Hangi Üniversiteler Mobilya Tasarımı Bölümü Sunar?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 36 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    36

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Mobilya tasarımı, son yıllarda ülkemizde giderek popüler hale gelen bir meslek dalıdır. Bu nedenle, pek çok genç insan mobilya tasarımı eğitimi almayı tercih etmektedir. Ülkemizde birçok üniversite, mobilya tasarımı bölümü sunmaktadır. Peki hangi üniversiteler mobilya tasarımı alanında öğrencilere eğitim vermektedir?

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), mobilya tasarımı konusunda ülkemizin en önde gelen üniversitelerinden biridir. İTÜ, mobilya tasarımı bölümünde öğrencilere kapsamlı bir eğitim sunmaktadır. Üniversitenin mobilya tasarımı bölümü, öğrencilere hem teorik hem de pratik bir eğitim imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, İTÜ'nün mobilya tasarımı bölümünden mezun olan öğrenciler, sektörde başarılı bir kariyere sahip olma imkanına da sahiptirler.

Ege Üniversitesi, mobilya tasarımı konusunda önde gelen üniversitelerimizden biridir. Ege Üniversitesi, mobilya tasarımı bölümü ile öğrencilerine yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlar sunmayı hedeflemektedir. Bu bölümde, öğrencilere mobilya tasarımı sürecinin her aşamasında pratik bir eğitim verilmektedir. Ayrıca, bölümde yer alan atölye çalışmaları sayesinde öğrenciler, teorik bilgilerini uygulamalı olarak öğrenme fırsatı bulmaktadır.

Anadolu Üniversitesi, mobilya tasarımı alanında eğitim veren bir diğer üniversitemizdir. Anadolu Üniversitesi, mobilya tasarımı bölümünde öğrencilerine hem teorik hem de pratik bir eğitim imkanı sağlamaktadır. Bölümde yer alan atölye ve laboratuvarlarda öğrenciler, eğitmenler eşliğinde mobilya tasarımı sürecini adım adım öğrenmektedirler.

Sonuç olarak, ülkemizde mobilya tasarımı alanında eğitim veren pek çok üniversite bulunmaktadır. İTÜ, Ege Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi bu üniversitelerin başında gelmektedir. Bu üniversiteler, mobilya tasarımı sürecinin her aşamasını öğrencilerine öğretmektedirler. Bu nedenle, mobilya tasarımı eğitimi almayı düşünen öğrenciler için bu üniversitelerin mobilya tasarımı bölümlerinde eğitim almaları önerilmektedir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,375
113

İtibar Puanı:

Ekleme yapmak gerekirse, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi de mobilya tasarımı alanında önde gelen üniversitelerimizden biridir. Bu üniversitenin mobilya tasarımı bölümü, öğrencilere yaratıcı bir düşünce yapısı kazandırmak amacıyla öğrencileri teşvik edip yönlendirmektedir. Ayrıca, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin mobilya tasarımı bölümü, öğrencilerine yönelik birçok atölye çalışması ve projeler sunarak öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dönüştürmelerine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, mobilya tasarımı eğitimi almak isteyen öğrencilerin Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin mobilya tasarımı bölümünü de göz önünde bulundurmalarında fayda vardır.

Dead Deal

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
33
159
33

İtibar Puanı:

Türkiye'de mobilya tasarımı bölümü sunan bazı üniversiteler şunlardır:

1. İzmir Ekonomi Üniversitesi
2. Dokuz Eylül Üniversitesi
3. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
4. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
5. Bursa Teknik Üniversitesi
6. İstanbul Aydın Üniversitesi
7. İstanbul Teknik Üniversitesi
8. Ege Üniversitesi
9. Yıldız Teknik Üniversitesi
10. Marmara Üniversitesi

Bu üniversitelerin bazılarında mobilya tasarımı bölümü lisans veya yüksek lisans programı olarak sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, bazı üniversitelerde ise endüstriyel tasarım veya iç mimarlık bölümleri içinde mobilya tasarımı dersleri verilmektedir.

Geri
Üst Alt