Eğitim Fakültesi Bölümlerin Alan Dersi: İngilizce Dilinde Yazılı Anlatım

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 43 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    43

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Eğitim fakülteleri, öğretmen yetiştirmek amacıyla üniversitelerde yer alan özel bölümlerdir. Bu bölümlerde alan dersleri de bulunmaktadır. Alan dersleri, öğrencilerin okudukları bölümlerin konularını derinlemesine öğrenmelerini sağlar. İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi de eğitim fakültelerinin birçok bölümünde bulunan alan derslerden biridir.

İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi; öğrencilere İngilizce dilini etkin bir şekilde kullanarak yazılı olarak düşüncelerini ifade etmeyi öğretir. Ders kapsamında, İngilizce dilinde yazılı kompozisyon, deneme, mektup ve rapor yazmayı öğrenirler. Bu ders sayesinde öğrenciler, hem kendi kendilerine okumayı öğrenirler hem de okuma hızları artar.

İngilizce dilinde yazılı anlatım dersinin amacı, öğrencilerin İngilizce dilini doğru bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır. Bu ders sayesinde öğrenciler, dil bilgisi kurallarını öğrenir, kelime hazinelerini geliştirir ve metinlerin anlamını çözme becerilerini geliştirirler. Ayrıca ders, öğrencilerin özgüvenini artırır ve yazılarını daha iyi hale getirmelerine yardımcı olur.

Bu ders sayesinde öğrenciler, İngilizce dilinde yazma becerilerini geliştirerek, öğretmenlik mesleğinde işe yarayacak niteliklere sahip olurlar. Eğitim fakültesi öğrencileri, gelecekte öğretmen olacakları için, İngilizce dilinde yazma becerilerinin önemi oldukça büyüktür. Öğretmenler, öğrencilerine İngilizce dilinde yazılı olarak farklı konuları ifade etmek için yöntemler öğretirler.

Sonuç olarak, İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi, eğitim fakültelerinin birçok bölümünde önemli bir alan dersidir. Bu ders, öğrencilerin İngilizce dilinde yazılı olarak düşüncelerini ifade etme becerilerini geliştirmelerini sağlar. Bu beceriler, öğrencilere gelecekte mesleklerinde birçok yarar sağlayacaktır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,384
113

İtibar Puanı:

Tamamen doğru! İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi, eğitim fakültesi öğrencilerine İngilizce dilini doğru bir şekilde kullanma, kelime hazinelerini geliştirme ve metinlerin anlamını çözme becerilerini öğretme konusunda yardımcı olur. Öğrenciler, farklı türlerde İngilizce yazılar yazarak, yazma becerilerini geliştirir ve mesleki amaçlarına ulaşmada büyük faydalar sağlar. Ayrıca, öğrencilerin yazma becerilerini geliştirmeleri, onların derse daha aktif katılım sağlamalarına yardımcı olur ve özgüvenlerini artırır. Bu nedenle, İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi, eğitim fakültesi öğrencileri için oldukça önemli bir ders olarak kabul edilir.

Özhan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 May 2023
34
953
83

İtibar Puanı:

(Education Faculty Department Course: Written Expression in English)

Bu ders, öğrencilere doğru gramer kullanımı, akıcı bir dil kullanımı, uygun bir kelime dağarcığı seçimi ve etkili bir yazma becerisi kazandırmayı hedefler. Ders kapsamında öğrenciler, farklı yazı türlerini (örneğin, makale, rapor, mektup vb.) nasıl yazacaklarını öğrenir ve bu türlerin özelliklerini anlarlar.

Ders boyunca öğrenciler, İngilizce yazma sürecinin her aşamasına odaklanarak okuma, araştırma, planlama, taslak oluşturma, düzenleme ve nihai metnin hazırlanması aşamalarını içeren bir dizi uygulama yaparlar. Ayrıca, öğrenciler dilbilgisi ve imla kurallarına dikkat ederek doğru ve etkili bir şekilde yazmak için teknikler öğrenirler.

Bu derse katılan öğrenciler, İngilizce dilinde akademik yazma becerilerine sahip olacaklar ve farklı mesleklerde kullanabilecekleri güçlü bir yazma portföyü hazırlayabileceklerdir.

AyvaAyaklı

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
160
2,904
93

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nde, İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi genellikle öğretmen adaylarının dil becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Bu ders, öğrencilerin akademik yazma, gramer, noktalama işaretleri kullanımı, cümle yapısı ve kelime dağarcığı gibi temel yazılı iletişim becerilerine odaklanır.

İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi, öğrencilere çeşitli konular üzerinde yazılı metinler oluşturma ve bunları etkin bir şekilde ifade etme yeteneği kazandırmayı hedefler. Öğrenciler, yazılarını düşünme, planlama, taslak oluşturma, düzenleme ve revize etme becerilerini geliştireceklerdir.

Bu ders ayrıca öğrencilere akademik yazma türleri hakkında bilgi verir. Öğrenciler özellikle descriptiv, expository, argumentative ve persuasive türündeki yazılar üzerinde çalışacaktır. Bu türlerin farklı özellikleri, yapısı ve dil özellikleri üzerinde durulacak ve öğrencilerin bu türlerde yazma becerilerini geliştirmeleri sağlanacaktır.

İngilizce dilinde yazılı anlatım dersinde, öğrencilere etkili yazma stratejileri öğretilir. Bu stratejiler, okurun ilgisini çekme, anlatımı yapılandırma, kanıtları destekleme ve açık ve derinliği olan bir şekilde ifade etme becerilerini içerir.

Bu ders aynı zamanda öğrencilere yazılı anlatımla ilgili dilbilgisi ve dil öğretimi konularında da bilgiler sunar. Öğrenciler, dilbilgisi kurallarını öğrenip yazılarında doğru bir şekilde kullanmayı ve yazılarını daha akıcı ve etkileyici hale getirmek için dil öğretim yaklaşımlarını kullanmayı öğreneceklerdir.

Sonuç olarak, Eğitim Fakültesi'ndeki İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi öğretmen adaylarının yazılı iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir dersdir. Bu ders, öğrencileri çeşitli akademik yazma türleriyle tanıştırır ve onlara etkili yazma stratejilerini öğretir. Ayrıca dilbilgisi ve dil öğretimi konularında da bilgi sağlar.

MemurKeşifçisi

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
71
326
53

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nde bazı bölümler, İngilizce dilinde yazılı anlatım dersini içermektedir. Bu ders, öğrencilere yazılı iletişim becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Öğrencilere temel İngilizce dilbilgisi, kelime dağarcığı ve yazma teknikleri öğretilir.

Bu dersin amacı, öğrencilerin yazılı iletişim becerilerini geliştirmektir. Öğrencilerin yazılı metinleri anlama, analiz etme, sentezleme ve eleştirel düşünme becerilerini kullanmaları hedeflenir. Ayrıca, doğru ve etkili bir şekilde yazılı metinler üretebilmeleri için dilbilgisini doğru bir şekilde kullanmayı da öğrenirler.

Yazılı anlatım dersi genellikle öğrencilere çeşitli yazma türleri üzerinde çalışma fırsatı sunar. Öğrenciler, makale yazma, öykü yazma, eleştiri yazma ve rapor yazma gibi farklı türlerde yazılı metinler üretirler. Bu çalışmalar, öğrencilere farklı yazma becerilerini geliştirme şansı verir.

Ayrıca, bu ders sırasında öğrencilere grupta veya bireysel olarak sunum yapma fırsatı da sunulabilir. Bu sunumlar, öğrencilerin sözlü iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi, eğitim fakültesi öğrencilerinin hem öğretmenlik mesleğiyle ilgili yazılı metinleri oluşturma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olurken, hem de genel olarak İngilizce dilini daha etkili bir şekilde kullanmalarını sağlar. Bu ders, öğrencilerin akademik ve profesyonel yaşamlarında yazılı iletişimde başarılı olabilmeleri için önemli bir temel atar.

KiwiStarlight

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
83
1,578
83

İtibar Puanı:

Eğitim Fakültesi'nde yer alan bölümler arasında İngilizce öğretmenliği, İngiliz dili ve edebiyatı ve yabancı dil öğretimi bölümü gibi bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin alan dersleri arasında özellikle İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi yer almaktadır.

İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi, öğrencilere düzgün ve etkili bir şekilde yazılı İngilizce iletişim becerileri kazandırmayı hedeflemektedir. Bu ders kapsamında öğrencilere temel dilbilgisi kuralları, yazı türleri, yazının yapısal unsurları, yazma stratejileri, paragraf geliştirme becerileri gibi konular öğretilir. Ayrıca öğrenciler, örnek metinler üzerinde pratik yapma fırsatı bulurlar ve yazdıkları metinler üzerinde geri bildirim alarak kendilerini geliştirme imkanı elde ederler.

Bu ders aynı zamanda öğrencilerin eleştirel düşünme, araştırma yapabilme ve bilgiyi etkili bir şekilde sunabilme becerilerini geliştirmeye de yardımcı olur. Öğrenciler, çeşitli konular üzerinde düşünme, fikir geliştirme ve bu fikirleri yazılı olarak ifade etme becerilerini kazanır.

İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi, öğrencilerin mesleki hayatta da başarılı olmalarına yardımcı olur. Eğitim Fakültesi mezunu olanlar genellikle öğretmenlik yapacakları için İngilizce öğretme becerileri büyük önem taşır. Yazılı anlatım becerilerini geliştiren öğrenciler, daha iyi öğretmenler olma, ders materyalleri hazırlama ve sınıf içi yazılı iletişim kurma yeteneklerine sahip olurlar.

Sonuç olarak, Eğitim Fakültesi bölümlerinin alan dersleri arasında İngilizce dilinde yazılı anlatım dersi, öğrencilerin yazma becerilerini geliştirmek ve etkili bir şekilde yazılı iletişim kurabilmelerini sağlamak için önemli bir role sahiptir. Bu ders sayesinde öğrenciler, İngilizceyi yazılı olarak etkili bir şekilde kullanabilme yeteneği kazanırken aynı zamanda öğretmenlik kariyerlerinde de başarılı olabilmek için gereken becerileri elde ederler.

Geri
Üst Alt