Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 158 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    158

MeryemKaya16

Meryem gibi ol
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Tem 2019
474
163,346
93
Bursa

İtibar Puanı:

Halı Modelleri Marka ve Fiyatları

Merhaba aşklarım ❤
Salondaki halıyı değiştirmek istiyorum bayadır araştırmalar yapıyorum gidip mağazalarda da görüp inceledim ve uzun bir süre sonra merinos'tan almaya karar verdım halıyı. Hem dokusu filan çok hoşuma gitti kalitesi filan da baya iyi diye etrafımdan tavsiyeler aldım. En zon kısmı yani marka seçme kısmını atlattık şimdi daha da zor bir kısıma geçiyorum sizi de dahil edeyim dedim evet daha zor olan kısım halı modeli seçmek olacak ? Ben 8 tane model seçtim renk tonlarınıda ayarladım şimdi gerisi size kaldı hangi halı modelini seçip almalıyım :D Hadi geçelim hem fiyatlarını hem de model isimleri ile birlikte resimlerini paylaşıyorum.

Merinos Halı Celebrity Serisi 1694TL
Merinos-Hali-Celebrity-Serisi-1694TL.jpg

Merinos Halı Ecoline Serisi 1810TL
Merinos-Hali-Ecoline-Serisi-1810TL..jpg

Merinos Halı Hesna Serisi 1438TL
Merinos-Hali-Hesna-Serisi-1438TL.jpg

Merinos Halı Jawa Serisi 1111TL
Merinos-Hali-Jawa-Serisi-1111TL.jpg

Merinos Halı Thales Serisi 1579TL
Merinos-Hali-Thales-Serisi-1579TL.jpg

Merinos Halı Therapy Serisi 954TL
Merinos-Hali-Therapy-Serisi-954TL.jpg

Merinos Halı Tresor Serisi 1384TL
Merinos-Hali-Tresor-Serisi-1384TL.jpg

Merinos Halı Valeri Serisi 1160TL
Merinos-Hali-Valeri-Serisi-1160TL.jpg

Şimdi Hangi modeli seçmeliyim? Bu konuda tecrübeleriniz veya önerileriniz varsa benide bilgilendirin :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

ipek 

Babasının Kızı
Moderator
Editör
Platin Üye
1 Ağu 2019
61
9,695
83

İtibar Puanı:

Halılar, evinizi dekore etmenin en kolay yollarından biridir. 2023 yılında, pek çok yeni halı modeli ve trend ortaya çıkabilir, ancak aşağıdaki markalar kaliteli ve trendlere uygun halı modelleri sunarlar:
  1. İpek Halı: İpek Halı, yüksek kaliteli ve lüks halı modelleri sunar. Birçok farklı tarzda ve renkte halıları vardır. El dokuması halılar, ipek halılar, modern halılar ve daha fazlası mevcuttur. Fiyatları, halının boyutuna, malzemesine ve stiline bağlı olarak değişmektedir.
  2. IKEA: IKEA, modern ve uygun fiyatlı halı modelleri sunar. Geniş bir renk yelpazesine sahiptir ve birçok farklı desen ve boyutta halıları mevcuttur. Fiyatları da oldukça uygun ve bütçe dostudur.
  3. Vakko Home: Vakko Home, lüks ve modern halı modelleri sunar. Yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan el dokuması ve makine yapımı halılar mevcuttur. Fiyatları, diğer markalara göre daha yüksek olabilir.
  4. Taç Halı: Taç Halı, birçok farklı tarzda halı modelleri sunar. Klasik, modern, minimal ve daha birçok tarzda halılar mevcuttur. Fiyatları, halının boyutuna, malzemesine ve stiline göre değişmektedir.
  5. Natura Halı: Natura Halı, doğal malzemeler kullanarak yapılan ve çevre dostu halı modelleri sunar. Yün, ipek, keten ve diğer doğal malzemeler kullanarak yapılan halılar, modern ve minimal tasarımlara sahiptir. Fiyatları diğer markalara göre biraz daha yüksek olabilir.
Bu markalar, 2023 halı trendleri için öncü olacaklardır. Hangi markanın halısı size daha uygun olacağına karar verirken, halının boyutu, stil, malzeme ve fiyat gibi faktörleri dikkate almalısınız.

IkinciCansu

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Tem 2019
135
40,085
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli
Ev dekorasyonu denildiğinde çoğu insanın aklına mobilyalar, küçük dekorasyon ürünleri, ev içerisinde kullanılan renkler hatta belki perdeler geliyor. Oysaki işlevselliğiyle daha ön planda olan halılar, evin havasını değiştirebilecek kadar etkililer ve ev dekorasyonunda büyük paya sahipler. Bu nedenle halı seçimi yaparken, mobilya seçiminde de olduğu gibi ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Peki, halı seçerken sadece oluşturmak istediğiniz dekorasyon tarzını mı göz önünde bulundurmalısınız? Tabii ki hayır! O halde, halı seçerken nelere dikkat edilmeli birlikte bakalım.

Halının Kalitesi Kullanılan İplik Çeşidinden ve Sıklığından Sorulur
Halıda kullanılan iplik çeşidi, halınızın ne kadar kolay temizlenebilir olmasından halınızı ne kadar uzun süre kullanabileceğinize kadar pek çok konuda etkili. İplik çeşidinin yanı sıra, ipliklerin ne sıklıkla dokunduğu, bilinen adıyla hav sıklığı da oldukça önemlidir. Halının bir bölümünü katlayıp zeminini kolay bir şekilde görmüyorsanız, halı sık bir şekilde dokunmuş demektir. Peki, halıda kullanılan ipliğe göre en kullanışlı halı çeşidi hangisidir, halı çeşitlerinin özellikleri nelerdir?

Yün Halılar
Doğal bir iplik çeşidi olan yünden yapıldıkları için yün halılar, fiyat olarak diğer halılardan daha pahalıdır. Aşınmaya karşı dayanıklı olduklarından, salon gibi sirkülasyonu fazla alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Ateşe karşı dirençlidirler. Lekeye karşı diğer halı türlerine göre daha dirençsiz olan bu halı çeşidinin temizliğine ayrı bir özen göstermek gerekir. Buna ek olarak yünlenme sorunu oluşturabilirler ve bu sorun halının fırçalanması, vakumlanması ya da yıkatılmasıyla aşılabilir. Ayrıca alerjik bünyeleri olumsuz etkileme riski taşırlar.

Akrilik Halılar
Uzun ömürlü halı türlerinden bir diğeri de akrilik halılardır. Bu halı çeşidi yumuşaklık ve konfor bakımından yün halıya benzer. Fiyat olarak yün halılardan daha ucuz olan akrilik halılar en çok tercih edilen halı çeşitlerinden biridir. Az leke tutan akrilik halılarda da yünlenme sorunu görülebilir. Aşınmaya karşı dayanıklı olduğu için akrilik halılar, salon halıları olarak çokça tercih edilir ve en kullanışlı halı çeşidi olarak kabul edilir.

Polyester Halılar
Uzun ömürlü halı çeşitlerinden bir diğeri olan polyester halıların tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasında su bazlı lekeleri tutmamaları, suya karşı dayanıklı ve kolay temizlenebilir olmaları, farklı renk çeşitlerini canlı bir şekilde yansıtabilmeleri yer alır. Fiyat olarak yün ve akrilik halılardan daha uygunlardır.

Polyamid (Naylon) Halılar
Yıpranmaya karşı dayanaklı olan polyamid halılar, leke tutmazlar ve kolay bir şekilde temizlenirler. Parlak yapıları bulunur ve polyamid, halı üretiminde oldukça çok kullanılan elyaflar arasında yer alır.

Polipropilen Halılar
En ucuz iplik çeşidiyle üretildiklerinden polipropilen halılar oldukça ucuzdur. Leke tutmazlar, kolayca temizlenebilirler. Bunun yanında çabuk iz tutarlar, üzerine yerleştirilen mobilyaların ayak izlerini belli ederler. Isıya karşı dayanıksızdırlar. Kısa ömürlü olduklarından tercih edilmemelidirler.

Doğru Halı Seçimi Nasıl Olmalı?

Halı seçmek için acele etmemelisiniz. Öncelikle evinizdeki bütün mobilyaları almalı, perdelerinizi seçmeli, duvar renginize karar vermeli ve halı seçimini en sona bırakmalısınız. Evinizi yerleştirdikten sonra her odanın ölçüsünü doğru bir şekilde almalısınız. Böylece evinize en uygun halı seçimini yapabilirsiniz.

Halı seçimi sırasında en çok sorulan sorulardan biri “Halı boyutu nasıl olmalı?”dır. Eğer evinizin kalabalık görünmesini istemiyorsanız halının boyutunu, halı mobilyaların altına gelecek şekilde tercih edebilirsiniz. Eğer eşyalarınızda açık gri, bej, beyaz gibi açık renkler tercih ettiyseniz halıda desenli ve koyu renklerin yoğunluklu olduğu bir model seçebilirsiniz. Odanız küçükse ve odayı geniş göstermek için bir yol arıyorsanız halı rengi seçerken açık renklerden yardım alabileceğinizi unutmamalısınız.

Halı seçimi odadan odaya göre farklılık gösterir. Eğer salon gibi pek çok kişi tarafından kullanılan, kalabalık bir alan için halı alacaksanız kire, aşınmaya, güneş ışınlarına dayanıklı olan bir halı seçmelisiniz. Koltuğa göre halı seçimiyaparken koltuğun ya da yastık kılıflarının tonlarını içeren halı renklerini tercih edebilirsiniz.

Çocuk odası ve bebek odası halısı için aranması gereken ilk özellik, antibakteriyel ve yumuşak olmasıdır. Eğer çocuğunuzun alerjisi varsa alerji yapabilecek iplik çeşitlerini de tercih etmemelisiniz. Kendi yatak odanız için de antibakteriyel halıları kullanabilirsiniz.

Mutfak halıları için tercihinizi, lekeye karşı dirençli olanlardan yana yapmalısınız . Koyu renkli, altı kaymaz halılar mutfak için tercih edilebilirler.

Kaynak: Egeyapı.com

Bence bunu bi oku öyle karar ver cnm ?

FreeDevs

Kitap sev3r
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
214
69,975
93

İtibar Puanı: