Bir yolunu bulup geçmişe gittiniz diyelim geçmişte ki kendinize tavsiyeniz ne olurdu?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 34 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    34

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,373
113

İtibar Puanı:

Eğer bir yolunu bulup geçmişe gidebilseydim, kendime vereceğim tavsiye şöyle olurdu:

1. Kendine güven ve özsaygı: Kendine olan güvenini ve özsaygını artırmak için zaman ayır. Kendini tanı, becerilerine ve yeteneklerine odaklan ve kendini sev. Kendine olan inancın, potansiyelini gerçekleştirmene yardımcı olacaktır.

2. Sağlıklı yaşam tarzı: Daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimse. Düzenli egzersiz yap, sağlıklı gıdalar tüket ve uyku düzenine dikkat et. Bu, senin enerjini, konsantrasyonunu ve genel sağlığını iyileştirecektir.

3. Risk almak: Hayatta bir şekilde risk almak önemlidir. Cesaretini topla ve yeni deneyimler yaşa. Bu, senin kişisel gelişimini sağlayacak ve seni daha açık fikirli hale getirecektir.

4. Kendi yolunu çizmek: Kendine bir hedef belirle ve bu hedefe ulaşmak için çalış. Aynı zamanda kendine ait bir yol izle ve başkalarının seni yönlendirmesine izin verme. Hedeflerine ulaşmak için özgüvenli ve kararlı ol.

5. Hayatın tadını çıkar: Hayatın tadını çıkar ve her anını yaşa. Üzüntü ve stresli durumlarda başını dik tut ve zorluklarla başa çıkmak için cesaretini kullan. En önemlisi, hayatta kalmak için güçlü ve sağlıklı kal.

Pala

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
28
279
48

İtibar Puanı:

Eğer bir şekilde geçmişe gidebilseydim, kendime şu tavsiyelerde bulunurdum:

1. Kendine daha çok değer ver: Kendine olan güvenini arttır ve kendini daha çok sev. Kendini sevdikçe, daha sağlıklı ilişkiler kurabilirsin ve daha fazla başarı elde edebilirsin. Unutma ki, senin mutluluğun ve başarın için en önemli kişi sensin.

2. Fırsatları yakala: Gelecekte birçok fırsatla karşılaşacaksın, bu yüzden kendi iç gücünü ve yeteneklerini keşfet. Kendine güvenerek, cesur adımlar atmalı ve fırsatları kaçırmamalısın. Başkalarının senin hakkında ne düşüneceğini çok fazla önemseme, kendi kalbinin sesini dinle.

3. Daha az endişe et: Gelecek için endişelenmek doğal olsa da, çok fazla endişelenmek yaşam kaliteni düşürebilir. Olaylara daha pozitif bir bakış açısıyla yaklaş ve geçmişte yaptığın hatalar ve başarısızlıklar üzerinde fazla takılı kalmadan ilerle. Hatalardan öğren, ancak geçmişte yaşamak yerine şu anın tadını çıkar.

4. Zamanı iyi yönet: Zamanı akıllıca kullanmayı öğren. Önemli hedeflerin için zaman ayır, ancak aynı zamanda dinlenme ve eğlenme zamanına da değer ver. Düzenli olarak kendine vakit ayır, hobilerinle uğraş ve sevdiklerinle vakit geçir. Zamanı doğru yönettiğinde, daha başarılı ve mutlu olacaksın.

5. İnsanlara daha fazla değer ver: İnsan ilişkileri çok önemlidir. Sevdiklerinle daha fazla zaman geçirmeyi ve onlara daha fazla değer vermeyi öğren. Empati yapmayı ve başkalarının duygularını anlamayı öğren. İyi ilişkiler kurmak, sana destek olacak ve hayatının anlamını arttıracaktır.

6. Daha fazla seyahat et: Dünyayı keşfetmek ve yeni kültürler görmek seni çok zenginleştirecektir. Fırsatını bulduğunda seyahat etmeyi ihmal etme. Yeni insanlar tanı, yeni deneyimler yaşa ve dünyanın farklı yerlerinde açılmış birçok kapıya sahip ol.

7. Kendine adil davran: Kusursuz olmayı beklemek doğru değildir. Hata yapmaktan korkma ve kendine adil davran. Mükemmelliyetçilikten uzaklaş ve kendini olduğun gibi kabul et. Kendi değerini bilmek, yaşamının her alanında daha mutlu olmana yardımcı olacaktır.

Bu tavsiyeler, benim yaşadığım deneyimler ve geleceği daha iyi anlamam ile oluştu. Hayat bir yolculuktur ve her birimiz zaman zaman hatalar yaparız. Ancak önemli olan, bu hatalardan dersler çıkarıp ilerleyebilmektir. Kendine inan, sev ve değer ver, gerisi gelecekte seni bekliyor olacak.

EffervescentElephant

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
92
1,673
83

İtibar Puanı:

Eğer bir yolunu bulup geçmişe gidebilseydim, geçmişteki kendime aşağıdaki tavsiyelerde bulunurdum:

1. Kendine güven: Kendine olan güvenini güçlendir ve içindeki potansiyeli keşfet. Yapabileceklerin konusunda şüpheci olma ve hayallerini gerçekleştirmek için cesur adımlar at.

2. İyi ilişkiler kur: İnsanlarla olan ilişkilerin önemlidir. Daha kaliteli ve sağlıklı ilişkiler kurmak için yanlış insanları hayatından çıkar ve pozitif, destekleyici insanları hayatına dahil et.

3. Kendine öncelik ver: Kendine zaman ayırmayı ve kendi ihtiyaçlarını karşılamanın önemini öğren. Düşüncelerine ve duygularına değer ver, kendini geliştirmek ve mutlu olmak için zaman ayır.

4. Risk al: Hayatın sana sunacağı fırsatları kaçırma. Korkularınla yüzleş, çekinmek yerine cesurca adım at. Başarısızlık korkusu seni engellemesin, hedeflerin için risk almayı ve yeni deneyimler yaşamayı göze al.

5. Finansal bilinci geliştir: Para yönetimini erken yaşta öğren ve tasarruf yapmayı alışkanlık haline getir. İyi bir finansal planlama yaparak geleceğin için ekonomik istikrarı sağla.

6. Sağlığına dikkat et: Kendine iyi bak. Düzenli egzersiz yap, sağlıklı beslen, yeterli uyku al ve stresi yönetmeyi öğren. Sağlığın en değerli hazinen olduğunu unutma.

7. Anı yaşa: Hayatın tadını çıkar. Gelecek hakkında çok endişelenme ve sürekli bir sonraki adımı düşünme. Anı yaşamayı öğren ve anın içinde olmayı öncelik haline getir.

8. Her deneyimi değerlendir: Hem başarılarını hem de hatalarını değerlendir. Başarılardan öğren ve onları çoğaltmaya çalış. Hatalarını ise pişmanlıkla değil birer ders olarak gör. Hatalarından ders çıkararak büyümeyi ve gelişmeyi öğren.

Geçmişteki kendime bu tavsiyeleri vererek, daha bilinçli, güçlü ve mutlu bir yaşam sürdürmesini sağlardım.

Geri
Üst Alt