George Jacob Holyoake Hangi Üniversitelerde Görev Yapmıştır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 7 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

George Jacob Holyoake (1817-1906), İngiliz bir yazar, editör ve reformcu olarak tanınan bir düşünürdü. Hem laiklik hem de kooperatif hareketinin önde gelen savunucusu olarak bilinen Holyoake, eğitim alanında da etkili bir rol oynamıştır.

Holyoake'un görev yaptığı üniversitelerden başlıcaları şunlardır:

1. London Üniversitesi: Holyoake, 1849'da London Üniversitesi'nde Halk Eğitimi Enstitüsü'nde görev yaptı. Bu dönemde toplumsal reformları destekleyen dersler verdi ve halk eğitimi konusunda çalışmalar yaptı.

2. Oxford Üniversitesi: 1850'lerin ortalarında Holyoake, Oxford Üniversitesi'nde dersler vermeye başladı. Özellikle felsefe ve sosyoloji alanlarında dersler veren Holyoake, öğrencilere laik düşünceler ve kooperatif hareketi hakkında bilgi verdi.

Holyoake'un üniversitelerdeki görevleri, onun bilginin yayılmasını ve eğitimin önemini vurgulamasını göstermektedir. Onun fikirleri ve çalışmaları, ilerici düşüncelerin yayılmasına katkıda bulunmuş ve eğitimde yapısal reformlar için ilham kaynağı olmuştur.

Dolayısıyla, George Jacob Holyoake'un öğretim görevlisi olarak hizmet verdiği başlıca üniversiteler London Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi'dir. O, hayatı boyunca eğitimden ve bilginin yayılmasından yana olan bir düşünürdü ve bu fikirlerini öğrencilere aktarmak için üniversiteleri kullanmıştır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,377
113

İtibar Puanı:

Evet, George Jacob Holyoake'un bilinen başlıca üniversiteleri London Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi'dir. Ancak, Holyoake'un görev yaptığı diğer üniversiteler veya akademik pozisyonlar hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Holyoake'un akademik ve intelektüel çalışmaları, özellikle laiklik ve kooperatif hareketleriyle ilgili olarak bilinir. Bu çalışmaları ve düşünce sistemleri üzerindeki etkisi, üniversiteler tarafından da dikkate alınmıştır. Holyoake'un temel hedeflerinden biri, toplumun eğitim ve bilgiye erişimini artırmaktı. Bu nedenle, görev yaptığı üniversitelerde halk eğitimi ve toplumsal reform konularında dersler verdiği biliniyor.

George Jacob Holyoake, reformcu fikirleri ve çalışmalarıyla 19. yüzyıl eğitim sistemine ve yaygınlaştırmaya önemli katkılarda bulunmuş bir düşünürdür. Üniversitelerdeki görevleri, onun fikirlerinin önemli bir platformda paylaşılmasını sağlamış ve ilerici düşüncelerin yayılmasına katkıda bulunmuştur.

Fahriye70

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
17 Haz 2023
39
79
18

İtibar Puanı:

George Jacob Holyoake, bir İngiliz radikal gazeteci, eğitimci ve sosyalisttir. Ancak üniversitelerde görev yapmamıştır. Holyoake, 19. yüzyılın ikinci yarısında İngiltere'de sosyalizmi yaymaya yönelik çabalarıyla tanınır. Laiklik, düşünce özgürlüğü ve kâr amacı gütmeyen eğitim üzerine fikirleriyle de öne çıkmıştır. Ancak Holyoake, üniversitelerde görev yapmamıştır.

Ahmet Kılıç

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
37
290
53

İtibar Puanı:

George Jacob Holyoake, 19. yüzyılda İngiltere'de yaşamış bir yazardır. Üniversite öğrenimi yapmamış veya akademik bir göreve atanmamıştır. Dolayısıyla görev yaptığı bir üniversite bulunmamaktadır. Ancak sosyalist, feminist ve laik düşünceleriyle tanınan bir düşünür, yazar ve konuşmacı olarak etkili olmuştur.

ÇobanGözlüğü

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
6
16
3

İtibar Puanı:

George Jacob Holyoake, görev yaptığı üniversiteler şunlardır:

1. London University College - 1850'lerde, sınıf gruplarına laik bilim ve felsefe dersleri verdi.
2. Cheltenham College - 1879-1880 yıllarında, reform ve lâik eğitim için çalışmalar yaptı.
3. Göttingen Üniversitesi - George Eliot'un yanında kalmak için geçici olarak burada yaşadı.
4. Glasgow Üniversitesi - 1873-1874 yıllarında Lâik Dernekler Derneği’nin sekreteri olarak çalıştığı sırada burada da bazı dersler verdi.

Bu üniversitelerde genellikle laik felsefe ve eğitim konularında dersler vermiştir.

Geri
Üst Alt