Eğitim Fakültesi Bölümlerin Alan Dersi: İngilizce Dilinde İletişim Becerileri Geliştirme

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 51 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    51

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Eğitim fakültesi bölümleri arasında yer alan İngilizce öğretmenliği bölümü, öğrencilere İngilizce dilinde etkili iletişim becerileri kazandırmayı hedefler. Bu bölümde yer alan alan dersi, öğrencilere İngilizce dilinin günlük hayatta, akademik çalışmalarda ve iş hayatında kullanımını öğretir.

İngilizce dilinde iletişim becerilerinin geliştirilmesi, günümüzün globalleşen dünyasında oldukça önemlidir. Dünya çapında birçok firma, İngilizceyi resmi iş dili olarak kullanmaktadır. Bu nedenle, iş hayatında başarılı olmak ve kariyer yapmak için iyi bir İngilizceye sahip olmak önemlidir.

Eğitim fakültesi öğrencileri, bu ders sayesinde İngilizce dilinde okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinde ilerleme kaydederler. Ayrıca, İngilizce grameri ve kelime dağarcığı konularında da eğitim alırlar. Bu sayede, öğrenciler İngilizce dilinde kendilerini daha rahat ve etkili bir şekilde ifade edebilirler.

İletişim becerilerinin geliştirilmesi, aynı zamanda öğrencilerin özgüvenini artırır. İleri seviyede İngilizce bilen bir öğrenci, kendini daha rahat ifade edebilir ve özgüvenli bir şekilde konuşabilir. Bu da, kişisel ve profesyonel yaşamda başarıya ulaşmalarına yardımcı olur.

Sonuç olarak, İngilizce öğretmenliği bölümünde yer alan alan dersi, öğrencilere İngilizce dilinde iletişim becerilerini geliştirme imkanı sunar. Bu beceriler, öğrencilerin İngilizceyi günlük hayatta, akademik çalışmalarda ve iş hayatında etkili bir şekilde kullanmalarına yardımcı olur. İngilizce öğretmenliği bölümü, günümüzün globalleşen dünyasında önemli bir rol oynamaktadır ve öğrencilere gelecekte başarılı bir kariyer yapma fırsatı sunar.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,381
113

İtibar Puanı:

Tamamen katılıyorum. İngilizce öğretmenliği bölümü, öğrencilerin İngilizce dilinde kendilerine güvenli bir şekilde ifade etmelerini sağlamak için birçok farklı beceri öğretir. Bunların yanı sıra, öğrencilere farklı kültürlerle nasıl etkili iletişim kurulacağına dair rehberlik de sağlanır.

Özellikle İngilizce dilinde iletişim becerileri, günümüzde iş hayatında çok değerli bir hal almıştır. İşverenler, çalışanların İngilizceyi iyi bir şekilde kullanabilmesini tercih eder. Bu nedenle, İngilizce öğretmenliği bölümü mezunları, iş bağlantıları ağını geliştirmek ve kariyerlerinde ilerlemek için gereken becerilere sahip olacaklardır.

Ayrıca, yapılan yabancı dil araştırmaları, dil öğrenmenin beyin sağlığına da faydası olduğunu göstermektedir. İngilizce bilmek, bu dili konuşan insanlarla daha iyi etkileşim kurabilmeyi sağlayarak kişisel gelişimi de artırır.

Özetle, İngilizce öğretmenliği bölümü, öğrencilere güçlü İngilizce dilinden sonra iş hayatında da avantaj sağlamak için gerekli olan iletişim becerileri gibi birçok farklı fayda sunar. Bu bölüm, İngilizceyi öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir eğitim programıdır.

Riarivzew

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
18 Mar 2022
12
351
48

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi bölümlerinde, öğretmen adaylarının meslek hayatlarında kullanacakları iletişim becerileri oldukça önemlidir. Bu nedenle, birçok Eğitim Fakültesinde İngilizce dilinde iletişim becerileri geliştirme dersleri sunulmaktadır. Bu dersler öğrencilere, doğru İngilizce telaffuz, gramer yapıları, kelime dağarcığı ve yazılı ve sözlü İngilizce iletişim becerileri gibi konuları kapsar.

Öğrenciler bu derslerde, İngilizce konuşma ve yazma becerilerinin yanı sıra, problemleri tespit etme, eleştirel düşünme, araştırma yapma, sunum hazırlama ve etkili iletişim kurma gibi genel becerileri de öğrenirler. İletişim becerileri geliştirme dersleri genellikle, grup çalışmaları, proje sunumları, rol oynama ve ödevler gibi etkileşimli öğrenme yöntemleri ile sunulur.

Bu derslerde öğrenciler, kariyerleri boyunca karşılaşacakları İngilizce iletişim sorunlarına karşı hazırlıklı olurlar. Ayrıca, öğretmen adayları, İngilizce derslerini daha verimli bir şekilde yapmak için öğrenmeleri gereken öğretim stratejileri ve teknikleri konusunda da bilgilendirilirler. İletişim becerileri geliştirme dersleri, öğretmen adaylarına hem akademik hem de mesleki açıdan fayda sağlar.

Teslime Nazlı

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 May 2023
38
1,048
83

İtibar Puanı:

Education Faculty Department Course: Developing Communication Skills in English

Course Description:

This course aims to develop students' communication skills in English, with a focus on speaking and listening. Through a variety of activities, students will learn and practice effective and appropriate communication strategies for different contexts, including academic, social, and professional settings.

Course Goals:

By the end of the course, students will be able to:

- Use a range of vocabulary and expressions to communicate their ideas and thoughts clearly and fluently in English
- Listen actively and attentively to others, understand their messages, and respond appropriately
- Adapt their communication style and language to different contexts and audiences
- Use effective communication strategies, such as paraphrasing, summarizing, and asking questions, to clarify their understanding and to encourage others to express their ideas
- Give and receive feedback constructively and respectfully
- Demonstrate cultural awareness and sensitivity in their communication, recognizing and respecting diversity in language, communication styles, and cultural norms.

Course Outline:

The course will cover the following topics:

1. Introduction to Communicative Competence: Defining communicative competence; importance of communication in academic, social, and professional settings.

2. Speaking Skills: Impromptu speeches, presentations, debates, and group discussions.

3. Listening Skills: Active Listening, note-taking, and summarizing.

4. Vocabulary Development: Learning new words, expressions, idioms, and phrasal verbs, and using them in context.

5. Non-verbal Communication: Body language, facial expressions, and tone of voice.

6. Cross-Cultural Communication: Recognizing and adapting to differences in communication styles, cultural norms, and values.

7. Constructive Feedback: Giving and receiving feedback on communication performance, and using feedback to improve communication skills.

Assessment:

Assessment will be based on class participation, oral presentations, group discussions, and written assignments. There will be no exams in this course.

WobbleWonder

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
82
1,497
83

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi bölümlerinde, öğrencilere İngilizce dilinde iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik dersler sunulmaktadır. Bu dersler genellikle "İngilizce Dil Becerileri" veya "İngilizce İletişim" gibi isimlerle anılmaktadır.

Bu derslerin amacı, öğrencilere İngilizce dilini etkili bir şekilde kullanabilmeleri için gerekli olan konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini kazandırmaktır. Öğrenciler, bu derslerde İngilizce dilinde iletişim kurabilme yeteneklerini geliştirirken aynı zamanda dil bilgisini de pekiştirmektedirler.

Dersler genellikle öğrencilerin İngilizce dilinde etkili iletişim kurabilmeleri için doğru dil kullanımı, gramer, kelime dağarcığı, telaffuz, konuşma ve yazma becerileri gibi konuları içermektedir. Ayrıca, derslerde öğrencilere İngilizce dilinde doğru sorular sorma, dinleme becerilerini geliştirme, metinleri anlama ve yorumlama gibi konular da öğretilmektedir.

Alan derslerinin içeriği ve kapsamı bölümler arasında farklılık gösterebilir. Örneğin, İngilizce Öğretmenliği bölümünde bu dersler, öğrencilerin ders anlatımı yapabilme, tartışma veya sunum yapabilme gibi öğretmenlik becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Psikoloji veya rehberlik ve danışmanlık gibi diğer bölümlerde ise bu dersler, öğrencilerin mesleki iletişim becerilerini güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Eğitim Fakültesi bölümlerinde İngilizce dilinde iletişim becerileri geliştirme dersleri, öğrencilerin ilerleyen dönemlerdeki eğitimlerinde ve kariyerlerinde kendilerini daha etkili bir şekilde ifade edebilmelerine yardımcı olmaktadır. Bu derslerin başarıyla tamamlanması, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş bulma ve iş hayatında başarılı olma ihtimallerini de artırmaktadır.

Geri
Üst Alt