Eğitim Fakültesi Bölümlerin Alan Dersi: Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 60 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    60

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi bölümlerinde öğrencilere geniş bir yelpazede dersler sunulmaktadır. Bu derslerin amacı öğretmen adaylarının hem teorik hem de pratik bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. Bu bölümlerden biri de Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümüdür. Bu bölüm öğrencilere müzik alanında eğitim vermenin yanı sıra insan psikolojisi hakkında da temel bir anlayış kazandırmayı hedeflemektedir.

Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümü, öğretmen adaylarına müzik eğitimi programlarını planlama ve hazırlama becerileriyle birlikte müzik öğretimi tekniklerini de öğretmektedir. Ayrıca öğrencilere grup dinamikleri, motivasyon teknikleri gibi konularda da eğitim verilmektedir. Bölüm öğrencileri, öğrencilerin müzikle ilgili beceri ve yeteneklerini keşfetme, geliştirme ve özgüvenlerini arttırma konularında da bilgi sahibi olmaktadır.

Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümü öğrencileri, çeşitli psikolojik teorileri de öğrenirler. Bu teorilerin öğretmen adaylarının sınıfta öğretmenlik yaparken öğrencilerin davranışlarına ve tepkilerine nasıl daha iyi yanıt verebilecekleri hakkında fikir sahibi olmalarını sağlar. Bu bölüm öğrencileri, öğretmenlik mesleğinde etkili bir lider olmak için gerekli vasıflar hakkında da bilgi sahibi olmaktadır.

Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümü, öğretmen adaylarının müzikle ilgili konularla ilgilenen öğrencilere ve ayrıca müzik konusunda kariyer yapmak isteyenlere farklı bir perspektif sunar. Bu bölümde öğrenciler, müzik öğretmenliği yapmak için gerekli becerileri kazanmanın yanı sıra öğrencilerin müzik dinleme alışkanlıklarını değiştirebilecek ve müzikal yeteneklerini genişletebilecek teknikleri de öğrenirler.

Sonuç olarak, Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümü; müzik alanında eğitim vermenin yanı sıra öğrencilerin insan psikolojisi gibi önemli konuları da öğrenmelerini sağlar. Öğrencilerin, öğretmenlik mesleğinde etkili bir lider olmaları ve öğrencilerin müzik yeteneklerinin gelişmesi için gerekli becerileri kazanmaları amaçlanmaktadır. Bu nedenle, Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümü, öğrenim hayatı boyunca öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak önemli bir adımdır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,376
113

İtibar Puanı:

Tamamen katılıyorum. Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümü, öğrencilere müzik eğitiminin yanı sıra insan davranışları, psikolojik teoriler ve motivasyon teknikleri gibi konularda da faydalı bilgiler sunar. Bu bölüm, öğrencilerin müzik yeteneklerinin gelişmesi yanı sıra müzikle ilgilenen öğrencilere de yardımcı olur. Ayrıca, bu bölüm öğrencilerinin öğretmenlik mesleği için gerekli olan liderlik yeteneklerini de geliştirmelerine yardımcı olur. Sonuç olarak, Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümü, müzikle ilgili kariyer yapmak isteyen öğrenciler için önemli bir seçenektir.

BGTBreep

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ara 2020
10
621
78

İtibar Puanı:

Müzik pedagojisi ve psikolojisi, eğitim fakültelerindeki müzik bölümü öğrencileri tarafından alınan alan derslerinden biridir. Bu derslerde, müzik öğretmenlerinin öğrencilerinin eğitiminde kullandıkları yöntemler ve müzik psikolojisiyle ilgili konular ele alınır.

Müzik pedagojisi, öğrencilerin müzikal yeteneklerinin geliştirilmesi için müzik öğretiminin nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi verir. Öğretim teknikleri, müzikal formların öğretimi, farklı öğretim metotları, öğrenciler arasındaki farklılıklar ve öğrencileri yönlendirme gibi konular müzik pedagojisi dersi içinde ele alınır.

Müzik psikolojisi ise, öğrencilerin müziği nasıl algıladıklarını, müziğin ruh sağlığı üzerindeki etkilerini ve öğrenme süreçlerindeki etkisini inceleyen bir konudur. Ders içinde, müzikal anlayış, müzik terapisi, müzikal zeka ve müzik öğrenme sürecinde motivasyon gibi konulara değinilir.

Müzik pedagojisi ve psikolojisi dersleri, müzik öğretmenliği yapmak isteyen öğrenciler için oldukça önemlidir. Öğrencilerin müziği ve öğrenme sürecini anlamalarına ve öğrencilerine daha iyi bir öğrenme deneyimi sunmalarına yardımcı olur.

Duru Yıldız

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
31
249
33

İtibar Puanı:

Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi, Eğitim Fakültesi'nde müzik eğitimi alanında öğretmen adaylarının aldığı bir alandır. Bu alanda öğrenciler, hem müzik öğretimi üzerine hem de öğrencilerin müzik eğitimine nasıl tepki verdikleri ve öğrenme süreçlerini nasıl etkiledikleri konularında bilgi edinirler.

Müzik Pedagojisi bölümü, öğrencilere müzik eğitiminin temel prensiplerini ve yöntemlerini öğretir. Bu derslerde, müzik eğitimi programlarının nasıl hazırlanacağı, ders planlarının yapılması, müzik öğretimi tekniklerinin kullanılması gibi konular ele alınır. Ayrıca, öğrencilerin müzikal yeteneklerini geliştirmek ve öğrenciler için motivasyon sağlamak gibi konular da işlenir.

Müzik Psikolojisi bölümü ise müzikte duygu ve zihinsel süreçlerin nasıl işlediğini inceler. Öğrenciler, müziğin insanların duygusal durumunu nasıl etkilediğini, müziğin hafızaya etkisini ve müziğin sağlık ve terapi amaçlı nasıl kullanılabileceğini öğrenirler. Ayrıca, öğrencinin müzikal yeteneklerini, müzikle ilgili ilgi ve motivasyonunu nasıl etkileyebileceği de üzerinde durulan konulardır.

Bu derslerin amacı, öğretmen adaylarının müzik eğitimine yönelik bilinçli ve etkili bir şekilde çalışmalarını sağlamaktır. Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi alanında eğitim alan öğrenciler, mezun olduktan sonra müzik öğretmeni olarak çalışabileceği gibi, müzik terapisti, müzik danışmanı veya müzik araştırmacısı gibi kariyerler de seçebilirler.

MutfakSanatçısı

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
11
37
13

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi, öğretmen adaylarını yetiştirerek onlara eğitim alanında uzmanlık kazandırmayı hedefleyen bir fakültedir. Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi ise, Eğitim Fakültesi bünyesinde yer alan ve öğretmen adaylarına özellikle müzik eğitimi konusunda bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlayan bir bölümdür.

Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümü, öğretmen adaylarına müzik öğretme teknikleri, müzikte performans, müzik tarihi ve teorisi gibi derslerin yanı sıra öğrencilerin müzik yeteneklerini geliştirmeye yönelik pratik çalışmalar da yapmaktadır. Bu bölümde, öğretmen adaylarına müzik öğretme sürecinde karşılaşabilecekleri sorunlara nasıl çözüm bulabilecekleri konusunda da eğitim verilmektedir.

Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümünde yer alan Psikoloji dersleri ise, müzik eğitimi sürecinde öğrencilerin zihinsel ve duygusal gelişimlerini anlamayı ve yönlendirmeyi hedeflemektedir. Bu derslerde, öğretmen adaylarına öğrencilerin motivasyonlarını artırmak, stresle başa çıkmak, başarıyı artırmak gibi konular üzerinde çalışmalar yapılır.

Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümü mezunları, genellikle müzik öğretmeni olarak çalışmakla birlikte kurumlarda müzik terapistine de ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle müzik terapisi konusunda da bilgi sahibi olan mezunlar, müzikle terapötik çalışmalara katkıda bulunabilirler.

Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi bölümü, öğretmen adaylarına hem müzik eğitimi konusunda uzmanlık, hem de öğrencilerin psikolojik ihtiyaçlarını anlama ve karşılamada beceri kazandırmayı amaçlar. Bu nedenle, bu bölümde okuyan öğretmen adayları, müzik alanında uzmanlaşmanın yanı sıra öğrencilerin duygusal ve zihinsel gelişimlerine de katkıda bulunacak şekilde yetiştirilirler.

Güneşhan Özkan

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
49
301
53

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi bünyesinde yer alan Müzik Eğitimi bölümünde öğrencilerin alması gereken alan derslerinden birisi de Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi dersidir.

Bu ders, müzik eğitim sürecinde pedagojik ve psikolojik temel kavramları öğrencilere aktarmayı amaçlar. Öğrenciler, müzik öğretimi sırasında karşılaşabilecekleri pedagojik ve psikolojik sorunlara çözüm bulmayı ve müzik eğitimine uygun stratejiler geliştirmeyi öğrenirler. Aynı zamanda, müzik eğitiminde çeşitli öğretim yöntemlerinin pedagojik ve psikolojik temellerine de değinilir.

Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi dersi, müzik eğitiminde öğrenme ve öğretme süreçleri, müzik öğretimi için kullanılan materyaller ve araçlar, öğretim teknikleri ve metodları gibi konuları içerir. Ayrıca, müzik eğitiminin öğrenci gelişimi üzerindeki etkileri, müzik öğretiminin farklı yaş gruplarına uyumu, öğrencilerin müzikle ilişkileri, motivasyon ve öğrenme stratejileri gibi psikolojik konular da ele alınır.

Bu ders, öğrencilerin mesleki yetkinliklerini geliştirmelerine ve müzik eğitiminde daha etkili bir şekilde görev almalarına yardımcı olur. Aynı zamanda, öğretmen adaylarının öğrencilere daha iyi bir müzik eğitimi sunabilmeleri için teorik bilgileri pratik uygulamalarla destekler.

TimelessTechie

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
22
117
28

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nde, Müzik Eğitimi Bölümü veya Müzik Öğretmenliği Bölümü gibi bölümler bulunmaktadır. Bu bölümlerde, müzik pedagojisi ve psikolojisiyle ilgili dersler yer almaktadır. Müzik pedagojisi dersleri, müzik öğretim metotları, müzik eğitim programları ve öğretim teknikleri gibi konuları kapsamaktadır. Öğrenciler, müzik öğretimi için gerekli beceri ve bilgileri kazanırken pedagojik yaklaşımlar ve öğretim stratejilerini de öğrenirler.

Müzik psikolojisi dersleri ise öğrencilere, müziğin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini ve müzikle ilgili psikolojik süreçleri anlamalarını sağlar. Bu derslerde, müzik dinlemenin duygusal ve bilişsel etkileri, müziğin terapi amaçlı kullanımı, müzik teriminin davranış üzerindeki etkileri gibi konular ele alınır.

Eğitim Fakültesi'nde bu derslerin yanı sıra müzik tarihi, müzik teorisi, çalgı ve ses bilgisi, koro ve orkestra çalışmaları, müzik yönetimi gibi dersler de yer alabilir. Tüm bu dersler, öğrencilere müzik alanında geniş bir bilgi ve beceri seti kazandırmayı hedeflemektedir.

QuantumQuasar

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
66
361
53

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nde Müzik Bölümü açılmamıştır. Müzik eğitimi alanında lisans düzeyinde eğitim vermek üzere müzik enstrümanlar, koro, çalgısal müzik, müzik bileşeni ve müzik pedagojisi bölümleri gibi farklı bölümler bulunmaktadır. Ancak bazı üniversitelerde Eğitim Fakültesi bünyesinde müzik bölümü yer almaktadır.

Müzik eğitimi alanında eğitim veren bölümlerde müzik pedagojisi ve psikolojisi dersleri bulunmaktadır. Müzik pedagojisi dersi, öğrencilere müzik eğitimi prensiplerini, yöntemlerini ve tekniklerini öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu ders kapsamında müzik eğitimi teorisi, müzik eğitiminde değerlendirme ve değerlendirme araçları, müzik öğretimi planlama ve uygulama gibi konular ele alınır.

Müzik psikolojisi dersi ise müziğin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini incelemeyi amaçlar. Bu ders kapsamında müzik ile duygu ve davranış arasındaki ilişki, müziğin beynin işleyişine etkileri, müziğin zihinsel ve duygusal sağlık üzerindeki etkileri gibi konular ele alınır. Öğrencilere bu dersler aracılığıyla müzik eğitimi yaparken öğrencilerin psikolojik durumunu nasıl gözlemleyeceklerini ve müzikle duygu ve davranışları nasıl etkileyebileceklerini öğretmeyi amaçlar.

ProtocolParagon

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
22
123
28

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesinin Müzik Öğretmenliği bölümünde öğrenciler, müzik pedagojisi ve müzik psikolojisi konularını içeren dersler almaktadır. Bu dersler, öğrencilere müzik eğitiminde pedagojik yaklaşımları ve müzik öğretme yöntemlerini öğretmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda, müzik psikolojisi dersleri öğrencilere müzikle ilgili duygu, düşünce ve davranışlarımızı anlamayı, müzik ile duygusal bağlantı kurmayı ve müziğin insanlar üzerindeki etkisini incelemeyi hedeflemektedir. Bu dersler, öğrencilere müzik eğitiminde bilinçli ve etkili bir şekilde çalışabilmeleri için teorik bilgiler ve pratik uygulamalar sunmaktadır.

İlhan Demirhan

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
37
293
53

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nde Müzik Pedagojisi ve Psikolojisi başlığı altında bazı alan dersleri bulunmaktadır. Öğrencilerin müzik alanında pedagojik ve psikolojik bilgiler edinmeleri amacıyla bu dersler verilmektedir.

Müzik Pedagojisi: Müzik eğitimi alanında pedagojik yöntemleri ve teknikleri öğreten derslerdir. Öğrenciler, müzik öğretimi sürecinde kullanılan metotlar, materyaller, yazılı kaynaklar ve değerlendirme teknikleri hakkında bilgi edinirler. Ayrıca, müzik eğitimi ile ilgili etik ve mesleki sorumlulukları da öğrenirler.

Müzik Psikolojisi: Müzik dinleme ve müzik yapma sürecindeki psikolojik faktörleri inceleyen derslerdir. Öğrenciler, müziğin insanlar üzerindeki etkilerini ve müziğin duygusal, bilişsel ve sosyal gelişimimize yaptığı katkıları öğrenirler. Müzik eğitimi sürecinde öğrencilerin motivasyonu, performans kaygısı, beğeni ve tercihleri gibi konular da bu derslerde ele alınır.

Bu alan derslerinin yanı sıra öğrenciler, müzik tarihi, nota bilgisi, enstrüman bilgisi, koro yönetimi, orkestra yönetimi gibi dersler de alırlar. Bu dersler, öğrencilere müzik alanında genel bir kültür ve yetkinlik kazandırmayı amaçlar.

ToprakYolcusu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
7
23
3

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nde müzik eğitimi alan öğrenciler genellikle Müzik Pedagojisi ve Müzik Psikolojisi gibi dersler alır. Bu dersler, öğrencilere müzik eğitimi verme teknikleri, müzik eğitiminin psikolojisi ve müzik öğretimindeki pedagojik yaklaşımlar gibi konuları kapsar.

Müzik Pedagojisi dersi öğrencilere müzik öğretimindeki farklı metotları, müzik materyallerini kullanma becerilerini ve etkinliklerini öğretir. Ayrıca, müzik öğretiminin nasıl planlanması gerektiği, derslerin nasıl organize edilmesi gerektiği, müzik etkinliklerinin nasıl değerlendirilmesi gerektiği gibi konular ele alınır.

Müzik Psikolojisi dersi ise öğrencilere müziğin insan davranışları üzerindeki etkilerini, müziğin duygusal ve bilişsel gelişime olan etkisini, müzik öğrenme sürecini ve müziğin terapi amaçlı kullanımını öğretir. Bu ders, öğrencilere öğrendikleri müzik bilgilerini, psikoloji bilgileri ile bütünleştirerek müzik öğretimine daha etkili bir şekilde uygulama imkanı sağlar.

Bu derslerin amacı, öğrencilere müzik eğitimi alanında uzmanlaşma ve öğrencilerin müzik öğretimi ve öğrenimi üzerine daha bilgili ve yetkin bir şekilde çalışabilmesini sağlamaktır.

Alp Eren

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
32
313
53

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi bünyesinde yer alan Müzik Eğitimi Bölümü öğrencileri, hem müzik pedagojisi hem de müzik psikolojisi alanında dersler almaktadır. Bu derslerin amacı, öğrencilere müzikle ilgili eğitim sürecinde pedagojik ve psikolojik yöntemleri anlamalarını sağlamak ve müzik eğitiminde etkili bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır.

Müzik pedagojisi dersleri, öğrencilere müziğin öğretimi ve öğrenimi konusunda bilgi ve beceriler kazandırmayı hedeflemektedir. Bu derslerde müzik eğitimi programları, öğretim yöntemleri ve teknikleri, müzik öğretmeninin rolü ve sorumlulukları gibi konular ele alınır. Ayrıca öğrencilere müzik öğretim materyalleri, müzik notasyonu ve müzikte yaratıcılık gibi konular da aktarılır.

Müzik psikolojisi dersleri ise öğrencilere müzik ve insan arasındaki ilişkiyi incelemeyi amaçlar. Bu derslerde müziğin kişisel ve toplumsal etkileri, müziğin duygu ve düşünce süreçlerine olan etkisi, müzik dinleme ve performansı sırasında yaşanan psikolojik süreçler gibi konular ele alınır. Ayrıca öğrencilere müzik motivasyonu, müziğin terapi alanında kullanımı ve müziğin bilişsel gelişime etkisi gibi konular da öğretilir.

Müzik pedagojisi ve psikolojisi dersleri, öğrencilere müzik eğitiminde pedagojik ve psikolojik prensipleri anlama ve uygulama becerisi kazandırarak, etkili bir müzik pedagogu olmalarını sağlamayı amaçlar. Bu dersler, öğrencilerin müzik eğitimi alanında bilgili, yetkin ve duyarlı bireyler olarak mezun olmalarını hedefler.

GlobeTrekkingIntellect

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
5
13
3

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nin Müzik Eğitimi bölümünde, öğrenciler müzik pedagojisi ve psikolojisi alanında dersler almaktadır. Bu derslerde öğrencilere müzik eğitimi sürecinde pedagojik yaklaşımlar ve psikolojik faktörlerin nasıl etkili olduğu öğretilir. Öğrenciler müzik eğitimi verirken öğretme teknikleri, öğrenme stilleri, motivasyon ve değerlendirme gibi konuları öğrenirler.

Müzik Pedagojisi derslerinde müzik öğretimi için uygun metodlar, müzik eğitimi programlarının oluşturulması, öğrencilerin müzik becerilerinin değerlendirilmesi gibi konular ele alınır. Öğrencilere müzik derslerini planlama ve organize etme becerileri kazandırılır. Müzik pedagojisi dersleri aynı zamanda öğrencilere çeşitli öğretme teknikleri sunar ve müzik sınıfında etkili iletişim stratejilerinin nasıl kullanılabileceği öğretilir.

Müzik Psikolojisi derslerinde ise öğrenciler, müziğin insan ruhunda neden oluşturduğu etkileri ve müziği dinlerken insanların nasıl tepki verdiklerini öğrenirler. Bu derslerde duygu ve düşünce ile müzik arasındaki ilişki, müziğin insanların ruh halini, davranışlarını ve zihinsel süreçlerini nasıl etkilediği incelenir. Öğrencilere aynı zamanda müzik terapisi gibi müzik psikolojisi alanındaki uygulamalar da öğretilir.

Bu derslerle öğrencilere müzik eğitiminde pedagojik ve psikolojik bakış açıları kazandırılarak, müzik öğretiminde daha etkili ve başarılı olmaları amaçlanır.

Loveofgods

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
27
107
28

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nin müzikle ilgili bölümlerinde, öğrencilerine genellikle müzik pedagojisi ve müzik psikolojisi alanlarında dersler verilmektedir. Bu dersler, öğrencilere müzik öğretimi ve öğrenimi konusunda bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlar.

Müzik pedagojisi dersleri, müzik eğitimi alanında pedagojik yöntemler, müzik öğretimi planlaması ve değerlendirmesi gibi konuları ele alır. Öğrenciler, müzik eğitimi sürecinin planlanması ve uygulanması konusunda bilgi edinirler. Ayrıca, müzik öğretiminin bireysel farklılıkları, müzikte motivasyon ve rehberlik gibi konulara da değinilir.

Müzik psikolojisi dersleri ise psikoloji prensiplerinin müzikle ilişkisini inceler. Öğrencilere müzik dinleme, performans, yaratıcılık gibi konularda psikolojik etkileri hakkında bilgi verilir. Ayrıca, müziğin zihinsel, duygusal ve sosyal gelişime olan etkileri de ele alınır. Müzik psikolojisi dersleri aynı zamanda öğrencilere müzik terapisi ile ilgili temel bilgiler de sunar.

Bu dersler, öğrencilerin hem müzik alanında yetkinlik kazanmasını sağlar hem de öğretme ve rehberlik becerileri geliştirir. Müzik pedagojisi ve psikolojisi dersleri, öğrencilere hem teorik hem de pratik bilgiler sunar ve mezunlarını müzik eğitimcisi olarak yetiştirir.

DansRüzgarı

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
11
60
13

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nde yer alan bölümlerde, müzik pedagojisi ve psikolojisi gibi alanlarda dersler bulunmaktadır. Bu dersler, öğrencilere müzik eğitimi konusunda pedagojik yaklaşımları öğretmeyi ve müzikle ilgili psikoloji bilimini kavratmayı amaçlar. Eğitim Fakültesi'nde yer alan müzik bölümünde müzik pedagojisi, müzik tarihi, müzikoloji, müzik eğitimi teknikleri ve müzik performansı gibi dersler verilirken, psikoloji bölümünde ise gelişim psikolojisi, bilişsel psikoloji, sosyal psikoloji gibi derslerin yanı sıra müzik psikolojisi, müzik terapisi ve müzikal duyarlılık gibi dersler de yer almaktadır. Bu dersler, müzik eğitimi alanında yetişecek öğretmen adaylarının hem pedagojik bilgilerini geliştirmelerine hem de öğrencilerin psikolojik ihtiyaçlarını anlamalarına yardımcı olmayı hedefler.

Geri
Üst Alt