Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

  • Evet

    Oy: 88 100.0%
  • Hayır

    Oy: 0 0.0%

  • Kullanılan toplam oy
    88

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
705
134,641
93
Cologne/Adana

İtibar Puanı:

Balkon Dekorasyon Önerileri
Balkonlarınızı daha kullanılır ve daha güzel bir görünüme kavuşturmak için bu konumuzda sizler için birkaç tane balkon dekorasyon önerisi vereceğiz. İster küçük ister büyük bir balkona sahip olun doğru dekoratif ürünler ile balkonunuzun görünümünde çok büyük değişikler oluşturabilirsiniz. Şimdi sizin için derlediğimiz örnek Balkon Dekorasyonlarına geçelim.

Sizin de beğendiğiniz veya öneri de bulunmak istediğiniz Balkon Dekorasyon Önerileriniz varsa paylaşabilirsiniz :)Balkon-Dekorasyonu.jpg

Siyah-Beyaz-Balkon-Dekorasyonlari.jpg

Balkon-Dekorasyonlari.jpg

Balkon-Dekorasyon-Onerileri.jpg

cicekli-balkon-dekoraysonu.jpg

Gece-Balkon-Dekorasyonu.jpg

Balkon-Dekorasyon-Ornekleri.jpg

Buyuk-Balkonlar-icin-dekorasyon-ornekleri.jpg

Balkon-Dekorasyonu-Nasil-yapilir.jpg

Balkon-Dekorasyonu-Nedir.jpg

Balkon.jpg

Balkon-Tasarimi.jpg

Balkon-Dekoratifleri.jpg

Balkon-Dekorasyonu-nasil-olmali.jpg

kucuk-balkon-dekorasyonu.jpg

Kucuk-Balkonlar-icin-dekorasyonlar.jpg

Guzel-balkon-dekorasyonu.jpg

Balkon-dekorasyonu-fikirleri.jpg

Balkon-Dekorasyon-Fikirleri.jpg
 

Benzer konular

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
35,750
1,782,891
113
41
Yumurtalık/Adana

İtibar Puanı:

Yaaa aslında insanların ne kadar da güzel balkonları var :D Benim balkonda hiç bir şey yok. Bomboş. terlik bile yok 😂

Balkon Dekorasyon Önerileri ile alakalı mükemmel bir makale!​

 

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,558
680,213
113

İtibar Puanı:

Balkon Dekorasyon Önerileri ile alakalı mükemmel bir makale!​

Harika, bu makale gerçekten Balkon Dekorasyon Önerileri ile ilgilenenler için mükemmel bir kaynak olabilir! Balkonlar, özellikle şehir yaşamında değerli bir alan olarak düşünülmelidir. Bu sebeple, doğru dekorasyon ürünleri ile bir balkonu evinizin bir uzantısı haline getirebilirsiniz.

Makalede verilen örnekler gerçekten ilham verici! Balkonları yeşillendirmek için bitkilerin kullanılması, uygun mobilyaların seçimi ve aydınlatmalarda kullanılan farklı renkler ve stiller ile harika sonuçlar elde edilebilir.

Balkon Dekorasyonu, küçük değişiklikler ile bile büyük fark yaratabildiği için sürekli değiştirilebilir olmalıdır. Bu makalede verilen önerilerin yanı sıra, herkese açık pazarlarda, mobilya mağazalarında ve hatta internette birçok farklı ürün seçeneği var. Kişisel zevklere ve ihtiyaçlara göre yapılan seçimler, büyüklüğüne bakılmaksızın, her türlü balkon için özgün ve kişiselleştirilmiş bir dekorasyon oluşturabilir.

Bu makaleyi okuduktan sonra benim de balkonumda neler yapabileceğim hakkında bir sürü fikir oldu! Yeni bir çevre oluşturmak, şehirdeki yaşama bir mola vermek için balkonlar gerçekten çok değerli. Bu makale, balkon dekorasyonu hakkında çok yönlü ve yaratıcı fikirler sunuyor. Teşekkürler!
 

Döncem Ben Sana

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Haz 2020
15
992
78

İtibar Puanı:

1. Bitkilerle süsleyin: Balkonunuzun tadını çıkarmanın en iyi yollarından biri, birçok bitki ve çiçekle dolu bir bahçe oluşturmaktır. Balkonunuza saksılar ve çiçekler eklemek, sadece renkli bir ortam oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda havayı tazeleyerek daha keyifli hale getirir.

2. Atık malzemeleri kullanın: Atık malzemeleri balkonunuzun dekorasyonu için kullanarak hem çevre dostu hem de harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Örneğin, bir paleti bir koltuk, bir sehpa veya bir çiçeklik olarak kullanabilirsiniz.

3. Öncelikle oturmayı düşünün: Balkonunuzda oturup rahatlayabileceğiniz bir alan yaratmak için sandalyeler, minderler ve minderler eklemek harika bir fikir olabilir. Geniş bir balkonunuz varsa, tüm bir açık hava oturma grubu eklemeyi düşünebilirsiniz.

4. Işıklandırmayı unutmayın: Balkonunuzu özellikle geceleri daha romantik ve sıcak bir alan haline getirmek istiyorsanız, farklı ışıklandırma seçenekleri düşünebilirsiniz. Örneğin, duvar lambaları veya küçük mumlar balkonunuzda harika görünebilir.

5. Alanı etkili kullanın: Balkon: dekorasyonu planlarken, alanı daha etkili kullanmak için çözümler düşünebilirsiniz. Örneğin, çiçeklikleri yükseğe yerleştirerek yer kazanabilir, duvar kenarını raflarla kullanarak depolama alanı ekleyebilir veya duvarların bir kısmını kapatarak daha özel bir alana dönüştürebilirsiniz.

6. Duvarda bir sanat eseri: Balkonunuzda duvarlarınıza güzel bir sanat eseri veya fotoğraf sergilemek, balkonunuzu kişiselleştirmenin harika bir yoludur. Çerçeve renklerini balkonunuzdaki diğer dekora uyacak şekilde seçin ve harika bir görünüm elde edin.

7. Renklendirin: Balkon dekorasyonunuzda renkler kullanarak canlı bir görünüm yaratabilirsiniz. Çiçeklerinizde ve aksesuarlarınızda renk tonlarını düşünebilir ve balkonunuzun sosyal bir alan gibi hissettirecek canlı ve neşeli bir hava elde edebilirsiniz.
 

Dora

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
53
1,656
83

İtibar Puanı:

1. Bitkiler ve çiçekler: Balkonunuzu yeşillendirmek için bitkiler ve çiçekler kullanabilirsiniz. Saksılarda veya askılı çiçekliklerde, balkonunuzun tarzına uygun bitkiler ve çiçekler seçebilirsiniz.

2. Mobilyalar: Balkonunuzda oturmak ve dinlenmek için uygun mobilyalar seçin. Katlanabilir sehpa ve sandalyeler, masa ve sandalyeler veya bahçe mobilyaları gibi seçenekler arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

3. Aydınlatma: Balkonunuzda romantik bir atmosfer yaratmak için uygun aydınlatma seçenekleri kullanabilirsiniz. Fenerler, mumlar veya duvar lambaları kullanarak balkonunuzu aydınlatabilirsiniz.

4. Zemin kaplaması: Balkonun zeminini yenileyerek balkonunuzun görünümünü değiştirebilirsiniz. Ahşap kaplama, şık bir görünüm sağlarken ahşap dokusu da hissettirir. Ayrıca çimi taklit eden zemin kaplamaları da tercih edebilirsiniz.

5. Perdeler: Balkonunuzu daha özel ve romantik hale getirmek için perdeler kullanabilirsiniz. Balkonunuzun tarzına uygun kumaşlar kullanarak daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

6. Duvar dekorasyonu: Balkonunuzun duvarlarını dekore ederek göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Tablolar, duvar süsleri veya ayna gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz.

7. Halılar: Balkonunuzu daha sıcak bir hale getirmek için halılar kullanabilirsiniz. Bahçe halıları veya tercih edeceğiniz halı modelleri ile balkonunuzda daha keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

8. Küçük alanlar yaratın: Balkonunuzu daha kullanışlı hale getirmek için küçük alanlar yaratabilirsiniz. Askılı raflar, çiçeklikler, sehpa ve sandalyeleri düzenli bir şekilde kullanarak daha rahat bir görüntü elde edebilirsiniz.

9. Duvar çizimleri: Duvarlara kabartmalı çizimlerle balkonunuzda daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvarlarda kaplama veya duvar çizimleri gibi dekorasyon önerileri arasından seçim yapabilirsiniz.

10. Balkonunuzu doğanın bir parçasına dönüştürün: Doğal görünüm sevenler balkonlarına bitki ve ağaçlar ekleyebilir. BU şekilde balkonlar doğanın bir parçasına dönüşecek.

Birbirinden farklı böyle onlarca dekorasyon önerisi ile balkonlar kusursuz bir görünüm kazanıyor.
 

Evaeao

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
17 Ara 2022
41
1,291
83

İtibar Puanı:

1. Bitki ve çiçeklerle dolu bir bahçe havası yaratın: Balkonunuza çiçekler, bitkiler ve bitki kutuları ekleyerek doğa ile iç içe bir görünüm elde edebilirsiniz. Hem göz alıcı bir dekor hem de oksijen kaynağı olarak balkonunuzu güzelleştirmiş olursunuz.

2. Dikiş, örgü veya boyama işleri yapmak için bir çalışma alanı oluşturun: Balkonunuzda kendinize bir masalı bir sandalye ve bir masaya yer açarak, el işleri yapmak, okumak veya yazmak için kendinize bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

3. Güneşe ve havaya açık bir alan oluşturun: Balkonunuzu güneşli ve ferah bir alana dönüştürmek için basitçe birkaç tabure veya sandalye ile bir oturma alanı hazırlayabilirsiniz. Bu alanda keyifli bir kahve ya da kitap molası vermek için bolca alanınız olabilir.

4. Askılı çiçek askıları kullanın: Balkonunuzda yer kısıtlaması varsa, çiçek askılarını kullanarak yere alan açabilirsiniz. Çiçek kokusunun havada yayıldığı bir alan, balkonunuza huzur getirecektir.

5. Balkonunuzu renklendirin: Balkonunuzu renkli minderler, çiçekler, soyacılar ya da duvar süsleri kullanarak renklendirebilirsiniz. Renkler huzur ve mutluluk verir, doğal olarak her türlü dekorasyonun ana unsuru haline gelebilir.

6. Balkonunuzun duvarını tablo ya da fotoğraf galerisi yapın: Balkonunuzun duvarına kişisel eserlerinizi ya da sevdiğiniz manzaraların fotoğraflarını asarak, özgün bir sanat galerisi görünümü elde edebilirsiniz.

7. Koltuk, sandalye veya hamak kullanın: Balkonunuzu rahatça oturabilmeniz için, koltuk veya sandalye kullanabilirsiniz. Ayrıca daha rahat bir deneyim için, kıvrılmış bir hamakta uzanabilirsiniz. Bu, balkonda bir kitap okurken yaslanacağınız çiçek ve bitkileri izlemenize olanak tanır.

8. Balkonunuzu aydınlatın: Balkonunuzda romantik bir atmosfer yaratmak için, güzel aydınlatma sistemleri kullanabilirsiniz. Balkonunuz sıcak bir ışıkla aydınlanarak, günümüzde güzel bir etki yaratabilir.

9. Balkonunuzu bir yemek veya bar için kullanın: Balkonunuzu etrafta birkaç sandalye, bir masa ve bir bar taburesi ile ergonomik bir şekilde döşeyerek, öğle yemeği veya kokteyl saatleri için kullanabilirsiniz.

10. Camlı bir balkon elde edin: Balkonunuzun dokusunu değiştirmeden, sıcağı kışın soğuğunu tamamen tahliye ederek, camların kullanıldığı bir balkon elde edebilirsiniz. Bu şekilde, balkonunuz imkanlarını soğuk havalarda bile kullanabilirsiniz.
 

JamesWrany

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
27 Haz 2022
33
938
83

İtibar Puanı:

1. Bitkilerle Canlandır: Balkonunuzun farklı köşelerine çiçek ve bitki grupları yerleştirerek doğal bir ortam elde etmek için kullanın. Bitkilerinize şık saksılar seçerek dekorasyonunuza uygun bir görünüm sağlayabilirsiniz.

2. Yemek Alanı Oluşturun: Balkonunuzu bir yemek alanına dönüştürmek için, küçük bir masa ve sandalyeler veya bar tabureleri kullanabilirsiniz. Renkli masa örtüleri veya minderler kullanarak boş alana renk katabilirsiniz.

3. Kullanışlı Rafa Sahip Olun: Duvarınıza asacağınız bir rafla balkonunuzu düzenleyin. Rafları bahçe mobilyaları, çiçekler, biblolar veya kitaplar gibi dekoratif öğelerle donatabilirsiniz.

4. Aydınlatma Seçenekleri: Balkonunuzu aydınlatmak için, şık dekoratif lambalar, mumlar veya ışık halkaları tercih edin. Balkonunuzun doğru aydınlatması güzel bir akşam geçirmenize yardımcı olabilir.

5. Serinletici Gölge: Güneşli yaz günlerinde gölgelik alanlar çok önemlidir. Balkonunuzda saydam renkli perde veya şık bir güneş balkon tentesi kullanarak serinletici bir gölgelik sağlayabilirsiniz.

6. Minimalist Tasarım: Az eşya kullanımı minimalist bir balkon tasarımı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sade bahçe mobilyaları, seçili bitkiler ve yastıklar balkonunuzun narin dokunuşunu tamamlayabilir.

7. İlgi Çekici Duvarlar: Balkonunuzda dekoratif duvar kağıdı veya boyalarla yaratıcı bir dokunuş sağlayabilirsiniz. Enerjik çiçek desenleri veya grafikler, balkonunuzun renkli bir havası olmasını sağlayabilir.

8. Yaratıcı Sehpalıklar: Balkonunuzu birbirinden farklı renklerde puf veya sehpalıklar kullanarak canlandırabilirsiniz. Özellikle lüks bir havayı elde etmek için altın rengi metal sehpalıklar kullanabilirsiniz.

9. Günün Keyfini Çıkarın: Küçük kitaplar, kahve fincanları veya ufak bir radyo ile, balkonunuzda uzanarak günün keyfini çıkarabilirsiniz. Rahat yastıklı bahçe mobilyaları tercih edin.

10. Denizci Temalı Tasarım: Balkonunuzu denizci temalı bir dekorasyonla süsleyerek, tatilin keyfini evinizde yaşayabilirsiniz. Mavi ve beyaz ağırlıklı yastıklı yer minderi veya iskemle, demir kumbaralar, lüks ticari ıvır zıvır, hatta bir balık ağı bile balkonunuzda tekne gibi hava yaratabilir.
 

Gökçek

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
49
1,524
83

İtibar Puanı:

1. Oturma Grubu: Balkonunuzda bir oturma grubu oluşturarak canlı ve hareketli bir ortam yaratabilirsiniz. Bu amaçla, rahat bir koltuk takımı veya minderler kullanabilirsiniz.

2. Bitki Düzenlemeleri: Balkonunuzda bitki düzenlemeleri yaparak yeşil bir atmosfer yaratabilirsiniz. İster duvara monte edilmiş saksılar, ister raylı sistemler kullanın, balkonunuzu yeşil bir cennete dönüştürebilirsiniz.

3. Aydınlatma: Balkonunuza birkaç aydınlatma noktası ekleyerek romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Renkli lambalar, mumlar veya sarkıt tavan lambaları gibi fikirler deneyebilirsiniz.

4. Renkli Aksesuarlar: Balkonunuzda renkli aksesuarlar kullanarak canlı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Örneğin, renkli bir kilim, dantel perdeler, çiçek desenli yastıklar gibi dekoratif unsurlardan faydalanabilirsiniz.

5. Sebzelerinizi Yetiştirin: Balkonunuzda sebzelerinizi yetiştirebilirsiniz. Küçük bahçe için uygun olan domates, biber, salatalık gibi sebzeleri ekerek hem hobi edinebilir hem de balkonunuzu canlandırabilirsiniz.

6. Kapalı Balkonlar için Çiçekli Mobilyalar: Kapalı balkonlar için metal oymalı sandalyeler veya masalar kullanmak oldukça cesur bir seçim olabilir. Bu malzemelerin hemen hemen her rengi mevcuttur ve dekorasyonunuza zarif bir havayı katmanızı sağlar.

7. Deniz Manzarası: Balkonunuzda deniz manzarası varsa, denizle uyumlu ürünleri kullanarak dekorasyonunuza birkaç nüans katabilirsiniz. Renkli motifli yastıklar, plaj hasırları, deniz kabukları gibi aksesuarlarle küçük ama armağan dolu bir atmosfer yaratabilirsiniz.
 

SevgiTutcalı

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ara 2019
34
8,676
83

İtibar Puanı:

- Balkonunuzda yeterli alanınız varsa, küçük bir bahçe oluşturabilirsiniz. Saksılarda çiçekler, bitkiler veya sebzeler yetiştirebilirsiniz.
- Balkonunuzu bir oturma odası gibi düşünerek, rahat bir mobilya seti koyabilirsiniz. Balkonunuzda keyifle zaman geçirmek için hoş bir alan yaratın.
- Balkonunuzun duvarlarına, saksılara veya bir pergolaya asabileceğiniz renkli ışıklarla ortamınıza biraz romantizm ve sıcaklık katabilirsiniz.
- Balkonunuzu bir bayrak veya kır çiçekleri süsleyebilir, romantik bir görünüm elde edebilirsiniz.
- Balkonunuzun içindeki alanı etkin şekilde kullanmak için dolaplar veya raflar kurabilirsiniz. Bir mini kitaplık, bir çiçeklik veya dekor için ilginizi çeken başka şeyler ekleyebilirsiniz.
- Sade beyaz veya pastel renklerde perde veya tül kullanarak, balkonunuza biraz şıklık katın.
- Balkonunuzda mümkünse bir barbekü veya mangal kurabilirsiniz. Bir Noel partisi gibi bahar veya yaz akşamlarında arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.
- Balkonunuzun kapısı veya duvarlarını, boyama veya yeniden kaplamayla yenileyebilirsiniz. Bir parça rahatlatıcı bir balkon için mükemmel bir fikir olarak muhteşem bir yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.
 

Hüseyin Akgül

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
92
557
83

İtibar Puanı:

Balkonlar, evlerin güzel ve kullanışlı bir parçasıdır. Balkonlarınızı kullanışlı ve rahatlatıcı bir mekan haline getirmek için aşağıdaki fikirlerden yararlanabilirsiniz:

1. Bitki ve Çiçekler: Balkonunuzda bitki ve çiçeklerle renkli bir alan yaratabilirsiniz. Dar alanınız olsa bile duvara asılabilen çiçek saksıları ile ferahlık katabilirsiniz.

2. Oturma Alanı: Balkonunuzda bir oturma alanı oluşturmak için küçük bir masa ve sandalyelerle kullanışlı bir alan kolayca yaratılabilir.

3. Renkli Minderler ve Aksesuarlar: Oturma alanınızı canlandırmak için minder, yastık ve örtü gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Renkli aksesuarlar kullanarak balkonunuzda farklı bir hava yaratabilirsiniz.

4. Aydınlatma: Balkonunuzu gece de kullanmak isterseniz, aydınlatma seçenekleri ile hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Maranki veya şişe şeklindeki ışıklandırma ürünleri ile balkonunuzu renklendirebilirsiniz.

5. Cam Filmleri: Balkonlarınızın yanlarındaki telleri veya pencereleri cam filmleri ile süsleyerek, balkonunuzun güvenliğini arttırırken estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

6. Duvar Kağıtları: Dar balkonlarınızı duvar kağıtları ile süsleyebilirsiniz. Duvar kağıdı ile balkonunuzda kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

7. Masa ve Hobi Köşesi: Balkonunuzda hobi yapmak isterseniz, bir masa ve sandalye takımı ile hobi köşesi oluşturabilirsiniz.

Balkonlarınızda yukarıda bahsedilen öğeleri kullanarak rahat, konforlu ve güzel bir alan yaratabilirsiniz.
 
Geri
Üst Alt