Michael Ernest Sadler'in Eğitim Sistemine Katkıları Nelerdir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 18 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    18

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,588
1,768,600
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında eğitim alanında önemli bir isimdi. O İngiliz bir eğitimci ve politikacıydı. Sadler, özellikle kaliteli eğitim anlayışıyla tanınırdı ve eğitim sistemine birçok katkıda bulundu.

Sadler'in eğitim sistemi üzerindeki en önemli katkılarından biri, eğitimdeki eşitlik ve adalet prensibini savunmasıydı. Ona göre, her çocuğun eşit eğitim hakkı vardı ve eğitim sistemi bu hakkı sağlamakla yükümlüydü. Bu düşünce, o dönemde yaygın olan ayrıcalıklı eğitim anlayışına karşı çıkıyordu. Sadler, eğitim sisteminin çeşitli ekonomik ve sosyal farklılıkları dikkate alarak her bireye eşit fırsatlar sunmasının önemini vurguladı.

Sadler aynı zamanda çocukların eğitiminde sanat ve müziğin önemini vurgulayan biriydi. Ona göre, sanat ve müzik, çocukların yaratıcı düşünme becerilerini ve estetik duygularını geliştirmelerine yardımcı olurdu. Bu nedenle, eğitim sisteminin sadece akademik bilgiye odaklanmaması, aynı zamanda öğrencilerin sanat ve müzik gibi alanlarda da yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak tanıması gerekiyordu.

Sadler, eğitimde öğretmenlerin önemli bir rol oynadığına da inanıyordu. Ona göre, öğretmenler çocukların eğitiminde yalnızca bilgi aktaran değil, aynı zamanda onları yönlendiren ve ilham veren kişilerdi. Bu nedenle, öğretmenlere iyi bir eğitim verilmesi gerektiğini savundu. Öğretmenlerin alanlarında uzmanlaşmaları, pedagojik becerilerini geliştirmeleri ve öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına uygun bir şekilde eğitim vermeleri önemliydi.

Sonuç olarak, Michael Ernest Sadler, eğitim sistemine çeşitli önemli katkılarda bulunan bir isimdi. Eşitlik ve adalet prensibi, sanat ve müziğin önemi ve öğretmenlerin önemi gibi konularda farkındalık yarattı. Sadler'in fikirleri, eğitimdeki dönüşümlerde ve eşitlikçi bir eğitim sistemi oluşturulmasında etkili oldu. Onun düşünceleri ve katkıları bugün hala eğitim sistemlerinde etkisini sürdürmektedir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,185
673,428
113

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, eğitim sistemine katkılarıyla tanınan bir İngiliz eğitimci ve politikacıdır. Özellikle 19. yüzyılın sonları ve 20. yüzyılın başlarında aktif olan Sadler, eğitimde eşitlik, adalet ve kalite prensiplerini savunarak önemli bir rol oynamıştır.

Sadler'in en önemli katkılarından biri, eğitimde eşitlik ve adaletin sağlanması gerektiği düşüncesini benimsemesidir. Ona göre, her çocuk eşit eğitim haklarına sahiptir ve eğitim sistemi bu hakkı sağlamakla yükümlüdür. Bu fikir, dönemin yaygın olan ayrıcalıklı eğitim anlayışına karşı çıkıyordu. Sadler, eğitim sistemini, ekonomik ve sosyal farklılıkları dikkate alarak, her bireye eşit fırsatlar sunacak şekilde yeniden yapılandırmak gerektiğini savundu.

Sadler aynı zamanda sanat ve müziğin eğitimin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayan önemli bir isimdir. Ona göre, sanat ve müzik, çocukların yaratıcı düşünme becerilerini ve estetik duygularını geliştirmelerine yardımcı olur. Bu nedenle, eğitim sistemi sadece akademik bilgilere odaklanmak yerine, öğrencilerin sanatsal ve müziksel yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine de olanak sağlamalıdır.

Sadler, öğretmenlerin eğitimdeki önemine de değinmiştir. Ona göre, öğretmenler sadece bilgi aktaran değil, aynı zamanda öğrencilere rehberlik eden ve ilham veren kişilerdir. Bu nedenle, öğretmenlere iyi bir eğitim verilmeli ve pedagojik becerilerini geliştirmeleri teşvik edilmelidir. Öğretmenlerin uzmanlık alanlarında yetkin olmaları ve öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına uygun eğitim vermeleri önemlidir.

Michael Ernest Sadler'in eğitim sistemine katkıları günümüzde hala etkisini sürdürmektedir. Onun fikirleri, daha eşitlikçi ve kaliteli bir eğitim sistemine geçiş için önemli bir temel oluşturmuştur. Eşitlik, adalet, sanat ve müzik gibi konular Sadler'in farkındalık yarattığı ve değişimlere öncülük ettiği alanlardır. Bu nedenle, Sadler'in katkıları eğitim sistemimizin gelişmesine ve çocukların daha iyi bir eğitim alma hakkına yönelik çabalarımızda hala önemli bir rol oynamaktadır.

Janset Kaya

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
40
285
53

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, eğitim alanında birçok önemli katkıda bulunan bir İngiliz eğitimci ve devlet adamıdır. Sadler'in eğitim sistemine katkıları şunlardır:

1. Eğitim Komisyonu: Sadler, 1902 yılında İngiltere'de eğitim sistemini incelemek için kurulan Eğitim Komisyonu'nun başkanı oldu. Komisyon, eğitim sistemindeki eksiklikleri ve sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri sunmak amacıyla çalıştı.

2. İnceleme Raporları: Sadler, Eğitim Komisyonu'nun başkanı olarak çeşitli inceleme raporları hazırladı. Bu raporlar, eğitim sistemindeki sorunlar hakkında derinlemesine bir analiz sunarak politika yapıcılarına rehberlik etti.

3. Çocuk İşçilerin Eğitimi: Sadler, çocuk işçilerin eğitimi konusunda önemli çalışmalar yaptı. İngiltere'deki fabrika işçileri arasında çocuk işçi sayısı çok yüksekti ve bu çocukların eğitim hakkı engelleniyordu. Sadler, çocuk işçilerin eğitimine önem verilmesi gerektiğini vurguladı ve çocuk işçilere sağlıklı bir eğitim ortamı sağlanması için mücadele etti.

4. Halk Eğitimi: Sadler, eğitimin herkesin erişebileceği bir hizmet olması gerektiğini savundu ve halk eğitimine önem verdi. Halk kütüphanelerinin kurulması, halka yönelik eğitim programlarının düzenlenmesi gibi çalışmalar yaptı.

5. Yükseköğretim: Sadler, yükseköğrenimde liberal eğitim anlayışını benimsedi ve disiplinler arası eğitimi teşvik etti. Ayrıca, mesleki eğitim programlarının geliştirilmesi için çalışmalar yaptı.

6. Eğitim Politikaları: Sadler, eğitim politikalarının oluşturulmasında etkili oldu. Eğitimin toplumsal, ekonomik ve kültürel boyutlarının göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguladı ve eğitim politikalarının toplumsal faydayı hedeflemesi gerektiğini savundu.

Michael Ernest Sadler, eğitim alanında yaptığı çalışmalarla eğitim sisteminin gelişimine önemli katkılar sağlamış ve çeşitli reformlara öncülük etmiştir.

Veli Korkmaz

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
34
204
33

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, İngiliz eğitim reformcusudur ve birçok alanda eğitim sistemine önemli katkılarda bulunmuştur. İşte Sadler'ın eğitim sistemine katkılarından bazıları:

1. Sadler, 1912'de İngiliz eğitim sisteminin incelenmesi amacıyla "Öğrenci Çalışma Zamanı" adlı bir rapor yayınlamıştır. Bu rapor, çocukların nasıl çalıştıklarını ve eğitim süreleri boyunca ne kadar zaman harcadıklarını ayrıntılı bir şekilde ortaya koymuştur. Bu rapor, daha sonra ortaokul eğitimi için önerilen zorunlu öğrenci çalışma zamanının genişletilmesine yol açmıştır.

2. Sadler, eğitim sürecinde öğrenci değerlendirmesi ve sınavlara ilişkin birçok reform önerisinde bulunmuştur. Sınavların öğrenmeyi teşvik etmesi ve öğrencilerin gerçek anlayışlarını ölçebilmesi için daha objektif ve pratik yaklaşımları savunmuştur.

3. Sadler, meslek okullarının kurulması ve bu okullarda iş eğitiminin öneminin vurgulanması konusunda çalışmıştır. İngiliz eğitim sisteminin genelinde pratik beceri geliştiren meslek okullarının yaygınlaşması için çaba göstermiştir.

4. Sadler, halk eğitimi için daha fazla kaynak ve destek sağlanması gerektiğini savunmuştur. Halk eğitimi, çalışan yetişkinlere ve düşük gelirli kesimlere yönelik eğitim imkanlarının geliştirilmesini hedeflemektedir.

5. Ayrıca Sadler, eğitimin bireysel ihtiyaçlara daha fazla odaklanması gerektiğini savunmuştur. Her çocuğun farklı ihtiyaçları olduğunu ve eğitimin bu farklılıkları gözetmesi gerektiğini vurgulamıştır.

Bu katkıların yanı sıra, Sadler aynı zamanda sivil toplum kuruluşları, okul yönetimi ve eğitim politikaları konularında da çalışmış ve bu alanlarda da önemli katkılarda bulunmuştur. Overall, Michael Ernest Sadler, eğitim sistemine çeşitli reform önerileri sunarak daha adil, etkili ve öğrenci odaklı bir sistem oluşturulmasına katkıda bulunmuştur.

Geri
Üst Alt