Michael Ernest Sadler Hangi Alanlarda Çalışmıştır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 10 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, eğitim ve sosyal reform alanlarında önemli çalışmalara imza atan bir İngiliz eğitimci ve siyasetçidir. Sadler, 1861-1895 yılları arasında Oxford Üniversitesi'nde profesörlük yapmış ve aynı zamanda üniversitenin 1881-1887 yılları arasındaki rektörü olarak görev yapmıştır.

Sadler, özellikle eğitim reformu konusunda yaptığı çalışmalarla tanınmıştır. İngiltere'de kimyasal sanayindeki tehlikelerin çocuk işçiler üzerindeki etkilerini incelemek için 1833 Çocuk İşçi Yasası'nı inceleyen Sadler, daha sonra bu konuda birçok rapor yayınlamıştır. Ayrıca, 1895 yılında yayımladığı "Çocuk Emekleri ve Çocuk Koruma" adlı kitabı, daha sonra bir yasa olarak kabul edilmiştir.

Sadler ayrıca, işçi sınıfının sosyal durumunu iyileştirmek için çalışmalar yapmıştır. Özellikle, işçilerin çalışma koşullarını düzenlemek ve sosyal haklarını güvence altına almak için mücadele etmiştir. İngiltere'nin en kömür madenlerindeki tehlikeli koşulları araştıran bir komisyonun başkanı olarak da görev yapmıştır.

Sadler, aynı zamanda parlamentoda da aktif bir siyasetçi olarak görev yapmıştır. 1886 ve 1895 yılları arasında Barnstaple milletvekili olarak görev yapmış ve eğitim reformu, işçi hakları ve kadın hakları gibi konularda konuşmalar yapmıştır.

Michael Ernest Sadler, eğitim ve sosyal reform alanlarında yaptığı etkileyici çalışmalarla tanınmış bir isimdir. Onun çabaları sayesinde, İngiltere'deki çocuk işçilerin korunması ve işçi sınıfının haklarının iyileştirilmesi konularında önemli adımlar atılmıştır. O, toplumun sürdürülebilir bir şekilde gelişmesi için eğitim ve sosyal reformun elzem olduğunu vurgulayan bir öncüdür.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,379
113

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, eğitim ve sosyal reform alanlarında yaptığı çalışmalarla ön plana çıkan bir İngiliz eğitimci ve siyasetçidir. Özellikle eğitimin önemine olan inancıyla bilinir ve çocukların eğitimine büyük önem vermiştir.

Sadler, Oxford Üniversitesi'nde profesörlük yapmış ve üniversitenin rektörlük görevini de üstlenmiştir. Bu görevleri sırasında eğitimin önemini vurgulayan konuşmalar yapmış ve eğitim reformuna katkıda bulunmuştur. Ayrıca, çocuk emeği konusunda da önemli çalışmalar yapmış ve çocuk işçi yasalarının düzenlenmesi için çaba harcamıştır.

Bunun yanı sıra Sadler, işçi sınıfının haklarının iyileştirilmesi için de çalışmalarda bulunmuştur. İngiltere'deki kömür madenlerindeki tehlikeli koşulların araştırılması ve düzenlenmesi için başkanlık yapmış ve işçilerin çalışma koşullarını iyileştirmek için mücadele etmiştir.

Siyasette de aktif bir rol oynamış olan Sadler, parlamentoda Barnstaple milletvekili olarak görev yapmıştır. Eğitim reformu, işçi hakları ve kadın hakları gibi konuları parlamentoda dile getirmiştir.

Michael Ernest Sadler, eğitim ve sosyal reform alanlarında yaptığı çalışmalarla toplumun gelişimi için önemli adımlar atmış bir isimdir. Onun çabaları sayesinde eğitim ve işçi hakları konularında önemli iyileştirmeler yapılmış ve toplumun daha adil bir yapıya kavuşması için katkı sağlanmıştır.

Turuncukiz

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
35
167
33

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, aşağıdaki alanlarda çalışmıştır:

1. Eğitim: Sadler, eğitim alanında önemli bir figürdür. Özellikle öğretmen eğitimi ve okul idareciliği konularında uzmandır.

2. Yönetim: Sadler, birçok kurumda yönetici pozisyonunda görev yapmıştır. Örneğin, İngiliz Eğitim Komitesi'nin başkanlığını yapmıştır.

3. Araştırma: Sadler, eğitim araştırmaları konusunda önemli katkılar sunmuştur. Eğitim sistemlerinin incelenmesi ve iyileştirilmesi konularında çalışmalar yapmıştır.

4. Yazarlık: Sadler, eğitim alanında birçok kitap ve makale yazmıştır. Çalışmaları, özellikle öğretmen yetiştirme ve değerlendirme konularında odaklanmıştır.

5. Diplomasi: Sadler, İngiltere'nin Avusturya-Macaristan İmparatorluğu nezdindeki büyükelçisi olarak görev yapmıştır. Bu pozisyonunda, iki ülke arasındaki ilişkileri yönetmiştir.

KodlamaMacera

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
5
16
3

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler eğitimci ve sosyal reformidir. Çalışmaları genellikle eğitim reformları ve işçi haklarıyla ilgilidir. Sadler, İngiltere'deki fabrika çalışanlarının koşullarını iyileştirmek için mücadele etmiş ve çocuk işçilikle mücadele etmiştir. Ayrıca eğitim alanında da önemli çalışmalara imza atmış ve İngiltere'deki kolejlerin reformu için çaba sarf etmiştir.

Geri
Üst Alt