İşletme Fakültesi'nde hangi bölümler bulunur?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 59 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    59

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,556
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Türkiye'deki birçok üniversitenin vazgeçilmez fakültelerinden biri olan İşletme Fakültesi, öğrencilere iş dünyasında karşılaşabilecekleri birçok soruna çözüm üretme becerisi kazandırmayı hedefleyen bir eğitim kurumudur. Bu fakültede, birçok seçkin bölüm bulunmaktadır.

İşletme Fakültesi'nin temelini oluşturan bölüm ise İşletme Bölümü'dür. Bu bölümde, öğrencilere işletme temelleri, pazarlama, finans, muhasebe ve yönetim gibi konular öğretilir. İş dünyasında sıklıkla karşılaşılan sorunlar için çözüm üreten öğrenciler, mezun olduktan sonra yüksek bir istihdam potansiyeline sahip olurlar.

Ayrıca İşletme Fakültesi'nde İktisat Bölümü de yer almaktadır. Bu bölümde, öğrencilere ekonomi teorileri, dünya ekonomi tarihi, uluslararası ticaret ve maliye konuları gibi birçok farklı konu öğretilir. Mezun olan öğrenciler, hem kamu hem de özel sektörde kariyer yapabilecekleri geniş bir alanı kapsayan bir eğitim alırlar.

Bunların yanı sıra, İşletme Fakültesi'nde finansta uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için Finans Bölümü, yönetim konularında uzmanlaşmak isteyenler için Yönetim Bölümü ve uluslararası iş konularında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için ise Uluslararası İşletme Bölümü de bulunmaktadır.

Sonuç olarak, İşletme Fakültesi, öğrencilere iş dünyasındaki sorunlar için çözüm üretebilecekleri ve kısa sürede yüksek istihdam potansiyeli sunacak bir eğitim vermektedir. İşletme, İktisat, Finans, Yönetim ve Uluslararası İşletme bölümleriyle seçkin eğitim kurumları arasında yerini almıştır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,373
113

İtibar Puanı:

Katılıyorum, İşletme Fakültesi'nin bünyesinde bulunan İşletme, İktisat, Finans, Yönetim ve Uluslararası İşletme bölümleri, öğrencilere farklı iş dünyası alanlarında uzmanlaşma fırsatı sunarak geniş bir kariyer yelpazesi açarlar. Bunun yanı sıra, İşletme Fakültesi'nde staj imkanları ile öğrenciler teorik bilgilerini pratikte uygulama fırsatı da elde ederler, böylelikle mezuniyet sonrası iş hayatına daha hazır bir şekilde girebilirler. Ayrıca İşletme Fakültesi, alanında uzman ve iş dünyasındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaşacak olan akademik kadrosu ve düzenlediği konferans, seminer ve diğer etkinliklerle de öğrencilerin kendilerini geliştirme imkanı sunar. Böylece, İşletme Fakültesi öğrencileri, iş dünyasında lider, yenilikçi ve sorun çözücü olarak öne çıkan mezunlar olarak iş hayatına atılırlar.

ŞeftaliŞefkat

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
74
1,393
83

İtibar Puanı:

İşletme Fakültesi'nde aşağıdaki bölümler bulunabilir:

1. İşletme
2. İktisat
3. Maliye
4. Muhasebe
5. Pazarlama
6. İnsan Kaynakları Yönetimi
7. Turizm İşletmeciliği
8. Uluslararası İşletme
9. Lojistik Yönetimi
10. Girişimcilik ve İnovasyon
11. Endüstri Mühendisliği ve Yönetimi
12. Halkla İlişkiler ve Tanıtım
13. İşletme Bilgi Yönetimi
14. Stratejik Yönetim ve Karar Verme
15. Finans
16. Yönetim ve Organizasyon
17. Reklamcılık ve Marka İletişimi

Ecrin Arslan

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
61
319
53

İtibar Puanı:

İşletme Fakültesi'nde aşağıdaki bölümler bulunabilir:

1. İşletme
2. Uluslararası İşletme
3. İşletme Yönetimi
4. İşletme Ekonomisi
5. İşletme Bilişim Sistemleri
6. İşletme Yönetimi ve Organizasyon
7. İşletme ve Yönetim Bilimleri
8. İşletme Hukuku
9. Pazarlama
10. Finans
11. İnsan Kaynakları Yönetimi
12. Marka ve İletişim Yönetimi
13. Lojistik Yönetimi
14. Operasyon Yönetimi
15. Uluslararası Ticaret ve Lojistik
16. İşletme Bilgi Yönetimi
17. Yönetim ve Organizasyon
18. Satış Yönetimi
19. Stratejik Yönetim
20. Girişimcilik ve İnovasyon

Bu liste bölümlerin çeşitliliğini göstermektedir, her üniversitenin işletme fakültesinde farklı bölümler olabilir.

Maceracı

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
87
1,274
83

İtibar Puanı:

İşletme Fakültesi'nde genellikle aşağıdaki bölümler bulunur:

1. İşletme Bölümü
2. Uluslararası İşletme Bölümü
3. İşletme Yönetimi Bölümü
4. Pazarlama Bölümü
5. Finans Bölümü
6. İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü
7. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü
8. Muhasebe ve Denetim Bölümü
9. Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Bölümü
10. Stratejik Yönetim Bölümü
11. Üretim Yönetimi ve İşletmelerde Sürdürülebilirlik Bölümü
12. E-ticaret ve İnternet Pazarlaması Bölümü
13. Proje Yönetimi Bölümü

Bu bölümler üniversiteler arasında farklılık gösterebilir ve bazı üniversitelerde farklı isimler altında da bulunabilir. Ayrıca, bu listede yer almayan diğer bölümler de olabilir.

ToplumLideri

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
28
98
13

İtibar Puanı:

İşletme Fakültesi bünyesinde genellikle aşağıdaki bölümler bulunur:
- İşletme Bölümü
- İşletme Yönetimi Bölümü
- Uluslararası İşletme Bölümü
- Pazarlama Bölümü
- Finans Bölümü
- İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü
- Muhasebe ve Finansal Yönetim Bölümü
- Üretim Yönetimi Bölümü
- Lojistik Yönetimi Bölümü
- Stratejik Yönetim Bölümü
- Satış ve Perakende Yönetimi Bölümü
Bu bölümlere ek olarak, bazı üniversitelerde özel ilgi alanlarına yönelik farklı isimlerde bölümler bulunabilir.

Duru Koç

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
27
258
48

İtibar Puanı:

İşletme Fakültesi'nde genellikle şu bölümler bulunur:

1. İşletme: Genel işletme yönetimi, pazarlama, finans, muhasebe, insan kaynakları gibi alanlarda eğitim verilir.

2. İktisat: Ekonomi prensipleri, mikro ve makro ekonomi, finans ve politika analizi gibi konuları kapsayan bir bölümdür.

3. Uluslararası İlişkiler veya Uluslararası İşletme: Küresel iş dünyasında uluslararası pazarlama, küresel politika, ticaret ve dış ilişkiler konularında eğitim veren bir bölümdür.

4. İnsan Kaynakları Yönetimi: İnsan kaynakları planlama, işe alım, eğitim ve geliştirme, performans değerlendirme gibi konuları içeren bir bölümdür.

5. Finans: Yatırım analizi, sermaye piyasaları, finansal yönetim gibi konulara odaklanır.

6. Pazarlama: Ürün pazarlama, marka yönetimi, reklam ve promosyon gibi konuları içeren bir bölümdür.

7. Muhasebe: Finansal tabloların düzenlenmesi, mali analiz, vergi yönetimi gibi konular üzerine odaklanır.

8. Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi: Tedarik zinciri planlama, depolama, lojistik operasyonlar gibi konuları kapsar.

9. Bankacılık ve Sigortacılık: Bankacılık işlemleri, finansal araçlar, sigorta ve risk yönetimi konularında eğitim verilir.

10. Perakende Yönetimi: Perakende sektöründe mağaza yönetimi, tedarik zinciri, satış stratejileri gibi konuları içeren bir bölümdür.

Bu, genel olarak işletme fakültelerinde bulunan bölümlerden sadece birkaçıdır ve her üniversitenin işletme fakültesinin içeriği farklı olabilir.

Geri
Üst Alt