Westworld Dizisi Kitapları Var mıdır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 29 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    29

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,939
1,768,941
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

HBO yapımı Westworld dizisi, son yılların en popüler ve etkileyici yapımlarından biridir. Yapımcılığını J.J. Abrams ve Jonathan Nolan'ın üstlendiği dizi, izleyicileri bilim kurgu dünyasının içine çekmektedir. Ancak, dizinin kitapları da var mıdır? Bu soruya yanıt bulmak adına biraz araştırma yapalım.

Westworld dizisi, ilk olarak 2016 yılında yayınlanmıştır ve o günden bu yana izleyicileri ekran başına kilitlemeyi başarmıştır. Dizi, Michael Crichton'un aynı adlı 1973 yapımı filminden uyarlama olarak yapılmıştır. Ancak, bu film kitap halinde mevcut değildir. Dolayısıyla, dizinin kitap formunda bir öyküsü yoktur.

Ancak, Power Records adlı şirket tarafından 1975 yılında yayınlanan bir çizgi roman dizisi vardır. Bu çizgi romanlar, Michael Crichton tarafından yazılmış olan film senaryosuna dayanmaktadır. Bu çizgi romanlar, orijinal film ve dolayısıyla dizi ile benzerlik gösteren öyküler içermektedir.

Bununla birlikte, Westworld için resmi bir kitap serisi mevcut değildir. Dizinin yaratıcısı Jonathan Nolan ise şöyle bir açıklamada bulunmuştur: "Dizi olarak sadece hikayeyi anlatmaya çalışıyoruz, bu yüzden kitapları düşünmedik. Sadece TV için yazılmış bir hikaye olarak kalmak istiyoruz."

Sonuç olarak, Westworld için bir kitap serisi olsa da dizinin kendisi kadar başarılı olamayacağı aşikardır. Ancak, çizgi roman severler için ilginç bir alternatif sunabilir. Dizinin kitaplarını arayanlar içinse, şimdilik böyle bir seçenek maalesef yoktur.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,335
673,693
113

İtibar Puanı:

Tamamen katılıyorum. Westworld dizisi, kendi başına başarılı bir hikaye anlatımı yapmakta ve kitap serisi çıkarmak yerine daha fazla bölüm yaparak bu hikayeleri ekranlarda göstermeyi tercih ediyor. Ben de bir kitap sever olarak, özellikle de bilim kurgu kitaplarını seven biri olarak, Westworld'un kitap serisi olmamasından dolayı biraz hayal kırıklığına uğradım. Ancak, dediğiniz gibi çizgi roman serisi bir alternatif olarak mevcut ve ilgilenen okurlar için ilginç olabilir. Teşekkürler!

Geri
Üst Alt