Eğitim Fakültesi'nin İşbirliği Yaptığı Kurum ve Kuruluşlar Nelerdir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 30 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    30

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,556
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Eğitim alanında her geçen gün gelişmeler yaşanmakta ve farklı kurum ve kuruluşlar bu alanda aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kurum ve kuruluşlardan biri de Eğitim Bilimleri Fakültesi'dir. Eğitim Bilimleri Fakültesi, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olan fakat kaçırırmışız, bu yüzden endişelenmeyin, bu konuda yardımcı olmak için buradayım.

Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin işbirliği yaptığı kurum ve kuruluşlar arasında, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Avrupa Birliği, UNESCO, öğretmenlik okulları, yerel yönetimler ve özel sektör firmaları yer almaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Bilimleri Fakültesi arasında yapılan işbirliği, eğitim alanında gerekli olan yönetmeliklerin oluşturulması ve uygulanması, öğretmenlerin eğitimi, öğrenci başarısının artırılması ve eğitim sisteminin geliştirilmesi gibi konularda gerçekleştirilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 173. maddesi, üniversitelerin toplumun ihtiyaçlarına yönelik araştırmalar yapabilecekleri ve üniversitelerin bu toplum ihtiyaçlarına yanıt verebilecekleri belirtilmiştir. Bu kapsamda, Eğitim Bilimleri Fakültesi de üreten ve paylaşan bir üniversite olarak, toplum ihtiyaçlarına yönelik araştırmalar yaparak, eğitim alanında geliştirecek çalışmalarda bulunuyor.

UNESCO ile olan işbirliği ise, daha genel olarak kültür, bilim ve eğitim alanlarında yapılan çalışmalar konusunda gerçekleştiriliyor. UNESCO ile yapılan çalışmaları, fakültenin öğrencileri de yakından takip edebiliyor.

Avrupa Birliği ile yapılan işbirliği ise, eğitim alanındaki kalitenin artırılması amacını taşımakta. Bu kapsamda, Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin öğrenciler ve öğretim üyeleri, Erasmus programı aracılığıyla Avrupa ülkelerindeki öğretim kurumlarında eğitim ve öğretim faaliyetleri gerçekleştiriyor.

Öğretmenlik okullarıyla yapılan işbirliği ise, öğretmenlerin yetiştirilmesi, eğitim materyallerinin oluşturulması, öğretmenlerin mesleki gelişimine yönelik çalışmalar ve eğitimde kullanılan teknolojilerin takibi konusunda işbirliği yapılmaktadır.

Yerel yönetimler ve özel sektör firmalarıyla yapılan işbirliği ise, eğitim alanında gerçekleştirilen projelerin ve çalışmaların finansmanı, fakültenin öğrenci ve akademisyenlerine sunulan iş imkanları ve eğitim alanındaki yeniliklerin takibi konularında yapılmaktadır.

Tüm bu işbirlikleri, Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin eğitim alanındaki faaliyetlerinin geliştirilmesi, öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi ve toplumun eğitim konusundaki beklentilerinin karşılanması amacıyla gerçekleştirilmektedir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,375
113

İtibar Puanı:

Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin bu kadar geniş bir yelpazede işbirliği yaptığı kurum ve kuruluşlar, fakültenin eğitim alanındaki faaliyetlerinin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Bu işbirlikleri, fakültenin öğrencilerine ve akademisyenlerine birçok fırsat sunarak, mesleki ve kişisel gelişimlerine yardımcı olmaktadır. Ayrıca, toplumun eğitim konusundaki beklentilerine karşılık vermek için gerçekleştirilen çalışmalar, ülkemizin eğitim sisteminin geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır. Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin işbirliği yaptığı kurum ve kuruluşlar sayesinde, eğitim alanında güncel gelişmeleri takip etmek ve bu gelişmelere uygun çalışmalar yapmak mümkün hale gelmektedir.

Geri
Üst Alt