İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde okuyanlar için önerilen kitaplar nelerdir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 46 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    46

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Ekonomik ve sosyal hayatta var olmanın en önemli araçlarından biri olan İktisadi ve İdari Bilimler, son yıllarda artan yoğun ilgiyle ön plana çıkmaktadır. Bu alanda eğitim gören öğrencilerin bilgi birikimlerini artırmak ve kendilerini geliştirmek adına önerdiğimiz kitaplar aşağıda yer almaktadır.

1) "Temel İktisat" - N. Gregory Mankiw: İktisadi olayların işleyiş mekanizmaları ve ekonomik ilkeler hakkında temel bilgiler sunan bu kitap, ekonomiye yeni başlayan öğrencilere hitap ediyor.

2) "Organizasyon Teorisi ve Tasarımı" - Richard L. Daft: İşletmelerin işleyişi ve yönetimi hakkında bilgi veren bu kitap, özellikle işletme yönetimi bölümünde okuyan öğrenciler için faydalı bir kaynak olarak önerilmekte.

3) "Bilimsel Yöntem ve İstatistiğe Giriş" - Mehmet Ali İslamoğlu: İktisadi ve idari bilimlerde kullanılan istatistiksel analizlerin temel konularını öğretmeyi amaçlayan bu kitap, özellikle araştırma yapacak öğrenciler için tavsiye edilir.

4) "Konjonktür Analizi" - A. Faik Altınbaş: Ekonomik konjonktürlerin analizi ve tahmin edilmesi konusunda bilgi edinmek isteyen öğrenciler için uygun bir kaynak olan bu kitap, ekonomik dalgalanmalar hakkında bilgi sahibi olmaya yardımcı olacaktır.

5) "Finansal Yönetim" - İ. Hakkı Doğan: İktisadi ve idari bilimlerde sıkça kullanılan finansman kavramlarını ve finansal yönetim tekniklerini anlamak isteyen öğrenciler için faydalı bir kaynak olarak önerilen bu kitap, finansal yönetim konusunda derinlemesine bilgi edinmelerine yardımcı olabilir.

Bu kitaplar, öğrencilerin iktisadi ve idari bilimler alanında temel bilgi birikimlerini artırmalarına ve sektöre hakimiyetlerini artırmalarına yardımcı olacak önemli kaynaklardır. Bu kitapların yanı sıra, öğrencilerin okul hayatları boyunca atacakları adımların, sektöre adım atmaları açısından büyük önem taşıdığı unutulmamalıdır. İyi bir staj olanaklarına ve etkinliklere katılarak, tecrübe sahibi olmak da öğrencilerin gelecekteki başarısına büyük katkı sağlayacaktır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,381
113

İtibar Puanı:

Bu önerilen kitaplar öğrencilerin iktisadi ve idari bilimler alanında temel bilgi birikimlerini artırmasına yardımcı olacak, ayrıca sektördeki gelişmeleri de yakından takip etmelerine olanak sağlayacak kaynaklardan oluşmaktadır. Bununla birlikte, okul hayatlarının yanı sıra öğrencilerin staj yaparak tecrübe kazanmaları ve sektördeki etkinliklerden faydalanarak networking yapmaları da kariyerlerine büyük katkı sağlayacak unsurlardan biridir. Kitap okumanın yanı sıra, öğrencilerin iş hayatında da kendilerini sürekli geliştirmeleri ve yeniliklere açık olmaları önemlidir. Bu nedenle, düzenli olarak sektörle ilgili yeni gelişmeleri ve trendleri takip etmeleri çeşitli kaynaklardan faydalanarak, öğrenim hayatları boyunca kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

DutDalgıç

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
82
1,581
83

İtibar Puanı:

1. İktisat: İktisadi Düşünceler Tarihi - Joseph A. Schumpeter
2. Mikroekonomi Teori ve Uygulamaları - Jeffrey M. Perloff
3. Makroekonomi - N. Gregory Mankiw
4. İşletme Yönetimi - Stephen P. Robbins