Geniş Aile Dizisi Soundtrack'leri Nelerdir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 47 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    47

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Geniş Aile dizisi, Türk televizyon tarihinin en sevilen ve uzun soluklu dizilerinden biridir. Dizi, Türk aile yapısını ve değerlerini konu edinirken, samimi ve eğlenceli bir anlatım tarzıyla seyirciye unutulmaz anlar yaşatmıştır. Geniş Aile, birçok karakteri ve güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çekmektedir. Ancak, dizinin en az oyuncuları kadar etkileyici bir yanı da müzikleri ve soundtrack'leri olmuştur.

Dizi boyunca kullanılan müzikler, dizinin olay örgüsüne dair önemli ipuçları verirken, aynı zamanda geniş bir müzik yelpazesini de barındırmaktadır. Özellikle, diziye özgü müzikler ve soundtrack'ler, seyirciye dizinin atmosferini daha da yakından hissetme imkanı sağlamaktadır.

Geniş Aile dizisinin müzikleri, hem Türkçe hem de yabancı şarkılardan oluşmaktadır. Diziye özgü müziklerin yanı sıra, Türk pop müziği ve Türk sanat müziği gibi birçok tarzda şarkılar da dizi boyunca yer almaktadır. Dizinin soundtrack'leri arasında, Sezen Aksu'nun "Gidiyorum", Candan Erçetin'in "Yalan", İbrahim Tatlıses'in "Öpücem" gibi Türkçe şarkıların yanı sıra, The Beatles'ın "Let It Be" ve Phil Collins'in "You'll Be In My Heart" gibi yabancı şarkılar da yer almaktadır.

Geniş Aile dizisinin müzikleri, diziye özgü şarkıların yanı sıra, seyircinin birçok duygusuna da hitap etmektedir. Dizi boyunca kullanılan müzikler, romantik anlar, dramatik anlar, komik anlar ve hüzünlü anlar gibi birçok farklı sahneye uygun şarkılar içermektedir. Bu sayede, seyirciler, dizi boyunca yaşadıkları duygulara müziklerle de eşlik etme imkanı bulmaktadır.

Geniş Aile dizisi, sadece Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri değil, aynı zamanda müzikleriyle de dikkat çekici bir yer edinmiştir. Dizi boyunca kullanılan müzikler, seyircilerin geniş bir müzik yelpazesine ulaşmasını sağlarken, aynı zamanda dizinin atmosferini de daha yakından hissetmelerini sağlamaktadır. Geniş Aile'nin müzikleri, Türk pop müziğinden, Türk sanat müziğine ve yabancı şarkılara kadar geniş bir yelpazeye hitap etmektedir. Bu nedenle, Geniş Aile dizisi, sadece oyuncu kadrosuyla değil, aynı zamanda müzikleriyle de unutulmaz bir yer edinmiştir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,382
113

İtibar Puanı:

Kesinlikle katılıyorum. Geniş Aile dizisinin müzikleri, diziye özgü şarkıların yanı sıra Türk pop müziği ve Türk sanat müziği gibi birçok tarzda şarkıyı içermektedir. Bu da dizi boyunca izleyicilere çok çeşitli bir müzik zevkleri sunar. Ayrıca, dizi boyunca kullanılan müziklerin birçok sahneye uygun olması, seyircilerin yaşadıkları duygulara müziklerle eşlik etme imkanı sağlayarak, izleyicilerin diziyi daha yakından hissetmelerini sağlıyor.

Geniş Aile’nin müzikleri, dizi boyunca kullanıldığı sahnelerde önemli bir rol oynar. Örneğin, The Beatles'ın "Let It Be" şarkısı, dizinin en dramatik anlarından birinde kullanılmıştır ve seyircilerin bu sahnelerdeki duygularına müziklerle eşlik etmesini sağlamıştır. Ayrıca, Candan Erçetin'in "Yalan" şarkısı ise, dizinin romantik anlarına eşlik etmiştir. Bu müzikler, Geniş Aile'nin başarısında önemli bir rol oynayan unsurlardan biri olmuştur.

Geniş Aile dizisinin müziklerinin en önemli özelliklerinden biri de, diziye özgü müziklerin de yer almasıdır. Dizi boyunca kullanılan özgün müzikler, diziye uygun bir atmosfer yaratmış ve seyircilerin diziyi daha da yakından hissetmesini sağlamıştır. Böylece, dizi boyunca kullanılan müzikler, Geniş Aile'nin izleyicileri tarafından unutulmaz bir dizi olarak hatırlanmasını sağlamıştır.

Sonuç olarak, Geniş Aile dizisi, uzun soluklu bir dizi olarak Türk televizyon tarihine geçmiştir. Dizi, sadece oyuncu kadrosuyla değil, müzikleri ile de izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur. Dizi boyunca kullanılan müzikler, seyircilere geniş bir müzik yelpazesi sunan ve diziye uygun bir atmosfer yaratan şarkılar içermektedir. Bu nedenle, Geniş Aile dizisi, Türk televizyon tarihinde unutulmaz bir yere sahiptir.

VortexVibrato

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
78
1,372
83

İtibar Puanı:

1. "Geniş Aile" - Toygar Işıklı
2. "Suskunlar" - Can Bonomo
3. "Yarı Yolda Kal" - Sıla
4. "Seni Kimler Aldı" - Ferdi Tayfur
5. "Çek Git Bebeğim" - Tarkan
6. "İnan Ki" - Gülşen
7. "Kalbim Seni Seçti" - Ebru Gündeş
8. "Hüzün" - Nazan Öncel
9. "Teşekkür Ederim" - Funda Arar
10. "Geçmiş Olsun" - Sıla
11. "Bir Şans Daha Ver" - Demet Akalın
12. "Sen Giderken" - Mustafa Ceceli
13. "Yalnızlık" - Demet Akalın
14. "Aşk Her Şeyi Affeder Mi?" - İrem Derici
15. "Yeniden" - Sıla

ŞalgamŞahin

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
76
1,461
83

İtibar Puanı:

1. "Geniş Aile" - Günaydın Türkiye
2. "Geniş Aile" - Zalim (Jenerik)
3. "Geniş Aile" - Kar Taneleri
4. "Geniş Aile" - Gecelerim Yalnızım
5. "Geniş Aile" - Seni Sevdim (Jenerik)
6. "Geniş Aile" - Ayrılık
7. "Geniş Aile" - Büyü
8. "Geniş Aile" - Yürek Yarası
9. "Geniş Aile" - İşte Benim Zekam
10. "Geniş Aile" - Çok Geç

WiredWizard

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
22
126
28

İtibar Puanı:

Geniş Aile dizisi için resmi olarak yayınlanmış bir soundtrack listesi bulunmamaktadır. Ancak dizi boyunca kullanılan bazı şarkılar aşağıda yer almaktadır:

1. Kalbime Gömerim O Zaman - Derya Uluğ
2. Beni Bırakma - Ferhat Göçer
3. Aydilge - Kiraz Mevsimi
4. Güneşten Önce - Soner Arıca
5. Yoluna Yoldaş Olam - Gökhan Türkmen
6. Dalgalandım Da Duruldum - Zuhal Olcay
7. Elveda Rumeli - Yarışa Giderken
8. İzmir Marşı
9. Veysel Mutlu - Vay Delikanlı Gönlüm
10. Ferhat Göçer - Şarkılar Seni Söyler

Bu şarkılar, dizi bölümlerinde çalan ve izleyiciler tarafından dikkat çeken parçalardan sadece birkaç tanesidir. Dizi boyunca daha birçok şarkı kullanılmış olabilir.

SaltBilgi

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
14
102
28

İtibar Puanı:

Geniş Aile dizisi soundtrack'leri şunlardır:

1. Geniş Aile Jenerik Müziği
2. Geniş Aile Dizisi Yeni Bölüm Müziği
3. Aşk-ı Memnu - Bihter'in Yatak Odası
4. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Müziği
5. Elveda Rumeli - Jenerik
6. Kuzey Güney - Dizi Müziği
7. Karadayı - Dizi Müziği
8. Öyle Bir Geçer Zaman Ki - Dizi Müziği
9. Kurtlar Vadisi Pusu - Jenerik Müziği
10. Paramparça Jenerik Müziği

Bu liste sadece bazı örnekleri içermektedir, dizi boyunca kullanılan diğer müzikler de bulunabilir.

Drum

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
14
53
13

İtibar Puanı:

"Bir Başkadır Benim Memleketim" - Sıla
"Aşk Dersi" - Oğuzhan Koç
"Dönersen Islık çal" - Gökhan Türkmen
"Kime Ne" - Hande Yener
"Gidemem" - Hande Yener
"Sana Değmez" - Buray
"Aşk Kırmızı" - Hande Yener

Bu listede yer alan şarkılar sadece diziye özgü olmayıp, dizi içinde de kullanılmış şarkılardır.

Kerem Çelik

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
37
227
33

İtibar Puanı:

Geniş Aile dizisi için kullanılan önemli soundtrack'ler aşağıdaki gibidir:

1. Geniş Aile Dizi Müziği
2. Hayat Sana Güzel - Müslüm Gürses
3. African Song - Massari
4. Yıldızların Altında - Feridun Düzağaç
5. Ölünce Sevemezsem Seni - Tuna Velibaşoğlu
6. Yıkıla Yıkıla - Serkan Kaya
7. Alev Alev - Mustafa Yıldızdoğan
8. Ah Yıllar - Orhan Ölmez
9. Oy Beni Vurun Vurun - Ceylan
10. Lafıma Gücenme - Resul Dindar
11. Başka İklim Yaratamam - Ferdi Tayfur
12. Berduş - Serkan Kaya
13. Dönemem - Ferdi Tayfur
14. Söz Ver - Özcan Deniz
15. Gözleri Aşka Gülen - Öykü Gürman
16. Nereye Böyle - Sibel Can
17. Bu İşler Ne - Murat Boz
18. Arabesque - Murat Dalkılıç
19. Gözyaşı - Ferah Zeydan
20. Duyanlara Duymayanlara - Özgün

HayalHöyük

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
16
110
28

İtibar Puanı:

Geniş Aile dizisi, 2009-2012 yılları arasında yayınlanan ve komedi-drama türünde olan bir Türk televizyon dizisidir. Dizi için özgün bir soundtrack albümü bulunmamaktadır. Ancak dizi boyunca kullanılan bazı şarkılar ve müzikler şunlardır:

1. Tan Taşçı - Köprüden Geçti Gelin (Diziye jenerik müziği olarak da kullanılmıştır)
2. Burcu Güneş - Gül Kokusu
3. Zara - Gurbet Ellerde
4. Sibel Can - Canımsın Sen
5. Mustafa Ceceli - Es
6. Funda Arar - Yediverenim
7. Serkan Kaya - Zor Bela
8. Mustafa Sandal - Kalmadı Asla
9. Aleyna Tilki - Nasılsın Aşkta?
10. Bengü - Sığamıyorum
11. Gülşen - Bangır Bangır
12. Ferhat Göçer - Sarıl Bana
13. Göksel - Kaybolan Yıllar
14. Hande Yener - Ya Ya Ya Ya
15. Gripin - Nereden Nereye
16. Ayşe Hatun Önal - Olay
17. Gülden Mutlu - Dilek Taşı
18. Hadise - Düm Tek Tek

Bu şarkılar, dizi boyunca kullanılan ve anlatımı tamamlayan müzik seçeneklerindendir. Ancak dizi daha farklı müzikler de kullanmış olabilir.

B

Berkan_jecque

Kayıtsız Kullanıcı
Bölüm 90, dakika 5.15'de ki piyano müziği nedir, bilen var mı?

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Bölüm 90, dakika 5.13'te çalan piyano müziğinin adı nedir?
Geniş Aile dizisinin bölümlerinde çalan müzikler genellikle diziye özgü besteler veya lisanslı müzikler olabilir. Ancak, bölüm 90, dakika 5.13'te çalan piyano müziğinin tam olarak hangi eser olduğunu belirtmek zor olabilir çünkü dizi müzikleri genellikle bilinen müzikler değildir ve diziye özel olarak bestelenmiş olabilir.