Michael Ernest Sadler Hangi Teorileri Geliştirmiştir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 4 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, İngiliz eğitimci ve sosyal reformcu olan önemli bir figürdür. Sadler, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında eğitim alanında önemli teoriler geliştirmiştir.

Sadler, eğitimin demokratik bir toplum için temel olduğu inancını benimsemiştir. Ona göre, eğitim sadece bilgi aktarımından ibaret değildir, aynı zamanda bireylerin karakterini şekillendirme ve topluma katkıda bulunma sürecidir. Sadler, eğitimin sosyal adaleti teşvik etmek ve eşitlikçi fırsatlar sunmak için kullanılması gerektiğini savunmuştur.

Sadler, eğitimin sadece akademik bilginin yanı sıra pratik becerilerin de kazandırılmasını önemsemiştir. Ona göre, öğrenciler sadece teorik bilgilerle değil, aynı zamanda pratik becerilerle donatılmalıdır. Bu nedenle, Sadler, okulların müfredatlarını çeşitlendirmeye ve mesleki eğitimi artırmaya yönelik önerilerde bulunmuştur.

Sadler, eğitimin demokratikleşmesi ve öğrencilerin katılımının artırılması gerektiğini savunmuştur. Ona göre, öğrencilerin eğitim sürecine aktif olarak katılımı, sağlıklı bir öğrenme ortamının oluşturulmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, Sadler, öğrencilerin düşüncelerini ifade etme ve karar süreçlerine katılma fırsatlarının artırılmasını önermiştir.

Sadler, eğitimin her yaş grubuna hitap etmesi gerektiğini savunmuştur. Ona göre, eğitim ömür boyu süren bir süreçtir ve çocukluk döneminin ötesinde de devam etmelidir. Bu nedenle, Sadler, yetişkin eğitimine ve sürekli mesleki gelişime odaklanmayı önermiştir.

Sonuç olarak, Michael Ernest Sadler, eğitim alanında önemli bir figür olarak sadece bilgi aktarımına odaklanmayan, aynı zamanda bireylerin karakterini şekillendirme ve topluma katkıda bulunma süreci olarak da görülen bir eğitim anlayışını savunmuştur. Onun teorileri, eğitimin demokratikleşmesi, pratik becerilerin kazandırılması, öğrenci katılımının artırılması ve ömür boyu öğrenme gibi çeşitli alanlarda önemli fikirler sunmaktadır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,381
113

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler bir eğitimci ve sosyal reformcuydu ve eğitim alanında önemli teoriler geliştirmiş bir figürdür. Sadler, eğitimin demokratik bir toplum için temel olduğunu düşünüyordu. Ona göre, eğitim sadece bilgi aktarmakla kalmaz, aynı zamanda bireylerin karakterlerinin şekillendirilmesi ve topluma katkıda bulunma sürecidir. Eğitim, sosyal adaleti teşvik etmek ve eşitlikçi fırsatlar sunmak için kullanılmalıdır.

Sadler, eğitimin yalnızca akademik bilgiyle sınırlı kalmaması gerektiğini düşünüyordu. Öğrencilere, pratik beceriler de kazandırılmalıydı. Ona göre, öğrenciler teorik bilginin yanı sıra pratik becerilerle de donatılmalıdır. Bu nedenle, Sadler, okullarda çeşitlendirilmiş müfredatlar ve mesleki eğitim önermiştir.

Sadler, eğitimin demokratikleştirilmesi ve öğrenci katılımının artırılması gerektiğini savunuyordu. Ona göre, öğrencilerin eğitim sürecine aktif olarak katılımı, sağlıklı bir öğrenme ortamının oluşturulmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, Sadler, öğrencilerin düşüncelerini ifade etmeleri ve karar süreçlerine katılmaları için fırsatlar yaratılmasını önermiştir.

Sadler, eğitimin her yaş grubuna hitap etmesi gerektiğini düşünüyordu. Ona göre, eğitim ömür boyu süren bir süreçtir ve çocukluk döneminin ötesinde de devam etmelidir. Bu nedenle, Sadler, yetişkin eğitimi ve sürekli mesleki gelişim konularına odaklanmayı önermiştir.

Michael Ernest Sadler'ın teorileri, eğitimde sadece bilgi aktarımına odaklanılmaması gerektiğini, aynı zamanda bireylerin karakter gelişimine ve topluma katkıda bulunmalarına önem verilmesi gerektiğini vurgulayan önemli fikirler sunmaktadır. Onun teorileri aynı zamanda eğitimin demokratikleştirilmesi, pratik becerilerin kazandırılması, öğrenci katılımının artırılması ve ömür boyu öğrenme gibi çeşitli alanlarda da önemli bir rol oynamaktadır.

Geri
Üst Alt