Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

  • Evet

    Oy: 223 100.0%
  • Hayır

    Oy: 0 0.0%

  • Kullanılan toplam oy
    223

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
705
134,909
93
Cologne/Adana

İtibar Puanı:

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
Yemek-Odasi-Dekorasyonu-Nasil-Olmali.jpg
Yemek odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Evlerimizin gittikçe küçülmesiyle daha dar alanlarda hayatmıza devam ediyor olmamız hayatımızda büyük değişikliklere sebep oldu. Evlerimizin küçülmesi ile mutfaklarımızda küçücük hale geldi hatta bazı evlerimizde mutfak kendine bir oda bulamayıp salonun bir parçası haline geldi. Bazı evlerde mutfklar öyle eskisi gibi büyük değil sadece bir duvarda bulunan tezgah ile küçük bir mutfağa dönüşmüş. Mutfaklar böyle küçülünce artık mutfakta yemek yemesi neredeyse imkansız olduğu için yemek yemek için özel bir alan yani bir oda oluşturulmaya başlandı. Normalde bizim kültürümüzde bulunmayan bu yemek odası kültürü belkide bir çoğumuz için yabancı bir kelime olabilir. Biz de size bu konuda yani yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır sorusunu cevaplayacağız. Bunun için özel bir odanın olması şart mı yoksa evinizdeki örneğin salonun bir köşesini yemek odasına dönüştürülse nasıl olur.

Normalde yurt dışında yemek odalarında sadece yemek yenir ve odada sadece yemek masası ve sandalyeleri bulunur ama bu konsepti yani sadece yemek için kullanılan bir oda için öncelikle evinizde yeteri sayıda oda bulunması gerekiyor. Eğer evinizde fazladan yemek odası yapılabilecek bir odaınız yoksa ozaman ya oturma odanızın veya salonunuzun bir köşesini yemek yeme alanına çevirebilirsiniz. Ya da yemek odası için kullanmak istediğiniz odaya sadece yemek masası değil oraya farklı mobilya veya eşyalar koyarak yemek yeme haricinde de vakit geçirilebilecek bir odaya dönüştürebilirsiniz.

Bizim kültürümüzün bir meyvesi olan büyük salonlar neredeyse hepimizin evinin şeklini belirleyen bir unsur. Şuan genel olarakta türkiye’de küçük salonlu evler pek bulunmuyor bununda en büyük sebeplerinden biri diğer yurt dışındaki insanlara göre daha misafirperver olmamız ile alakalı olabilir. Böyle büyük salonlara sahip olunca da salonun bir köşesini yemek odasına çevirmek daha kolay oluyor. İster açık bir şekilde ister salonu yemek yeme bölümü ile arasına bir paravan veya kitaplık gibi eşyalar ile ayırarak da zevklerinize göre dekore edebilirsiniz. Şimdi ise Yemek odamı nasıl dekore edebilirim sorusuna bu soruyu daha verimli ve güzel cevaplayabilmek için size birkaç yemek odası dekorasyon örneği göstererek kendi yemek odanızı dekore etmenize ilham olmasın için faydalı olacaktır. Şimdi lafı fazla uzatmadan Yemek odası dekorasyonu modellerine geçelim.

Yemek-Odasi-Dekorasyonu-2.jpg

Yemek-Odasi-Dekorasyonu-4.jpg

Yemek-Odasi-Dekorasyonu-9.jpg

Yemek-Odasi-Dekorasyonu-10.jpg

Yemek-Odasi-Dekorasyonu-11.jpg

Yemek-Odasi-Dekorasyonu-Nasil-Olmalidir.jpg


Yemek-Odasi-Dekorasyonu.jpg

Yemek-Odasi.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

CemreHalisogulları

Gel etme
Platin Üye
4 Eki 2019
267
92,790
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Yemek odası dekorasyonu, hem konforlu hem de estetik olmalıdır. İşte yemek odası dekorasyonu için bazı ipuçları:
1. Yemek Masası: Yemek masası, yemek odasında en önemli mobilyadır. Göz alıcı bir yemek masası, odanın geri kalanını tamamlayacak ve şık bir görünüm sağlayacaktır. Yemek masası, odanın büyüklüğüne göre seçilmelidir.
2. Mobilyalar: Yemek odası, yemek masasıyla birlikte uyumlu mobilyalarla tamamlanmalıdır. Sandalyeler, dolaplar ve raflar, yemek masası ile uyumlu olmalıdır.
3. Renkler: Yemek odası dekorasyonu için, sıcak ve davetkar renkler seçmeniz önerilir. Yemek odasında genellikle kahverengi, bej, gri veya yeşil renkler göz alıcı bir görünüm elde etmek için kullanılır.
4. Aydınlatma: Yemek odasında, yemek masasının üzerine odaklanan bir aydınlatma sistemi kullanılmalıdır. Aydınlatma, yemek odasına sıcak bir atmosfer sağlamalıdır.
5. Aksesuarlar: Yemek odası, uyumlu aksesuarlarla tamamlanmalıdır. Dikkat çekici bir tablo, ilginç biblolar veya modern bir aydınlatma sistemi, yemek odasına farklılık katar.
6. Zemin: Yemek odasında, dayanıklı ve kolay temizlenebilir bir zemin türü seçmeye özen gösterin. Laminat zemin, seramik veya ahşap döşeme gibi malzemeler, yemek odası zemni için uygun seçeneklerdir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt