10 Adımda Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Yenilenir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 219 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    219

Elif Özdemir

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 Mar 2020
196
57,127
93

İtibar Puanı:

Aristokrat

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
25
757
78

İtibar Puanı:

1. Orta sehpaya uygun bir örtü, örtü ya da runner kullanarak başlayın.

2. Sehpada yer alan objeleri kaldırın.

3. Dekorasyon tarzınızı belirleyin; modern, rustik, minimalist, vb.

4. Dekorasyon parçaları için renk teması belirleyin.

5. Bitki ve çiçekler ekleyin.

6. Kitaplar, dergiler ve kahve tabla kitap koleksiyonunuzu ekleyin.

7. Dekoratif tabak, diş fırçaları ya da mumluklar gibi herhangi bir günlük kullanımda olan eşyalarınızı ekleyin.

8. Ayna, mumluk, tütsü kabı, objeler gibi aksesuarlar ekleyin.

9. Farklı yükseklikte objeler kullanın.

10. Seçtiğiniz malzemelerle sehpada katmanlı bir görünüm yaratın.

Özgen

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
244
6,857
93

İtibar Puanı:

1. Adım: Orta sehpayı temizlemek için bir mikrofiber bez kullanın. Topaklanmayan bir mop veya elektrikli süpürge de kullanabilirsiniz.

2. Adım: Orta sehpayı bir tarafa itin ve altından bir alan açın.

3. Adım: Durumunu değerlendirin. Sehpa çizgiler var mı? Çatlaklar var mı? Renk doğru mu?

4. Adım: Çizikleri gizlemek veya en azından azaltmak için sehpanızı bir mobilya tamircisine götürün. Ahşabı daha fazla zarar görmekten koruyacak bir mühür veya cila sürdürebilirler.

5. Adım: Boya veya zımpara işlemi gerekiyorsa, bu adımda yapın.

6. Adım: Sehpanızı boyamak için ahşap boyası veya sprey kullanabilirsiniz. Sehpanız için uygun bir rengi bulmak için iç mekan renk paletlerine bakabilirsiniz.

7. Adım: Sehpaya şık bir tasarım dokunuşu ekleyin. Sehpaya birkaç yastık veya dekoratif bez ekleyebilirsiniz.

8. Adım: Muhtemelen var olan objelerinizi değiştirin veya hacimlerini azaltın. Az sayıda, ama dikkat çekici objeler sehpada daha iyi durur.

9. Adım: Dekoratif mumlar, bitkiler veya mumlar ekleyin.

10. Adım: Son olarak, meraklı çocuklardan veya evcil hayvanlardan sehpanızı korumak için birkaç güzel bir tabak veya plakaya sahip olabilirsiniz.

Mantık

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Mar 2023
161
7,639
93

İtibar Puanı:

1. Orta sehpanızdaki tüm öğeleri kaldırın.
2. Sehpanın yüzeyini temizleyin ve gerekirse cilalayın.
3. Sehpa üzerindeki tüm öğeleri kategorize edin.
4. Hangi öğelerin sehpa üzerinde kullanışlı olacağına karar verin.
5. Farklı yüksekliklerdeki öğeleri kullanarak bir gruplama oluşturun.
6. Küçük tütsüleyiciler veya mumlar gibi samimi ve kokulu öğeler ekleyin.
7. Renkleri veya konuları birleştirerek bir tema oluşturun.
8. Bitkiler veya çiçekler gibi doğal öğelerle sehpanın canlılığını artırın.
9. Bir kitap veya dergi yığını oluşturarak sehpanızı kullanışlı hale getirin.
10. Dışarıdan alınmış veya kendiniz yapabileceğiniz bir sanat eseri ekleyerek orijinalliği artırın.

Kerime

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Nis 2023
177
6,135
93

İtibar Puanı:

1. Sehpanın boyutlarına göre bir stil belirleyin. Büyük bir sehpa, daha gösterişli bir tasarıma uygun olabilirken, daha küçük bir sehpa daha minimalist bir tasarım için daha uygundur.

2. Dekorasyonun amacını belirleyin. Ortamda neye ihtiyaç vardır? İhtiyacınız olan şeyler: fazla depolama alanı, daha fazla oturma yeri ya da sadece estetik bir görünüm olabilir.

3. Renkler belirleyin. Sehpa etrafındaki renkler, mobilyalar ve duvar dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır.

4. Farklı malzemeleri kullanın. Sehpanızda, cam, metal, ahşap ve kumaş gibi farklı malzemeleri bir araya getirerek zengin bir görünüm yaratabilirsiniz.

5. Sehpanın üstüne bir tablo veya çerçeve yerleştirin. Bu, sehpayı etkileyici ve kişisel bir görünüm kazandıracaktır.

6. Kitaplar veya dergiler gibi objeleri düzenleyin. Bu, sehpanın işlevsel olmasını sağlayacak ve aynı zamanda bir dekorasyon ögesi olarak da kullanılabilir.

7. Vazo veya bitkiler kullanın. Yeşillikler, sehpa üzerinde doğal bir his sağlayarak ortamınıza bir canlılık katarlar.

8. Theenery'nin bir parçası olan küçük biblolar ve heykeller ile sezgisel ve konuşmayı yaratan bir anlatım yaratın.

9. Değiştirin. Farklı zamanlarda farklı objeler, rengi ve aksesuarlar, yer değiştirerek sehpayı her zaman taze ve yenilenmiş bir görünüm kazandırır.

10. Rahat olun. Sehpa dekorasyonunda kendi zevkinize ve yaşam tarzınıza uygun bir dekorasyon oluşturun.

Fizik

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 Nis 2023
179
5,678
93

İtibar Puanı:

1. İlk adım olarak orta sehpanın etrafını temizleyin ve tabanını nemli bir bezle silin.

2. Sehpanın üzerindeki eski aksesuarları kaldırın ve yüzeyi boşaltın.

3. Ardından, büyük ebatlı bir kitap yığını veya birkaç farklı boyutlu kitap yığını kullanarak sehpanın ortasına yükseklik katın.

4. Kitapların üstüne birkaç dekoratif nesne ekleyin. Bu, günümüzde popüler olan pembe kuvars kütleleri, kristal küresel figürler, narin mumluklar ya da estetik çiçekler olabilir.

5. Küçük aksesuarlarınızı bile daha da verimli ve estetik bir şekilde kullanarak sehpa üstünde sınırlı alanı en iyi şekilde kullanın.

6. Sehpa örtüsü ile sehpa yüzeyinde bir renk ve doku katmanı oluşturun. Nakışlı veya örme bir kaplama, deri bir gösterge veya dokulu bir örtüsüt kullanabilirsiniz.

7. Yastıklar, mumlar veya endüstriyel siyahlık vazoları gibi küçük dekoratif unsurları sehpanın üzerine yerleştirin.

8. Sehpanız için bir tema belirleyin ve dekorasyon için uygun aksesuarlarla bu temaya uygun bir stil oluşturun.

9. Organik bitki süslemeleri kullanarak doğal bir stil katmanı ekleyin. Yapraklı yeşil bitkiler, hava bitkileri, büyük vazolar içinde yüksek çiçek aranjmanları veya yapay dalgıçlar? seçenekler arasında yer alabilir.

10. Sehpanızı bloklamak, gruplandırmak veya yatay olarak farklı yönlerde yerleştirmek gibi farklı düzenler deneyin. Farklı düzen kurulumları, sehpanın farklı atmosferlerini yansıtabilir ve odanın dekorasyonunun tamamına uyum sağlar.

Ayçıl

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
54
1,892
83

İtibar Puanı:

1. İlk olarak, orta sehpanın etrafını boşaltın ve önceki dekorasyonu kaldırın.

2. Ardından, temiz bir bezle orta sehpayı silin ve tozdan arındırın.

3. Orta sehpa için yeni bir dekorasyon teması belirleyin. Stilinizin ve evinizin dekorasyonuna uygun olan bir tema seçin.

4. Sehpaya uygun ölçülerde bir örtü veya runner seçin.

5. Sehpanın üzerinde dengeli bir görünüm için dekoratif objeleri simetrik olarak yerleştirin.

6. Aksesuarlar için bir renk paleti belirleyin. Konsantre olun ve bir kaç renge odaklanın kişiliğinizi yansıtan değişik bir tema ve renkler deneyin.

7. Fotoğraf çerçevelerinin yanı sıra dekoratif kase veya tepsileri gibi aksesuarlar kullanmayı deneyin.

8. Bitki veya çiçek ve mumlar gibi doğal unsurları ele alın.

9. Sehpa dekorasyonunu zaman zaman değiştirin. Mevsimsel temalar veya farklı aksesuarlar kullanmayı düşünün.

10. Son olarak sehpaya aydınlatma elemanı ekleyin. Okuma lambası veya herhangi bir dekoratif lamba kullanabilirsiniz.

Geri
Üst Alt