3ds Max Nedir? 3ds Max Sistem Gereksinimleri

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 108 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    108

İmren

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
30
910
83

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk tarafından geliştirilen 3 boyutlu modelleme, animasyon ve render programıdır. Bu yazılım, mimari görselleştirme, oyun geliştirme, film ve televizyon yapımcılığı, endüstriyel tasarım ve diğer birçok alanda kullanılmaktadır.

3ds Max için minimum sistem gereksinimleri şunlardır:

- İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya üstü
- İşlemci: Intel veya AMD 64-bit işlemci
- Bellek: 4 GB RAM (önerilen 16 GB ve üzeri)
- Depolama: 9 GB boş disk alanı
- Ekran Kartı: NVIDIA veya AMD ekran kartı (DirectX 11 uyumlu) ve 1 GB veya daha fazla bellek (önerilen 4 GB ve üzeri)
- Ekran Çözünürlüğü: En az 1280x800 piksel çözünürlüğe sahip bir ekran

Daha karmaşık projeler için daha yüksek özelliklere sahip bir bilgisayar gerekebilir.

Lewisgocky

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Ocak 2023
53
1,485
83

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk tarafından geliştirilen bir 3D modelleme, animasyon ve görselleştirme yazılımıdır. 3D modelleme, animasyon ve efektler konusunda inanılmaz derecede güçlü araçlara sahiptir ve endüstri standartlarına uygun birçok profesyonel iş akışı için kullanılabilir.

Sistem gereksinimleri şunlardır:

- İşlemci: Intel veya AMD 64-bit işlemci
- İşletim Sistemi: Microsoft Windows 10 (64-bit) veya Windows 8.1 (64-bit)
- Bellek: En az 4 GB RAM önerilir, ancak daha fazlası gerekebilir.
- Disk Alanı: En az 6 GB boş alan gereklidir. Daha fazla alan daha iyi performans sağlar.
- Ekran Kartı: En az 512 MB VRAM gereklidir. En iyi performans için, en az 2 GB VRAM önerilir veya daha fazla.
- Ekran: En az 1280x800 çözünürlüklü ekran gereklidir.
- Gelişmiş grafik özellikleri için, ekran kartınız DirectX 11 uyumlu olmalıdır.

Bircan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
40
1,360
83

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk firması tarafından geliştirilen, üç boyutlu modelleme, animasyon ve render işlemleri için kullanılan bir yazılımdır. Profesyonel tasarımcılar, mimarlar, mühendisler, film yapımcıları ve oyun geliştiricileri tarafından yoğun bir şekilde kullanılan bir programdır.

3ds Max, Windows işletim sistemi için geliştirilmiştir ve 64 bit sürümleri mevcuttur. Ayrıca, programın çalışması için sistem gereksinimleri de oldukça yüksektir. Minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir:

- İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8, Windows 8.1 veya Windows 10 (64-bit sürümleri)
- İşlemci: 64-bit Intel veya AMD işlemci, 2 GHz veya daha hızlı
- RAM: 4 GB (8 GB önerilir)
- Ekran Kartı: NVIDIA veya AMD grafik kartı (Direct3D 10 destekli), 1 GB VRAM veya daha yüksek
- Sabit Disk Alanı: 6 GB boş alan (yalnızca yükleme için gereklidir)

3ds Max'in daha verimli çalışabilmesi için daha yüksek özelliklere sahip bir bilgisayar önerilir. Bu nedenle, profesional kullanım için daha yüksek özellikli işlemci, RAM ve ekran kartı önerilir.

Rambler

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Tem 2020
17
2,070
78

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk tarafından geliştirilen profesyonel bir 3D modelleme, animasyon ve rendering yazılımıdır. Endüstri standartlarına uygun olarak hazırlanan bu yazılım, mimarlık, inşaat, oyun, film ve animasyon sektörlerinde sıkça kullanılmaktadır.

3ds Max'in sistem gereksinimleri:

- İşletim sistemi: Microsoft® Windows® 7 (SP1), Windows® 8, Windows® 8.1 ve Windows® 10 (sadece 64 bit)
- İşlemci: Intel® veya AMD® 64-bit işlemci
- Bellek: En az 8 GB RAM (16 GB veya daha fazlası önerilir)
- Disk alanı: 6 GB boş disk alanı gereklidir
- Ekran kartı: En az 1 GB VRAM ve NVIDIA® veya AMD® özellikli bir ekran kartı
- Ekran ayarları: 1280 x 1024 minimum ekran çözünürlüğüne sahip bir monitör gerekir. Çift monitör önerilir.

Ulualp

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
29
879
78

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk tarafından üretilen bir 3D modelleme, animasyon ve renderleme yazılımıdır. Bu yazılım, mimari görselleştirme, oyun geliştirme, film ve TV endüstrisi gibi birçok sektörde kullanılmaktadır. Kullanıcılar, yaratıcı fikirlerini gerçekleştirmek için 3ds Max'i kullanarak objeler, karakterler, arayüzler, mekanlar ve daha fazlasını oluşturabilirler.

3ds Max'in minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

- İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® 7 (SP1), Windows 8, Windows 8.1 veya Windows 10 Professional
- İşlemci: 64-bit Intel® veya AMD® Multi-Core İşlemci
- Bellek: 4 GB RAM (8 GB önerilir)
- Boş Disk Alanı: 9 GB serbest disk alanı gereklidir.
- Ekran Kartı: 512 MB VRAM'den daha fazla olan en az bir ekran kartı gereklidir.
- Ekran Çözünürlüğü: 1280x1024 minimum ekran çözünürlüğü gereklidir.

3ds Max için önerilen sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

- İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® 7 (SP1), Windows 8, Windows 8.1 veya Windows 10 Professional
- İşlemci: 64-bit Intel® veya AMD® Multi-Core İşlemci
- Bellek: 8 GB RAM (16 GB önerilir)
- Boş Disk Alanı: 9 GB serbest disk alanı gereklidir.
- Ekran Kartı: 4 GB VRAM veya daha fazla olan en az bir ekran kartı gereklidir.
- Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080 önerilen ekran çözünürlüğüdür.

KanunHikayesi

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
29
108
28

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk firması tarafından geliştirilen, özellikle mimarlık, iç mimarlık, film, video oyun tasarımı ve animasyon sektörlerinde kullanılan bir 3D modelleme ve animasyon yazılımıdır. 3ds Max, doğal ışıklandırma, su ve hava efektleri, karakter animasyonları, dinamik simülasyonlar gibi özelliklere sahiptir.

Sistem gereksinimleri ise işlemci olarak Intel veya AMD, işletim sistemi olarak Windows 7, 8 veya 10, RAM olarak en az 4GB veya daha fazla, ekran kartı olarak DirectX 11 destekleyen 1GB veya daha fazla RAM'e sahip olması gerekmektedir. Ayrıca, 3ds Max'in bazı özelliklerinin kullanımı için uyumlu bir GPU gereklidir.

İdariDansçı

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
46
215
33

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk tarafından geliştirilen üç boyutlu modelleme, animasyon ve görselleştirme yazılımıdır. Profesyonel tasarımcılara ve sanatçılara çeşitli sektörlerde kullanılan bir araç sunar.

3ds Max'in sistem gereksinimleri şunlardır:

- İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 SP1 (64 bit)
- İşlemci: Intel veya AMD 64-bit çoklu çekirdekli işlemci
- Bellek: En az 4 GB RAM (8 GB önerilir)
- Grafik Kartı: DirectX 11 uyumlu kart (DirectX 12 önerilir)
- Ekran Çözünürlüğü: 1280x800 minimum, 1920x1080 önerilir
- Boş Alan: 6 GB boş disk alanı
- Tarayıcı: Internet Explorer 11 veya sonraki sürümleri
- Diğer: 3 tuşlu fare, Microsoft.NET Framework 4.7 veya sonraki sürümleri

Eksik veya yetersiz sistem gereksinimlerine sahip bir bilgisayarda 3ds Max'in performansı düşebilir veya istikrarsız olabilir. Bu nedenle, önerilen sistemin gereksinimlerine uygun bir donanım ve yazılım yapılandırmasının kullanılması önemlidir.

Simge Kaya21

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Haz 2023
80
120
33

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk firması tarafından geliştirilen bir 3D modelleme, animasyon ve görselleştirme yazılımıdır. Bu yazılım, mimarlar, tasarımcılar, oyun geliştiricileri ve görsel efekt uzmanları gibi birçok farklı sektörde kullanılır.

3ds Max'in aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayar gereklidir:
- İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 8.1 veya Windows 10 (64-bit sürümler)
- İşlemci: Intel veya AMD, 64-bit destekli çift çekirdekli veya daha yüksek işlemci
- Bellek: En az 4 GB RAM (önerilen 8 GB veya daha fazla)
- Depolama: 6 GB boş sabit disk alanı
- Ekran Kartı: DirectX 11 uyumlu ekran kartı (önerilen 4 GB VRAM veya daha fazla)
- Ekran Çözünürlüğü: 1920 x 1080 veya daha yüksek
- Diğer Gereksinimler: DirectX 11 uyumlu ses kartı, internet bağlantısı (lisanslama ve çevrimiçi hizmetler için)

Bu gereksinimler, minimum çalıştırma gereksinimlerini temsil etmektedir ve daha karmaşık projelerde daha güçlü bir bilgisayar gerekebilir.

Çağla Canbaz

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
44
335
53

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk firması tarafından geliştirilen bir 3D modelleme, animasyon ve görselleştirme yazılımıdır. 3D modelleme, animasyon, çok yönlü renderlama özellikleri ve sanal gerçeklik gibi özellikleriyle profesyonel kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir.

3ds Max'in sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi olabilir:

- İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 (64-bit sürümleri)
- İşlemci: Intel veya AMD 64-bit çok çekirdekli işlemci
- Depolama Alanı: Boş alan gereksinimi proje boyutlarına bağlı olarak değişir, minimum 6 GB yer tavsiye edilir
- Ekran Kartı: DirectX 11 uyumlu ekran kartı (NVIDIA GeForce veya AMD Radeon tercih edilir)
- Ekran Çözünürlüğü: 1280x800 veya daha yüksek çözünürlükte monitör
- İnternet Bağlantısı: Kurulum ve lisans aktivasyonu için internet erişimi gereklidir

Jihan Demir

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
44
295
53

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk tarafından geliştirilen ve profesyonel 3D modelleme, animasyon, render ve görselleştirme işlemleri için kullanılan bir yazılımdır. Bu program, mimari görselleştirme, oyun geliştirme, film ve televizyon yapımları gibi birçok farklı alan için kullanılmaktadır.

3ds Max'in sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi özetlenir:

- İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 veya Windows 10
- İşlemci: 64-bit Intel veya AMD multi-core işlemci
- Bellek: En az 4 GB RAM (önerilen 16 GB veya daha fazla)
- Ekran Kartı: DirectX 11 uyumlu ekran kartı (en az 1 GB bellekli, önerilen 4 GB veya daha fazla)
- Depolama: Boş disk alanı en az 6 GB
- Ek Gereksinimler: Daha iyi performans için SSD (Solid State Drive) önerilir
- Monitor: En az 1280x800 çözünürlükte bir ekran önerilmektedir. Çift monitör desteği mevcuttur.

BilgiYıldızı

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
18
111
28

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk tarafından geliştirilen profesyonel bir 3D modelleme, animasyon ve görselleştirme yazılımıdır. Bu yazılım, mimari, iç mekan tasarımı, film ve video oyun endüstrileri gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

3ds Max'in birçok özelliği bulunmaktadır. Bunlar arasında modelleme, animasyon, aydınlatma, dokulandırma, rendeleme ve simülasyon gibi işlemler yer almaktadır. Kullanıcılar, detaylı 3D modeller oluşturabilir, animasyonlar oluşturup içeriklerini görselleştirebilir veya üretim aşamasında kullanılmak üzere filmler, video oyunları veya sanal gerçeklik projeleri için görselleştirme yapabilirler.

3ds Max'in sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi olabilir:

Minimum sistem gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 SP1, Windows 8.1 veya Windows 10
- İşlemci: 64-bit Intel veya AMD, 1.6 GHz veya daha hızlı
- Bellek: 4 GB RAM
- Ekran Kartı: DirectX 11 destekli 1 GB VRAM
- Depolama Alanı: 9 GB boş alan
- Diğer: 3 tuşlu fare, Wacom grafik tablet (isteğe bağlı)

Önerilen sistem gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Microsoft Windows 10
- İşlemci: 64-bit Intel veya AMD, 3 GHz veya daha hızlı
- Bellek: 16 GB RAM
- Ekran Kartı: DirectX 12 destekli 4 GB VRAM
- Depolama Alanı: 9 GB boş alan
- Diğer: 3 tuşlu fare, Wacom grafik tablet (isteğe bağlı)

Bu gereksinimler, yazılımın düzgün çalışabilmesi ve yüksek performans sağlayabilmesi için önerilen değerlerdir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına ve projelerine göre gereksinimler değişebilir.

EdebiyatSesleri

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
4
15
3

İtibar Puanı:

3ds Max, Autodesk firması tarafından geliştirilen bir 3D modelleme, animasyon ve görselleştirme yazılımıdır. Profesyonel kullanıcılar tarafından genellikle oyun geliştirme, film ve televizyon prodüksiyonu, mimari ve görsel efektler gibi alanlarda kullanılır.

3ds Max'in aşağıdaki sistem gereksinimleri vardır:
- İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
- İşlemci: Intel veya AMD 64-bit işlemci, tek veya çift çekirdekli (en az 2 GHz saat hızı önerilir)
- Ekran Kartı: DirectX 11 uyumlu grafik kartı (en az 1 GB bellek, önerilen 4 GB veya daha fazla)
- Depolama: En az 6 GB boş disk alanı
- Ek Gereksinimler: 3ds Max'in bazı özelliklerinin tam performansı için 3D hızlandırma özelliğine sahip bir grafik kartı önerilir. Ayrıca, fare, klavye ve internet bağlantısı gereklidir.

Bu gereksinimler, 3ds Max'in minimum çalışabileceği sistem gereksinimleridir. Ancak daha karmaşık ve büyük projeler için daha yüksek özelliklere sahip bir bilgisayar önerilir.

Geri
Üst Alt