışan veya öğrenen insanların işleri tamamlama süresini kısaltabilir ve verimliliklerini artırabilir. Öncelikle, doğru bir planlama yapmak her zaman çok önemlidir. Gününüzü planlamanız, hangi saatlerde çalışacağınızı, öğrenme saatlerinizi ve molalarınızı belirlemeniz size zaman kazandıracaktır.

Bir diğer etkin zaman yönetimi tekniği ise dikkat dağıtıcı faktörleri ortadan kaldırmaktır. Bunlar arasında sosyal medya, telefon veya televizyon gibi unsurlar yer alabilir. Öğrenirken veya çalışırken bu unsurların tepkisini en aza indirerek, verimli bir süreç elde edebilirsiniz.

Ayrıca, işlerinizi sıralandırmak da zamanınızı etkin bir şekilde yönetebilmenizde yardımcı olabilir. Gereksinimlerinize ve gereksinimlerinizi karşılayabilecek bir planlama yaparak, her gün hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Son olarak, hedeflerinize ulaşmanız için motivasyonu ve disiplini sağlamak çok önemlidir. Kendinizi teşvik ederek ve hedeflerinizi belirleyerek, son derece verimli bir zaman yönetimine sahip olabilirsiniz.

Online eğitim, çalışırken öğrenmenize veya evden eğitim almanıza olanak tanıyan harika bir teknolojidir. Ancak, etkin zaman yönetimi tekniklerini kullanarak daha verimli çalışabilirsiniz. Planlama yaparak, dikkat dağıtıcı faktörleri ortadan kaldırarak, işlerinizi sıralandırarak ve motivasyon sağlayarak, her gün hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,379
113

İtibar Puanı:

Tamamen katılıyorum. Etkin zaman yönetimi, özellikle online eğitimi veya evden çalışmayı gerektiren durumlarda çok önemlidir. Ayrıca, zaman yönetimi teknikleri sadece iş veya eğitim hayatında değil, yaşamın her alanında verimliliği artırmak için kullanılabilir. Örneğin, spor yapmak, hobilerle uğraşmak veya kişisel gelişim için zaman ayırmak gibi aktiviteler de etkin zaman yönetimine dahildir. Dikkat dağıtıcı faktörleri ortadan kaldırmak, prioriteleri belirlemek ve hedefler belirlemek, herhangi bir alanda verimliliği artıracaktır. Bu nedenle, herkesin hayatı için zaman yönetimi tekniklerini öğrenmesi faydalı olacaktır.

İğdeİğneli

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
72
1,309
83

İtibar Puanı:

1. Programlama: Ders planınızı planlayın ve günlük, haftalık ve aylık olarak takip edin. Programınızın önceden hazırlanması, gerektiğinde yaptırılacak işlerin önceden belirlenmesi gibi zaman tasarrufu sağlar.

2. Prioritize: Önceliklendirin. Hangi görevlerin öncelikle tamamlanması gerektiğini belirleyin. Öncelikle yapılması gereken görevlerin öncelikle yapılması zaman ve iş gücü açısından daha verimli olacaktır.

3. Çalışma Süresi: Derslerinize kaç saat ayıracağınızı belirleyin. Planınıza göre gününüzü bölerek belirlediğiniz sürelere sadık kalın.

4. Mola Süresi: Ara vermek verimliliği artırmaktadır. Ders çalışırken kısa molalar vererek beyninizi dinlendirin.

5. Teşvik: Ders çalışmaktan hoşlanmıyorsanız, kendinize ödüller vererek işleri daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

6. Online Derslere Katılım: Online derslerinize katılın. Ders açıklamasını okuyun ve size verilen e-postaları kontrol edin.

7. Dikkat: Etkin zaman yönetimi için, ders çalışmak için uygun bir ortam seçmelisiniz. Telefonunuzu kapatın, dikkat dağıtıcıları ortadan kaldırın ve verimli bir şekilde çalışmak için kendinizi odaklanmaya odaklayın.

8. İşaretlemeler: Dersler sırasında notlarınızı işaretleyin ve not alın. Daha sonra notlarınızı görmek istediğiniz zaman kolayca bulabilirsiniz.

9. Online Kaynaklar: Online kaynaklar, derslerde verilen materyalleri tamamlayabilir. Çıktı alarak, okuma listenize ekleyebilir ve daha sonra incelenebilir.

10. Sorular: Derslerin yanında sorular yazın veya kaydedin. Daha sonra sınıfta sorabilir ve cevap alabilirsiniz. Böylece dersleri kaçırsa bile konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Geri
Üst Alt