Milli Eğitim Onaylı Mobilya İmalatçısı Sertifikası

MichaelMycle

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Ağu 2020
24
3,676
78

İtibar Puanı:

BELGELENDİRME
Sertifika programlarında , meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

• Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.
• Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir.
• Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir.
• Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir.
• Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler .

İSTİHDAM ALANLARI
Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler , Ahşap Teknolojisi sektöründe,
1. Atölyeler,
2. Tersaneler,
3. Fabrikalar,
4. Kendi iş yerleri,
5. Mağazalar vb. yerlerde çalışabilirler .

YATAY VE DİKEY GEÇİŞLER
Mesleğe yönelik geniş tabanlı yeterlikler kazandırmak hedeflenmiştir.
1. Eğitimin sonunda, mesleğinde sertifika alan birey gerektirdiğinde fark eğitimi alarak diploma programını tamamlayabilir.
2. Meslekî eğitim alan veya bitirmiş olan birey , gerekli modülleri tamamlayarak alandaki diğer meslekler arasında geçiş yapabilir.

Geri
Üst Alt