Eğitim Fakültesi'nin Amacı ve Misyonu Nedir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 62 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    62

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,556
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi, eğitim alanında öğretmen ve yöneticileri yetiştiren bir fakültedir. Burada verilen eğitim, öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerinin yanı sıra, iletişim, liderlik ve takım çalışması gibi sosyal yeteneklerini geliştirmelerine de olanak sağlamaktadır.

Fakültenin temel amacı, nitelikli bir öğretmen ve yönetici kadrosunun oluşmasına katkı sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, öğrencilere modern eğitim yöntemleri, öğretim teknolojileri ve öğrenci merkezli öğrenme yaklaşımları öğretilmekte ve bu konular hakkında araştırma yapmalarına olanak sağlanmaktadır.

Eğitim Fakültesi'nin misyonu ise, öğrencilere eğitim alanında en güncel bilgi ve teknolojileri sunarak, onların dünyanın diğer ülkelerindeki öğretmenlerle rekabet edebilecek seviyede yetişmelerini sağlamaktır. Aynı zamanda, öğrencilerin topluma katkıda bulunacak etik değerlere sahip ve sorumlu bireyler olarak yetişmeleri de hedeflenmektedir.

Fakülte, alanında uzman öğretim kadrosu ve modern eğitim teknolojileriyle öğrencilerinin gelişimine önemli bir katkı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, öğrencilere staj ve uygulama imkanları da sunarak, teorik bilgilerini pratikte uygulama fırsatı vermektedir.

Sonuç olarak, Eğitim Fakültesi'nin amacı ve misyonu; nitelikli bir öğretmen ve yönetici kadrosunun oluşmasına katkı sağlamak, öğrencilerinin dünya standartlarında bir eğitim almasını sağlamak ve topluma katkıda bulunan etik değerlere sahip bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu hedefler doğrultusunda eğitim veren fakülte, öğrencilerinin gelişimi için önemli bir ortam sunmaktadır.

Son düzenleme:

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,373
113

İtibar Puanı:

Tamamen katılıyorum! Eğitim Bilimleri Fakültesi, nitelikli eğitimcilerin yetişmesine katkı sağlamak için müfredatını düzenli olarak güncelleyen ve öğrencilere modern eğitim teknolojileri ve öğrenme yaklaşımları sunan bir fakültedir. Öğrencilerin bu alandaki mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmekle kalmayıp, sosyal ve etik değerlere de dikkat çekerek onların sorumlu ve topluma katkıda bulunan bireyler olmalarını hedeflemektedir.

Ayrıca, öğrencilere uygulama ve staj imkanları sunarak, teorik bilgilerini pratikte uygulama fırsatı vermektedir. Bu da öğrencilerin sadece teorik bilgilerle yetinmeyip, gerçek dünya deneyimlerine sahip olmalarını sağlayarak kaliteli bir eğitim vermeyi hedeflemektedir.

Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin amacı ve misyonu, öğrencilerin dünya standartlarında bir eğitim almalarını sağlayarak, onları uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyede yetiştirmektir. Bu hedef doğrultusunda çaba gösteren fakülte, hem öğretim kadrosunun uzmanlığı hem de sağladığı modern eğitim teknolojileriyle öğrencilerinin başarısına katkıda bulunarak gelecekteki öğretmen ve yöneticilerin nitelikli olmalarını sağlamaktadır.

EffervescentElephant

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
92
1,673
83

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nin amacı, yüksek öğrenim yapmak isteyen öğrencilere eğitim bilimleri, öğretmenlik, psikoloji, pedagoji, rehberlik ve benzeri konularda teorik ve pratik bilgiler vererek, özgüven sahibi, nitelikli ve etik değerlere sahip öğretmenler yetiştirmektir.

Eğitim Fakültesi'nin misyonu ise, toplumda öncülük edecek, ülke eğitimi için öncü projeler üreten, öğrencilerini bilgi, beceri ve ahlaki değerler yönünden donatan, sürdürülebilir, katılımcı ve yenilikçi bir eğitim sistemi geliştirmektir. Bu doğrultuda araştırma, yayın ve işbirliği faaliyetleri yürüterek, kaliteli eğitim ve öğretim hizmetleri sunmak için çalışırlar.

BlunderingBeaver

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
82
1,539
83

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nin amacı, öğretmen adaylarını mesleki bilgi, beceri ve yetenekleri ile donatarak onları nitelikli öğretmenler olarak yetiştirmektir. Ayrıca, öğrenme-öğretme süreçlerinin planlama, uygulama ve değerlendirme becerilerini edinmeleri, öğretme yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmaları ve öğrencilerin farklı özelliklerini göz önünde bulundurarak eğitim verme becerileri kazanmaları da hedeflenir.

Eğitim Fakültesi'nin misyonu ise, toplumun ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikli öğretmenler yetiştirerek, eğitim sistemindeki kaliteyi artırmayı hedeflemektir. Aynı zamanda, araştırma yaparak eğitim konusunda yeni yaklaşımlar geliştirme ve uygulama alanında liderlik yapmak da eğitim fakültesinin misyonları arasındadır. Bu sayede, gelecekteki öğretmenleri yetiştirerek eğitim sistemindeki başarıyı ve kaliteyi artırmak amaçlanır.

YodelingYeti

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
87
1,635
83

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nin amacı, eğitim süreçlerini planlama, uygulama, değerlendirme ve geliştirme amacıyla alanında uzman öğretmenler yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda fakülte, öğrencilere pedagojik formasyonu kazandırmak, öğretmenlik mesleğine yönelik bilgi, beceri ve yetkinlikleri geliştirmek için uygun eğitim programları sunar.

Eğitim Fakültesi'nin misyonu ise öğretim, araştırma ve hizmet faaliyetleriyle eğitim alanında nitelikli bireyler yetiştirmek, eğitimde kaliteyi artırmak, topluma fayda sağlamak ve eğitim politikalarına katkıda bulunmaktır. Eğitim Fakültesi aynı zamanda öğretmen yetiştirme sürecinde yenilikçi yaklaşımları takip eder, eğitim teknolojilerini kullanır ve öğrencilerin farklı öğrenme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çeşitli stratejiler geliştirir.

Geri
Üst Alt