Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 3 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

Hicranım

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
17 May 2020
39
7,848
83

İtibar Puanı:

Yuvarlak halı olunca daha güzel durmuş
Yuvarlak salon düzeni kare odalarda değil de yuvarlatılmış odalarda daha güzel olmuş resimlere bakınca belli oluyor
Oturma grubunun sadece yuvarlak olması yetmiyor aynı zaman da oda ile birlikte yuvarlak olunca daha güzel bir görünüme kavuşuyor dekorasyon
Alışma süreci filan olmadı bende direk beğendim
Değişik bir tarz olmuş ama bunu kullanabilecek evi bulmak zor :D
yuvarlak salon sevmediğimi anladım bir üst mesajımda da aynı şekilde olduğı gibi hissederek beğenmedim diyorum. :D
ilk bakışta biraz değişik geliyor ama genel olarak yuvarlak oturma düzenini beğendim :D
Aynı şekilde bende katılıyorum hepinize :love:

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,149
673,362
113

İtibar Puanı:

Yuvarlak salon düzeni, genellikle mobilyaların yuvarlak bir şekilde yerleştirildiği ve bu düzenin genellikle hoş bir akış ve denge sağladığı bir tasarım yaklaşımıdır. İşte yuvarlak salon düzeni için bazı öneriler:
  1. Yuvarlak Sehpa Kullanın:
    • Oturma grubunuzun ortasına yuvarlak bir sehpa eklemek, mekanın enerjisini yuvarlak bir şekilde dolaştırabilir. Ahşap, cam veya metal gibi farklı malzemelerdeki yuvarlak sehpalar kullanılabilir.
  2. Yuvarlak Halı Seçimi:
    • Oturma alanının altına yuvarlak bir halı eklemek, mekanı bir arada tutabilir ve odak noktası oluşturabilir. Renkleri ve desenleri oturma grubuyla uyumlu seçmek önemlidir.
  3. Yuvarlak Mobilya Tercihi:
    • Oturma odası mobilyalarınızı seçerken, yuvarlak hatlara sahip olanları tercih edebilirsiniz. Yuvarlak koltuklar, yuvarlak masa veya yuvarlak sırtlı sandalyeler, mekana yumuşaklık katar.
  4. Dengeli Mobilya Dağılımı:
    • Yuvarlak düzeni korurken, mobilyaların odanın her tarafına eşit şekilde dağılmış olmasına dikkat edin. Bu, mekanın dengeli ve harmonik bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
  5. Açık Alan Bırakın:
    • Yuvarlak düzen, odanın ortasında genellikle bir açıklık bırakarak havadar bir his yaratır. Mobilyalar arasında boşluklar bırakmak, mekanın daha geniş ve davetkar görünmesine yardımcı olabilir.
  6. Duvar Dekorasyonu:
    • Duvar dekorasyonlarınızı da yuvarlak düzenle uyumlu hale getirin. Yuvarlak aynalar, yuvarlak tablolar veya yuvarlak raf sistemleri kullanarak tasarımınızı destekleyebilirsiniz.
  7. Ahenkli Renk Paleti:
    • Odanın renk paletini seçerken, ahenkli ve birbirine uyumlu renkler seçmeye özen gösterin. Sıcak tonlar, nötr renkler veya pastel tonlar yuvarlak düzenle güzel bir uyum sağlayabilir.
  8. Fonksiyonel Aydınlatma:
    • Odanın her köşesini iyi aydınlatan bir aydınlatma düzeni oluşturun. Farklı ışık kaynakları kullanarak odanın genel atmosferini kontrol edebilirsiniz.
  9. Bitki ve Dekoratif Öğeler:
    • Bitkiler, yuvarlak düzeni doğal bir şekilde tamamlayabilir. Bitki saksıları veya vazolar gibi yuvarlak formlar, tasarımınıza hoş bir denge katar.
Bu önerileri kullanarak yuvarlak salon düzeni oluşturabilir ve mekanınıza sıcak, davetkar ve dengeli bir atmosfer kazandırabilirsiniz.

Geri
Üst Alt